Moje piękności

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Magłosiu wydaje mi się że to nie jest spagnum bo wygląda zupełnie inaczej. To spagnum które do tej pory widziałam wyglądało jak to
DSC01578.JPG
, a to w czym jest ta Vanda ma kształt takich cieniutkich niteczek, raczej nierozgałęzionych (Nie mam dobrego aparatu aby pokazać różnicę a w necie zdjęć nie znalazłam).
Jeżeli okaże się że to spagnum to to źle czy dobrze?
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Małgosia ostatnio na mnie nakrzyczała, że nie zamieszczam zdjęć kwitnień (przepraszam za stwierdzenie, ale było ono dla mnie motywacją do działania) więc poszperałam trochę w zdjęciach i znalazłam kwitnienie oncidium, które obecnie już przekwitło ale ponieważ kwitło na śmiesznym pędzie to postanowiłam wrzucić jego zdjęcia. Pęd kwiatowy był tak schowany, że dopiero po kilku tygodniach zauważyliśmy, że mój storczyk kwitnie. Owszem czułam jakiś fajny zapaszek w pokoju ale nie przyszło mi do głowy, że to od storczyka go czuć. Dopiero jak narzeczony wycierał kurze na parapecie to zauważył, że kwiatek kwitnie.
Załączniki
IMAG0466.jpg
IMAG0468.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Pora odkurzyć trochę mój wątek. Przyznam się szczerze, że od dawna nie miałam czasu aby tu coś nowego wrzucić albo chociaż napisać. Moje zawirowania życiowe (rozstanie z narzeczonym, poznanie nowego faceta, zaręczyny, ślub, ciąża, choroba babci) i ciągły pośpiech odbiły się także na kolekcji storczyków. Straciłam kilka okazów w tym Masdevallie od Małgosi nad którą strasznie ubolewam, kilka innych okazów cierpi z powodu przelania, a jeszcze inne szykują się do kwitnienia albo kwitną.

-- Ostatnio dodano 25 sty 2013, o 22:44 --
Załączniki
DSC00076.JPG
DSC00077.JPG
DSC00078.JPG
DSC00079.JPG
DSC00080.JPG
DSC00081.JPG
DSC00082.JPG
DSC00084.JPG
DSC00086.JPG
DSC00088.JPG
DSC00089.JPG
DSC00090.JPG
Czy mi się wydaje czy to będzie pęd kwiatowy? Jeżeli tak to czy nie zaszkodzi jemu zmiana miejsca?
Czy mi się wydaje czy to będzie pęd kwiatowy? Jeżeli tak to czy nie zaszkodzi jemu zmiana miejsca?
DSC00095.JPG
DSC00096.JPG
Podpowiedzcie mi jak je rozdzielić. Matka wymaga reanimacji bo została przelana i zostało jej nie wiele korzeni, a w sumie ma 3 keiki i podejrzewam że nie da rady z nimi odżyć. Te dwa mają już po 3 listki i po 3 korzenie, więc nadają się do rozdzielenia
Podpowiedzcie mi jak je rozdzielić. Matka wymaga reanimacji bo została przelana i zostało jej nie wiele korzeni, a w sumie ma 3 keiki i podejrzewam że nie da rady z nimi odżyć. Te dwa mają już po 3 listki i po 3 korzenie, więc nadają się do rozdzielenia
DSC00093.JPG
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Ewelinko, witaj :) U mnie też nagminny brak czasu ale jak zobaczyłam Twój wpis to od razu przybiegłam.
U mnie też trochę strat ale tak to już jest z roślinami. To żywe organizmy i mają swoje upodobania uprawowe. Jak im tego nie zapewnimy albo z drugiej strony chcemy zagłaskać to efekty są jakie są.
Pięknie Ci kwitnie hybryda typu arlekin i to coś trawiaste na pewno puszcza pęd. Dlaczego chcesz mu zmienić miejsce? Może poczekaj aż pojawią się pączki...
Jeśli chodzi o keiki to ja bym je delikatnie rozdzieliła w miejcu zaznaczenym strzałką. Jeśli się nie da to wsadź dwa w jedną doniczkę. Może jak będą większe będzie łatwiej je rozdielić.
Załączniki
DSC00093.JPG
DSC00093.JPG (22.44 KiB) Przejrzano 5142 razy
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

To coś trawiaste to Zygopetalum a muszę mu zmienić miejsce (zresztą jak wszystkim storczykom) bo moja storczykowa półka przestała istnieć z racji meblowania salonu. Cześć storczyków została poprzesadzana w pojemniki zbiorcze po 4-6 sztuk a te co zaczynają kwitnąć albo kwitną zostały nie ruszone ale muszę je przestawić czy tego chce czy nie chce.

A co do tych keików to pomimo rozdzielenia chce je wsadzić do jednego pojemnika razem z tym trzecim (pojedynczym) tak aby wszystkie były razem, ale nie uda mi się ich włożyć bez rozdzielenia bo rosną dokładnie na przeciwko siebie. Też myślałam o tym aby rozdzielić je we wskazanym przez Ciebie Małgosiu miejscu ale wolałam jeszcze zasięgnąć opinii innych.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moje piękności

Post autor: Danka »

Witaj Ewelinko po przerwie. Faktycznie miałaś spore zawirowanie życiowe. Ale dobrze, że do nas wróciłaś i z ładnymi okazami. Pomimo zaniedbań reszta storczyków ładnie rośnie. Ja niestety nie umiem uprawiać storczyków, bo po jakimś czasie każdy mnie opuszcza :cry:
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

EWelinko, tak teraz sobie pomyślałam, że nie musisz ich całkowicie rozdzielić tylko to miejsce lekko naciąć by się tak nadłamało. Wtedy troszeczkę zmieni się kąt rosnących keiki i łatwiej będzie je wsadzić. Taka kompozycja razem z mamusią - jak zakwitnie - będzie super wyglądać :)

Myślę, że zygopetalum możesz przestawić. Na tym etapie powinno bez problemu zakwitnąć :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Danusiu też się cieszę że do Was wróciłam. Powiem szczerze, że brakowało mi nowych wpisów na forum.
Małgosiu z tym nacięciem masz bardzo dobry pomysł, aż żałuje że sama na niego nie wpadłam.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Oj dawno mnie tu nie było. W sumie do kolekcji nie wiele okazów przybyło bo tylko 2, nie wiele okazów straciłam bo też tylko 2 ale za to te co mam tak pięknie kwitną, że nie mogę się im nadziwić. Troszkę je zaniedbałam bo miesięczny pobyt w szpitalu się na nich odbił ale i tak są pięknie. Nie udało mi się sfotografować kwitnienia masdevalli i zygopetalum, które kwitły akurat jak byłam w szpitalu.

-- Ostatnio dodano 14 maja 2013, o 12:15 --

Załączniki
DSC00977.JPG
DSC00978.JPG
DSC00979.JPG
DSC00980.JPG
DSC00981.JPG
DSC00982.JPG
DSC00983.JPG
DSC00984.JPG
DSC00985.JPG
DSC00987.JPG
DSC00988.JPG
DSC00989.JPG
A to mój najcennieszy Storczyk- Córeczka Milenka :)
A to mój najcennieszy Storczyk- Córeczka Milenka :)
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Ewelinko, miło znów zobaczyć Twoją kolekcję ale jeszcze milej zobaczyć ostatni uroczy kwiatuszek. Widać, że sporo kosztował wysiłku (pobyt w szpitalu) ale niech się zdrowo chowa i pięknie rośnie :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Moje piękności

Post autor: rafaloku »

Ewelinko, jak miło, że do nas wróciłaś. Miło poznać przyczynę Twojej nieobecności :D Jest urocza! Pozdrowienia dla Milenki!!! Moja córcia niebawem skończy roczek, więc przeżycia nowo upieczonych rodziców nie są mi obce. Dla Ciebie dużo sił i jak najwięcej... przespanych nocy ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moje piękności

Post autor: Danka »

Ewelinko, śliczne storczyki ale Milenka najcenniejsza :rotfl: Niech zdrowo rośnie :!:
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Na brak snu nie narzekam bo Milenka wyjątkowo dużo śpi i nie dokucza, skończyła już miesiąc więc się robi coraz fajniejsza.
Kolekcja mimo wszystko miewa się dobrze, co prawda nie prędko się powiększy ale wystarczy mi narazie to co mam.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
ODPOWIEDZ