Milin amerykański - sadzonki, uprawa, pielęgnacja

Wszystko o roślinach pnących, zastosowanie, wymagania i problemy w uprawie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Z całą odpowiedzialnością na bazie własnych doświadczeń mogę powiedzieć że nie będzie. To znaczy owszem będzie rósł, rozkrzewiał się i obficie zielenił natomiast nie zakwitnie. Będzie też przemarzał w zimy. Z moim milinem obeszłam wszystkie ściany wokół domu i dopiero na południowej ścianie uzyskał swoją świetność i odwdzięczył się obfitym kwitnieniem. Jeśli komuś nie zależy na kwiatach a tylko na gęstej zasłonie jakiegoś miejsca, to może posadzić wszędzie natomiast jeśli chce cieszyć się kwiatami, powinien wybrać zalecane słoneczne i osłonięte od wiatrów miejsce.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Dziękuję. Dziś go przesadzam na ścianę południową.
Awatar użytkownika
Tula
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2008-09-20, 14:25

Post autor: Tula »

Kwitnący milin to naprawdę cudo! Ja dostałam w maju resztki-patyki po przycinaniu rośliny znajomych i ukorzeniłam w wodzie. 3 mniejsze już wsadziłam do ziemi w wiadrze - poczekają tam na przygotowanie miejsca w ogródku. Spróbuję zapleść je w warkocz, aby uzyskać takie drzeko na plecionym pniu.
Większy lada dzień powędruje na swoje stałe miejsce, bo już go wydobyłam z butelki.
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Sadzonki bardzo ładne. Ciekawa jestem jak ci pójdzie zaplatanie - koniecznie rób zdjęcia, żeby zaprezentować na forum!!!
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Ja też ciekawa jestem końcowego efektu :lol: Zaplataj, zaplataj ;-)
Awatar użytkownika
agaxx
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 101
Rejestracja: 2008-02-27, 23:22

Post autor: agaxx »

Ale uzyskałaś super sadzonki. Na wiosnę pokuszę się wobec tego i ja. Pomysł z zaplataniem świetny! :roll:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tula
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2008-09-20, 14:25

Post autor: Tula »

Pomysł z zaplataniem nie jest mój, ale bardzo mi się spodobał. Widziałam tak zaplecionego jakiegoś ficusa. Jak do milina się zabrać... szczerze mówiąc nie wiem :D Ale będę próbować :)
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Re: Milin amerykański

Post autor: Halina »

Terka pisze:Widzę, że nie ma tego tematu, więc pozwoliłam sobie założyć bo wydaje mi się, że warto gdyż milin amerykański jest pięknie kwitnącym krzewem. To prawda, że po posadzeniu kwitnie po 3-4 latach ale jakie ma piękne kwiaty.
Mój w tym roku mam nadzieję, że wreszcie zakwitnie. W ub. miał pąki, ale wichura połamała mu gałązki.
[url=http://images30.fotosik.pl/243/b001e82e6af5e6d1m.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images33.fotosik.pl/312/7cd18395c43cceb2m.jpg]Obrazek[/URL]
Miliny mam 3 rok i niestety jeszcze nie kwitły tylko rosną jak szalone.
Załączniki
milin.jpg
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Halinko ale ładny domeczek. Pokaż Wioletce zdjęcia z przodu masz może? Czy to jest ten sam co u ciebie na działce a ja po prostu ślepa jestem? Właśnie w podobny sposób chciałabym posadzić mój przyszły milin ;)
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

harwi pisze:Halinko ale ładny domeczek. Pokaż Wioletce zdjęcia z przodu masz może? Czy to jest ten sam co u ciebie na działce a ja po prostu ślepa jestem? Właśnie w podobny sposób chciałabym posadzić mój przyszły milin ;)
Bardzo liczę na kwitnące miliny osłaniające taras, a tak wygląda domek z przodu. Pozdrawiam Halina
Załączniki
domek-1a.jpg
domek-1a.jpg (24.39 KiB) Przejrzano 8849 razy
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Śliczny dzięki !
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

No naprawdę jak z bajki! Co tam, że nie kwitną... wygląda cudownie :mrgreen:
Rafał
krzysiek0793
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-16, 09:27

Post autor: krzysiek0793 »

Jak się rozmnaża milin i w jakim miesiącu?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Milin można rozmnażać przez sadzonkowanie wierzchołków pędów. Pędy wierzchołkowe długości ok 8- 10 cm pobrane w lipcu z rośliny sadzimy w piasku w miejscu ciepłym i wilgotnym. Cały czas dbamy o odpowiednią wilgotność, ale nie nadmierną by uniknąć gnicia. Ukorzenione sadzonki przechowujemy zimą w pomieszczeniu ze średnią temperaturą w granicach 10- 12 C. W marcu- kwietniu wysadzamy do ogrodu. Ta metoda pozyskiwania sadzonek jest jednak dość kłopotliwa. Znacznie prostszą i przynoszącą wymierniejsze efekty jest pobranie sadzonek z odrostów korzeniowych i wówczas możemy przesadzać marzec- kwiecień lub wrzesień- październik. Sadzonki z odrostów korzeniowych bardzo łatwo przyjmują się w nowym miejscu.
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

GOSIU
pisałaś wcześniej że chętnie byś się podzieliła tą piękną roślinką , a że zbliża się marzec to może mogłabyś poratować początkującego działkowca :?: :?: :?: :?:
Załączniki
4_17_10[1].gif
4_17_10[1].gif (12.82 KiB) Przejrzano 8408 razy
POZDRAWIAM KASIA
ODPOWIEDZ