Storczykowo

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Storczykowo

Post autor: Merghen »

Jestem szczęśliwą posiadaczką ok. 40 storczyków. Ponieważ niektóre dopiero zaczynają kwitnąć inne już przekwitły więc wklejam te co aktualnie rozkwiecają parapet :-D

Biedronkowiec (nazwa od miejsca zakupu)

Ten otrzymałam kwitnący pod koniec sierpnia ciągle wygląda tak samo uroczo

A ten zakupiłam do reanimacji

A taki kwitł jeszcze niedawno
Zygopetalum
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Jakie ładne , ale co jak co -ostatni najbardziej mi się podoba ;)
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Czterdzieści :shock: :?: ja mam tylko sześć i to z tych bardziej pospolitych.Ten na ostatniej fotce najpięknieszy.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

El-ka pisze:Czterdzieści :shock: :?:

Tak jakoś wyszło :oops: ;-) I niestety dalej przybywa - teraz przeważnie botaniczne i hybrydy pierwszorzędowe :-D Też mi się podobają kolorki ostatniego :mrgreen:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Ze storczykami to tak bywa,że ciągle ich przybywa.Dziewczyny, ale jak je nie kochać-co jeden to piękniejszy!!!-pozdrawiam. :-D :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

40 :!: gratuluję kolekcji. Faktycznie trudno ich nie kochać,bo piękniejszy jeden od drugiego.
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Gratuluję takiej kolekcji! mi storczyki jakoś nie przybywają :roll: starczę je utyrać :->
Awatar użytkownika
letaswiatczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-06, 08:09

O rany Julek!!!

Post autor: letaswiatczak »

Masz ich 40 :shock: :shock: :shock: :shock: Ja do niedawna miałam 15 tych Biedronkowców ale nie było mnie miesiąc w domu i mój ślubny tak się przyłożył do podlewania ,że zgniły im korzenie :evil: Teraz są przesadzone i poucinane i reanimowane i czekam co będzie dalej. Jeden całkiem padł ale reszta jeszcze dycha. Jak mnie córcia nauczy wklejać fotki to wam pokażę, ale ostrzegam,to horrrrrror :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :evil: :evil: :evil: Pozdrawiam miłośników reanimacji
leta
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Ja znalazłam świetny sposób na dobrą kondycję storczyków. Jak zaczną kwitnąć nowe - a kilka się szykuje to wkleję fotki takiego domowego orchidarium na parapecie. Koszt niewielki a storczyki szaleją na całego, wiele z nich puszcza pędy więc kwiatow będzie sporo :-D Poza tym chcę wyciągnąć od brata stare, nie używane akwarium i tam umieścić maleńkie sadzonki storczyków botanicznych lub hybryd pierwszorzędowych...I dalej mam ochotę na więcej ale zima mnie trochę przed tym powstrzymuje, tymbardziej,że nie wiem na jaką pogodę trafią z wysyłką...Byle do wiosny :-D :-D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
ewka56
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-26, 08:52

Post autor: ewka56 »

Taka ilość storczyków ,gratuluje :shock: ,ja miałam 7 a zostało mi tylko 3 :cry:
Pozdrowienia dla wszystkich Ewa
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Szkoda straconych okazów,trzeba uważać z podlewaniem, zwłaszcza teraz{lepiej przesuszyć niż zalać},mówię z własnego doświadczenia.Dla poprawienia kondycji storczyków ,można im raz w miesiącu zrobić nawadnianie w wodzie z dodatkiem cytryny{ja robię 2 plasterki na 1 litr wody}
one to lubią no i pdłoże troszkę się odkaża{cytryna działa bakteriobójczo i grzybobójczo}
Awatar użytkownika
letaswiatczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-06, 08:09

Post autor: letaswiatczak »

Dziękuję Haliso za radę z cytrynką,napewno skorzystam :-) .Pozdrawiam.
leta
Awatar użytkownika
ewka56
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-26, 08:52

Post autor: ewka56 »

Ja też skorzystam z tej rady
Pozdrowienia dla wszystkich Ewa
Awatar użytkownika
letaswiatczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-06, 08:09

Post autor: letaswiatczak »

Merghen,poradz ,proszę,co robić? Miesiąc temu kupiłam sobie Oncidium i opadły mi prawie wszystkie kwiaty.Liście są w porządku ,nie przelany,co się mogło stać?Poza tą kwitnącą są jeszcze w doniczce trzy odnogi,każda po dwa liście.Poradz ,proszę! :( :help:
leta
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Witaj Leto :) Myślę,że to mógł być szok przenosinowy, zmiana warunków mogła spowodować opadnięcie kwiatów. Jeśli rosną nowe pseudobulwy to już niedługo może znów zobaczysz kwiaty. Oncidium jest generalnie chętne do kwitnięcia. warto tylko zapewnić mu odpowiednią wilgotność powietrza (podstawka z keramzytem i wodą), inaczej może zwijać liście w harmonijkę i pędy kwiatowe mogą mieć problem z wydostaniem. Życzę szybkiego ponownego zakwitnięcia i pokazania ślicznotki :-D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ