Pnącze doniczkowe, do mieszkania

Wszystko o roślinach pnących, zastosowanie, wymagania i problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Pnącze do doniczki

Post autor: dziwaczek »

:lol: :lol: :lol:
I tak szybko, u mnie kiedyś ruszyła po roku, a inna w ciągu tygodnia. One mają swoje humory ;)
Uważaj z podlewaniem, lepiej za sucho niż przelać.
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Pnącze do doniczki

Post autor: Doxepine »

dziwaczek pisze::lol: :lol: :lol:
I tak szybko, u mnie kiedyś ruszyła po roku, a inna w ciągu tygodnia. One mają swoje humory ;)
Uważaj z podlewaniem, lepiej za sucho niż przelać.
Elu, ale to bardzo ciekawe, bo ruszyła po moim poście. Wcześniej, podczas wczorajszego podlewania, wysłałem jej parę "burzowych" spojrzeń :lol: Myślisz, że się wystraszyła? :lol: Z podlewaniem będę postępował tak, jak zwykle - paluch w doniczkę i palpacyjne badanie wilgotności ;-) Coś jednak w tym jest - moja werbena cytrynowa strasznie chorowała (częściowo z mojej winy), więc powiedziałem na głos, też przy podlewaniu: "Albo rośniesz, albo cię wy :cenzura: do kosza!". Na drugi dzień, nie przesadzam, zaczęła odżywać i dziś jest mocno rozkrzewiona.
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Pnącze do doniczki

Post autor: dziwaczek »

Ja też mam doświadczenia z reakcją roślin na groźby i słowa, ale wolę nie pisać bo niektórzy pomyślą, że mam coś "nie po kolei..." :lol: :mrgreen:
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Pnącze do doniczki

Post autor: Doxepine »

dziwaczek pisze:Ja też mam doświadczenia z reakcją roślin na groźby i słowa, ale wolę nie pisać bo niektórzy pomyślą, że mam coś "nie po kolei..." :lol: :mrgreen:
Elu, dziś zauważyłem kolejne dwa pędy! :hurra: Rozszalała się moja hojka! ;-) Mnie już sąsiadka z naprzeciwka przyuważyła podczas balkonowych rozmów z roślinami; rzuciła mi wtedy spojrzenie w stylu: "To co, mam dzwonić po panów z kaftanem?" :lol:
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Pnącze do doniczki

Post autor: dziwaczek »

Jak już zaczęła rosnąć, to powinna robić to szybko. Nie zdziw się jak wypuści pęd bez listków na metr, a listki dopiero potem wyrosną, czasem trafi się kwiatek przed listkami :lol:
Pozdrawiam
elka
mag1406
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2020-01-17, 00:16

Re: Pnącze doniczkowe, do mieszkania

Post autor: mag1406 »

Witajcie!

Pozwólcie, że podbije temat. ;-) Poszukuję pnącze do mieszkania, chcę utworzyć z niego taką " zieloną ścianę" 2-3 m szerokości na ok.2,7m wysokości. Poszukiwany okaz: nie trujący, szybko rosnący ( najlepiej w rok do podanej wysokości ) gęsto rosnący i oczywiście zimozielony. Troszkę poczytałam i znalazłam Filodendron pnący ( nie jestem pewna czy tak szybko rośnie),Kokornak wielkolistny ( czy ta roślina nadaję się do domu, jest chyba trująca?)oraz Scindapsus. Jestem totalnym laikiem w tym temacie , także proszę mądre głowy o pomoc :padam:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Pnącze doniczkowe, do mieszkania

Post autor: Danka »

Kokornak raczej nie nadaje się do mieszkania. Każda roślina wymaga czasu do rozwoju więc nie licz na bardzo szybki rozwój. Chyba, że kupisz dużą roślinę.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Pnącze doniczkowe, do mieszkania

Post autor: Petrus »

Możesz wykorzystać do tego celu epipremnum, cissusa, filodendrona pnącego ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ