Gdzie kupujemy lub gdy chcemy oddać,wymienić...

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

trzymamy
Załączniki
trzymamkciuki_661.gif
trzymamkciuki_661.gif (7.29 KiB) Przejrzano 4178 razy
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Oddam w dobre ręce

Post autor: talibankaa »

Ponieważ nie wiem już co zrobić aby nie dopuścić do śmierci dwóch storczyków postanowiłam je oddać w dobre ręce, może komuś innemu uda się z nich coś wykrzesać i przywrócić im dawną świetność. Chodzi mi o cambrię i chyba miltonię (ale nie jestem pewna). Biedulki od kilku miesięcy jak stały tak stoją, nie widać po nich chęci do życia, nie znalazłam w nich żadnych nieproszonych gości, korzonki miały w dobrym stanie, a jednak ani nie rosną ani nie ginął. Dla osób zainteresowanych przygarnięciem moich sierotek wyśle zdjęcia na emaila. Storczyki można odebrać osobiście w Lublinie bądź okolicach albo mogę je wysłać pocztą jako paczkę na warunkach szczegółnych (koszt ok 17 zł), albo zwykłą paczką (koszt ok 10 zł). Proszę tylko o poważne propozycje. Mój adres emailowy to talibanka@o2.pl
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Ogłoszenie nie aktualne. Storczyki znalazły już nową właścicielkę za co jestem jej bardzo wdzięczna.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Dziwne sposoby na storczyki

Post autor: DiAbLuSiA »

talibankaa pisze:Postanowiłam założyć nowy wątek ponieważ coraz częściej słyszę od ludzi (zapalonych storczykomaniaków) różne dziwne metody postępowania ze storczykami.
Pierwsze co usłyszałam to sposób na zabezpieczanie miejsc cięcia korzeni. Koleżanka jak obcina storczykom korzenie to miejsca cięcia zamalowuje lakierem do paznokci bo tak jej powiedziała kobieta u której kupiła pierwszego storczyka.
Drugą rzeczą jest doniczka. Kolega sadzi storczyki w glinianych doniczkach (nie malowanych tylko wykonanych z czystej gliny) w samym keramzycie. Jakiś kolekcjoner storczyków z gdańska mu tak doradził bo ponoć wtedy ładniej kwitną.
Trzecią rzeczą jest sposób rozpoznawania koloru kwiatów. Na targu w moim mieście stoi ze storczykami taka starsza kobieta, sprzedaje takie padluchy że głowa mała. Mają połamane liście, przelane korzenie i są zainfekowane grzybem. Cena 5 zł za 5 szt (mniejszej ilości kupić nie można). Kobieta ta widzą storczyka od razu klientce mówi jaki będzie jego kolor jak zakwitnie. (kupiłam u niej 5 szt z czego 3 mają już ładne pędy kwiatowe i co najciekawsze zapowiada się że kolory będą się zgadzać). Macie jakiś pomysł jak po samych liściach i korzeniach poznać jaki to będzie kolor?
Może Wy też słyszeliście jakiś dziwne rzeczy na temat storczyków i chcecie się nimi podzielić?
He he chętnie bym kupiła takie storczyki 5zł za 5 sztuk i spróbowałabym je odratować:> jest szansa aby za Twoim pośrednictwem dokonac zakupu?:)))
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Jeżeli tylko ta kobietka będzie jeszcze je sprzedawać to nie ma problemu. W ostatnią sobotę nie byłam na targu więc nie wiem czy jeszcze jest a nawet jeżeli teraz jej już nie ma to będzie znowu mniej więcej od połowy kwietnia jeżeli będzie ładna pogoda. Ostatnie storczyki jakie u niej kupowałam kosztowały 3 zł za 2 sztuki ale były takie całkiem ładne a nie kompletne padalce. Jak zrobię zdjęcia to wrzucę aby pokazać co u niej kupiłam. I wtedy sama ocenisz czy warto.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

talibankaa pisze:Jeżeli tylko ta kobietka będzie jeszcze je sprzedawać to nie ma problemu. W ostatnią sobotę nie byłam na targu więc nie wiem czy jeszcze jest a nawet jeżeli teraz jej już nie ma to będzie znowu mniej więcej od połowy kwietnia jeżeli będzie ładna pogoda. Ostatnie storczyki jakie u niej kupowałam kosztowały 3 zł za 2 sztuki ale były takie całkiem ładne a nie kompletne padalce. Jak zrobię zdjęcia to wrzucę aby pokazać co u niej kupiłam. I wtedy sama ocenisz czy warto.
Oki to miałabym prośbę do Ciebie ogromniasta;P:P Jakby była i by miała coś godnego uwagi -zdaje się na Ciebie :P to kup mi :) a jak nie to poczekam do kwietnia i czekam na fotki
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Kupić mogę nie ma problemu tylko powiedz ile sztuk maksymalnie?
Musisz się przygotować na to że nawet jak będą w miarę zdrowe to będą miały połamane liście i będą bez doniczek, zdarzają się też takie storczyki które mają już zawiązku pędów kwiatowych albo nawet pąki. Postaram się wybrać takie które bym kupiłam sama dla siebie. Co nie mogę załączyć zdjęć nie wiem czy to wina neta czy forum. Podaj mi do siebie adres emailowy to wyślę zdjęcia.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Jessebelle
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 44
Rejestracja: 2011-08-07, 15:09

Re: Gdzie kupujemy lub gdy chcemy oddać,wymienić...

Post autor: Jessebelle »

Witam,

jestem zainteresowana kupnem storczyka VANDA o niebieskich kwiatach w dobrej cenie. Jeśli ktoś ma do odsprzedania taki gatunek - bardzo proszę o szczegóły w prywatnej wiadomości. Mam również prośbę do forumowiczów - jeśli ktoś mieszkający w Krakowie zobaczy w którymś z ogrodniczych sklepów Vandy, to bardzo proszę o informację. Szukam już ich od jakiegoś czasu i bardzo rzadko widuję obecnie niebieskie.

Pozdrawiam wszystkich,

Basia
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Gdzie kupujemy lub gdy chcemy oddać,wymienić...

Post autor: DiAbLuSiA »

Mam nadzieję że jesteś świadoma że te niebieskie to tylko farba;)? Mam znajomą która była niezmiernie zdziwiona że jej NIEBIESKI storczyk na nowym pędzie ma białe kwiaty a wydała na niego ponad 60zł...
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Jessebelle
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 44
Rejestracja: 2011-08-07, 15:09

Re: Gdzie kupujemy lub gdy chcemy oddać,wymienić...

Post autor: Jessebelle »

Z tego co wiem, w przypadku Vandy (o którą pytam) to naturalny kolor. Nie mówię o tych okropnych turkusowych Phalaenopsisach :-) o nie :-)
Awatar użytkownika
Miltonia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-17, 11:58

Re: Gdzie kupujemy lub gdy chcemy oddać,wymienić...

Post autor: Miltonia »

Jeżeli chodzi o marketowe hybrydy Phalaenopsis, to oczywiście są to takie farbowane lisy ;-) Przy kolejnym kwitnieniu zazwyczaj okazują się białymi ;) Ale jeśli chodzi o inne gatunki storczyków, to jest wiele takich, które naturalnie mają niebieski odcień kwiatów, właśnie między innymi niektóre Vandy, ale też np. Dendrobium victoria reginae, Doritaenopsis Purple Gem 'Blue', czy też Doritaenopsis Purple Martin :)

-- Ostatnio dodano 2012-08-31, 11:41 --

Dla zainteresowanych przesyłam jeszcze kilka nazw niebieskawych storczyków: Ascocenda Princess Micassi 'Blue', Vanda Blue Magic, Vanda coerulea, Vascostylis 'Blue', Vanda Pak Chong Blue...Jest ich całkiem spore grono :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Gdzie kupujemy lub gdy chcemy oddać,wymienić...

Post autor: Merghen »

I niestety ceny tych roślin są dość spore choć niekiedy w supermarketach, szczególnie w OBI można trafić na przecenę 50% ale i tak to jest koszt 60-80 zł. :]
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ