Europa Rosarium w Sangerhausen

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
Awatar użytkownika
Przemek85
Ekspert
Posty: 254
Rejestracja: 2010-02-02, 16:37

Post autor: Przemek85 »

Lyonnais i Graciosa mi wpadły w oko :hyhy: Uwielbiam takie pastelowe kolory. Ciekawie też wygląda Blue For You :)
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Bardzo się cieszę, że swoją relacją z Europa Rosarium sprawiłam Wam trochę radości :D
I przyznam, że tak spacerując między alejkami myślałam sobie: "szkoda że Was tu nie ma..." :)
Gosiu, przejrzę w wolnej chwili wszystkie fotki i może coś jeszcze z nich wybiorę.
Przyznam się Wam, że byłam w jeszcze jednym ciekawym miejscu - w Koblenz, na BUGA (Bundesgartenschau 2011). Jest to wystawa kwiatowa, choć bardziej prezentacje nasadzeń kwiatowych. Piękna impreza :roll: Zdjęć dużo nie mam, ale wkrótce też coś na Forum pokażę.
Pozdrawiam i słonecznego weekendu życzę :D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kasiu już nie mogę się doczekać na zdjęcia z drugiej imprezy. ;) :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Kasiu ja też Ci dziękuję za taką śliczną relację. Oglądając te zdjęcia i różnorodne nasadzenia wkoło róż przypomniałam sobie nasze śląskie rosarium gdzie są tylko róże i goła ziemia, no i ewentualnie w niektórych miejscach trawnik. A tu królowe mają swoją świtę godną siebie. Warto wykorzystać takie przykłady w swoim ogrodzie.
Mnie w oko wpadła nr 1 czyli Abbe Bramerel. Troszkę pogooglowałam i właściwie brak o niej informacji a zdjęcia są w takim ślicznym kolorze i w fiolecie. Przy okazji znalazłam stronę tego Rosarium ze zdjęciami róż ale nie ma wszystkich, albo muszę lepiej poszukać.
:D
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Danielo, bardzo prawdopodobne, że ta czerwona róża to "Prickly Red".
Maju, jeśli chodzi o kolor "Abbe Bramerel", to mając ją świeżo w pamięci mogę potwierdzić ten z mojego zdjęcia. Do fioletu dużo jej jeszcze brakowało :lol: Ale piękna jest :roll:
Przy wejściu/wyjściu z rosarium był sklep... Szaleństwo, śliczne rzeczy o tematyce różanej, no i róże w donicach oczywiście. Niestety nic sobie nie kupiłam (co za ból :cry: :lol: ), bo jak tu w pierwszy dzień urlopu stracił całą kasę :hyhy: :rotfl: Wybór w odmianach nie był jakiś wyjątkowy - popularne austinki, róże od Kordesa i Tantau. Ceny tak do 28euro.

Na prośbę Gosi, za chwilę jeszcze kilka zdjęć :)
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Nie tylko Gosia prosi o więcej :mrgreen: Z ogromną przyjemnością oglądam ten różany ogród. Oprócz róż można popatrzeć inne kompozycje :hyhy:
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

A na prośbę Danusi :) już naprawdę ostatnie zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Austinka, chyba "Golden Celebration":
Obrazek

"Senteur Royale":
Obrazek

"Calapuno":
Obrazek
Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ