Bambo

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Bambo

Post autor: kreuk »

Panie Mariuszu miał Pan rację :oops: nigdy nie sadzimy bambo jesienią. Moje ledwo przeżyły, dopiero dziś dają czadu (kto ma bambo wie o czym piszę) nowe pędy wyrastają co dzień nowe, w ciągu 3 dni 15 cm szaleństwo, dobrze iż barierę wystawiłem 10 cm do góry.
Załączniki
16.03.2011 019.jpg
16.03.2011 018.jpg
16.03.2011 017.jpg
16.03.2011 016.jpg
16.03.2011.jpg
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Post autor: Oaza-Palmy »

W cieplejszych regionach można sadzić bambusy jesienią. W opolskim Zoo sadzone były pod koniec października (!), który był jednak dość ciepły. Rośliny dziś wyglądają imponująco. Wszystko zależy od temperatury na dworze, wieku sadzonki. Na pewno dobrze jest ją wtedy okryć.

Swoją drogą piękny bambus!
Oaza-Palmy.pl - Sklep online z sadzonkami bambusów, palm i innych egzotyków
BambusowySen.pl - Blog o tym, jak osłonić się od sąsiada szybko, zielono i orientalnie. I o wakacjach w donicy.
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Dziękuję
Pani Sylwio tak to prawda wszystko zależy od temperatury i od deszczu poprzedni rok był w UK ekstremalny deszcz....... i minusy...... nawet w nocy do 15 stopni moje bambo zamarły, dopiero dziś widać że żyją. Niedawno kupiłem parę bambo mam je w donicach i chyba tak przezimują, boję się iż zima będzie ostra.....Dziś robione zdjęcia bambo powiązane sznurkami ale wiatr przeogromny teraz 60 km/h a zapowiadają w TV 150 km/h
Załączniki
16.03.2011 021.jpg
16.03.2011 020.jpg
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Post autor: Oaza-Palmy »

Jeśli miały by zimować w donicach, to raczej w chłodnym, bezmroźnym pomieszczeniu. NA dworze bambusy w donicach trudniej przezimować niż te w gruncie.

A wiatr solidny..
Oaza-Palmy.pl - Sklep online z sadzonkami bambusów, palm i innych egzotyków
BambusowySen.pl - Blog o tym, jak osłonić się od sąsiada szybko, zielono i orientalnie. I o wakacjach w donicy.
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Ok, a gdy donica będzie w ziemi zakopana bo taki miałem plan, moje bambo jest za duże nie mam gdzie ??????? mieszkanie za niskie !!!!
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Post autor: Oaza-Palmy »

Zakopanie w ziemi to dobry pomysł. Do tego jakieś 20 cm kory na wierzch - na ziemię.
Oaza-Palmy.pl - Sklep online z sadzonkami bambusów, palm i innych egzotyków
BambusowySen.pl - Blog o tym, jak osłonić się od sąsiada szybko, zielono i orientalnie. I o wakacjach w donicy.
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Pamięta Pani moją walkę z deszczem jak przykrywałem folią /zdjęcia/ to jest Anglia a deszcz jesienią jest co dzień a jak wiadomo bambo /korzenie/ nie bardzo lubią wodę ale pomysł na donice w ziemi jest ok !!!!! dziękuję
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Post autor: Oaza-Palmy »

To prawda, stojąca w korzeniach woda to "wróg nr 1" bambusów. W takim razie - trzymam kciuki!
Oaza-Palmy.pl - Sklep online z sadzonkami bambusów, palm i innych egzotyków
BambusowySen.pl - Blog o tym, jak osłonić się od sąsiada szybko, zielono i orientalnie. I o wakacjach w donicy.
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Dziękuję :-)
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Apropo nawożenia bambo jest żarłoczny /azot/ co mu podajemy jesienią ?
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Post autor: Oaza-Palmy »

Od połowy sierpnia już go lepiej nie nawozić. Ewentualnie dobrze rozłożonym obornikiem końskim lub krowim w umiarkowanej dawce.
Oaza-Palmy.pl - Sklep online z sadzonkami bambusów, palm i innych egzotyków
BambusowySen.pl - Blog o tym, jak osłonić się od sąsiada szybko, zielono i orientalnie. I o wakacjach w donicy.
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Dziękuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ