Chwasty ogrodowe - jak usuwać, domowe sposoby na chwasty

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
Awatar użytkownika
Bogneczka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-15, 14:54

Chwasty ogrodowe - jak usuwać, domowe sposoby na chwasty

Post autor: Bogneczka »

A co stosujecie na podagrycznik ? Po Rundupie tylko trochę źle się czuje!!!
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Bogneczko, z tych diabelstwem mam już wystarczające doświadczenie,żeby się wypowiadać na temat walki z nim.
Niczym nie zwalczysz!!!Kiedyś dostałam radę,żeby go solą potraktować, jednakże ze względu na rośliny rosnące obok nie wypróbowałam tego sposobu. Nic go nie bierze.
Jedynie tylko coroczna systematyczna walka z nim i wygrasz. To diabelstwo wyrasta nawet,gdy w ziemi zostawisz 1 cm korzenia.Także w pierwszym roku walki żmudne i bardzo dokładne przekopywanie widłami amerykańskimi(tylko nimi) ziemi,wyciąganie bez urywania w miarę możliwości korzeni.Jak już to zrobisz to potem zostaje ci obserwacja i gdy tylko zauważysz,że wyszło diabelstwo gdzieś to od razu haczką podważać i wyciągać jak za pierwszym razem.Od razu ci mówię-jest to walka na kilka lat.Perz jest o niebo łatwiejszy w usunięciu,bo przede wszystkim reaguje na Roundap a to dziadostwo na nic.Jak już zauważysz,że prawie się nie pojawia to możesz roślinami obsadzić to miejsce,wtedy go całkiem zagłuszysz i będzie spokój.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

elza pisze: Perz jest o niebo łatwiejszy w usunięciu,bo przede wszystkim reaguje na Roundap a to dziadostwo na nic.Jak już zauważysz,że prawie się nie pojawia to możesz roślinami obsadzić to miejsce,wtedy go całkiem zagłuszysz i będzie spokój.
Też nie pomoże, bo wystarczy odrobina korzonka a wyrasta wśród roślin. Ja musiałam niektóre niższe krzewy wykopywać, bo zaczął je zagłuszać pomimo ręcznego usuwania :orany:
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Asterka »

W zupełności zgadzam się z Elizą. Walka z podagrycznikiem jest bardzo trudna. Najlepsze efekty daje dokładne przekopanie terenu i wybranie wszystkich rozłogów, a potem obserwowanie ukazujących się nowych listków. Jeżeli na tym miejscu rosną już jakieś byliny, to trzeba je wykopać, wybrać rozłogi podagrycznika i byliny posadzić od nowa. Najlepiej zrobić to teraz na wiosnę, bylinom nie powinno to zaszkodzić. Wyrywanie części nadziemnych podagrycznika nic nie da.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: wasilewska101 »

A nie rozcieńczony płyn by nie pomógł . Ja tak walczyłam z jeżynami dopiero jak zaczęłam lać na nowe wyrosty sam płyn wszystko wypaliłam , ale trwało to trzy lata a przez dwa nic nie chciało rosnąć ,, Ale dołowałam tam doniczki z sadzonkami i rabata była zagospodarowana ..
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Nie Janeczko,tak jak pisałam,na to dziadostwo nic nie działa.

Danusiu-zgadzam się z tobą.Problem jest większy,gdy perz wczepi się w nasze roślinki i wyrasta pomiędzy nimi.Wtedy faktycznie trzeba zrobić tak jak ty.Na obecnej działce mam miejsce,w którym jest pełno nasadzeń i było pełno perzu.Wyplewiłam go prawie na całości.Mam problem tylko w agrestach.Krzaki wieloletnie i ciężko je wykopać.

Znalezione w poradniku: domowe sposoby na chwasty
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

elza pisze: Danusiu-zgadzam się z tobą.Problem jest większy,gdy perz wczepi się w nasze roślinki i wyrasta pomiędzy nimi.Wtedy faktycznie trzeba zrobić tak jak ty.Na obecnej działce mam miejsce,w którym jest pełno nasadzeń i było pełno perzu.Wyplewiłam go prawie na całości.Mam problem tylko w agrestach.Krzaki wieloletnie i ciężko je wykopać.
Elizo ale z podagrycznikiem jest tak samo ;-)
Awatar użytkownika
Bogneczka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-15, 14:54

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Bogneczka »

No właśnie, jakbym widziała mój ogród i swoje wysiłki !!! Myślałam, że może ktoś zna cudowny sposób na podagrycznika, ale jest jak jest ! I dlatego w myśl zasady, że jak nie możesz pokonać wroga to się do niego przyłącz, postanowiłam uczynić podagrycznik pożytecznym! Kupiłam książkę kucharską o zastosowaniu chwastów w kuchni. Są tam ciekawe przepisy m.in. na sałatki i inne dania z młodego podagrycznika. Będę wypróbowywać przepisy po kolei !
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: tadek »

A czy pochwalisz się na forum doświadczeniami kulinarnymi, przyrządzonymi z podagrycznika? :oczami:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Bogneczka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-15, 14:54

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Bogneczka »

Bardzo chętnie jak zdobędę już jakieś doświadczenie. Na razie mogę polecić konfiturę z jarzębiny do mięsa, a jeśli chodzi o chwasty to zupę szczawiową znają chyba wszyscy.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: wasilewska101 »

I komosa zamiast szpinaku , zawsze wydawała mi się smaczniejsza ..
ODPOWIEDZ