Oncidium,Cambria i inne pokrewne

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Oncidium,Cambria i inne pokrewne

Post autor: zontix »

Witajcie, u mojej Odontonia samurai wyrasta spomiędzy liści coś... tylko jeszcze nie wiem co? Może ktoś z Was wie czy to może być pęd kwiatowy? Dla ułatwienia na zdjęciu zaznaczylam czerwonym okręgiem :-)
Załączniki
co to.jpg
co to.jpg (15.73 KiB) Przejrzano 5852 razy
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

A w miarę oczekiwania na odpowiedzi, pokażę wam zdjęcia w czasie kwitnienia (jesień 2008)
Odontonia pięknie pachnie gdy kwitnie....
Załączniki
storczyki kwitnace.jpg
storczyki kwitnace.jpg (19.88 KiB) Przejrzano 5847 razy
samuraj.jpg
samuraj.jpg (21.16 KiB) Przejrzano 5847 razy
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

Słuchajcie - nie chcę się zbytnio ekscytować, ale to "coś" nie dawało mi spokoju... Nie widac było, zeby wyłaziło bardziej, ale jak się przyjżałam okazało się że ono się poprostu schowało do środka liścia... jak tam zaglądnęłam to wygląda teraz tak jak poniżej. Powiedzcie, czy TO jest pęd kwiatowy?? (na razie wygląda jak korzonek, ale korzenie chyba nie rosną w ten sposób...) Czekam niecierpliwie na odpowiedź!!! :mrgreen:
Załączniki
to "coś"!
to "coś"!
IMG_0198.JPG (12.28 KiB) Przejrzano 5809 razy
Awatar użytkownika
KatrinaCz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2009-04-12, 23:37

Post autor: KatrinaCz »

Witam zontix to jest korzonek czasami rosną do góry, ja też mam pare storczyków którym korzonki rosną w góre.
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

Naprawdę?... no to przykro mi :-( baardzo.
Dzisiaj byłam już bliska sparwienia sobie nowego storczyka, bo w OBI mają ich teraz mnóstwo i takie piękne, że hej! Ale się powtrzymałam, żeby nie zapeszać... no ale i tak zapeszyłam abuuu ;-(.
Dobra, nie tracę nadziei! Może jednak się kiedyś coś pokaże...
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

to jeszcze jedno pytanie z rodzju - co to?
Tym razem mój falek, który po prawie 2 latach ciszy (rosły mu tylko kolejne licie) wypuszcza takie cosie:
Załączniki
czy bedzie kwitnac??
czy bedzie kwitnac??
:-)
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wygląda że puszcza pędy kwiatowe lub korzonki.
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

No właśnie boję się, ze to znowu będą korzonki... ale nadzieja ciągle jest! A jak rozpoznać na tym etapie czy to pęd czy korzonek?
:-)
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Z całą pewnością są to korzonki. ;-)
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

Dziękuję Gosiu - kiepskie wieści, ale cóż mam zrobić... :mrgreen: :-/
:-)
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ależ to są bardzo dobre wieści. ;-) :-D To znaczy, że stroczyk chowa się zdrowo i prawidłowo się rozwija, skoro wypuścił tyle nowych korzonków to i pęd kwiatowy wypuści. Musisz jedynie uzbroić się w cierpliwość. :-D
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

No dobrze - przekonałaś mnie :-)
W takim razie uzbrajam się w cierpliwość i czekam - mam nadzieję, że zanim miną 2 lata jego obecności w moim domu, uraczy nas pięknym kwitnieniem :-)

dziękuję gosiu.
:-)
Obrazek
Awatar użytkownika
dawidbanan
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 89
Rejestracja: 2010-11-25, 19:07

Cambria

Post autor: dawidbanan »

Byłem ostatnio z mamą na zakupach.
Wstąpiliśmy do BRICO MARCHE kupić płyn do odmrażania szyb w aucie, więc ja wykorzystałem sytuację, i poszedłem w dział kwiatowy. Idę sobie między półeczkami z kwiatami, i oglądam te wszystkie cudeńka, aż nagle podszedłem pod półkę z napisem "Wyprzedaż". Były tam kwiaty zmarniałe i przekwitnięte. Ale pośród nich znalazłem pewne cudeńko, w bardzo promocyjnej cenie-7,99zł. Była to cambria, już prawie przekwitająca(ma ostatnie dwa kwiatki, które zaraz opadną), ale chociaż wiem jaki ma kolorek kwiatów ;-) Więc wołam mamę i wiecie, zagaduję, jaki on ładny, pięknie będzie kwitł, i taniocha ;-) Więc mama mówi żebym sobie wziął. Powiem tak: jest on duży, zdrowy, i...w życiu nie sprzedałbym go za 7,99zł! Na początku jeszcze jak kwitły, to kosztowały 20zł, a teraz 12zł mniej, więc jak nie kupić? ;-)
Dobra koniec zanudzania, trzeba go pokazać światu:
Obrazek

Obrazek

Dziś odbyło się pierwsze moczenie mojej cambrii, oczywiście w odstanej wodzie.
"Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha"
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Dawidzie - ślicznotka ta Twoja cambria i na pewno pachnie. Ale jeśli mam być szczera to odstana woda kranowa nie jest najlepsza dla delikatnych koczonków cambrii, szybko ulegają zasoleniu i roślinka umiera. Najlepszą jest deszczówka, demineralizowana lub z osmozy. Życzę powodzenia w uprawie i niech Ci długo i często kwitnie :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
piteroo21
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2011-01-19, 16:53

Cambia kwitnąca w wodzie

Post autor: piteroo21 »

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy ale chciałem już się pochwalić moją cambrią ktorą wyhodowałem w wodzie. Stało się tak dlatego ponieważ roślina macierzysta zmarzła a nowe pseudobulwy nie miały jeszcze korzeni. Poniżej efekt hodowli;p

PS.Ktoś kiedyś na jakimś forum napisał ze w wodzie rosnąć nie będzie-mnie się udało
Załączniki
P1020217.JPG
ODPOWIEDZ