Vanda, cymbidium i inne

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zontix,
zdjęciem szklanej półki w oknie nie dysponuję. Jednak opiszę:

przeważnie okno jest umieszczone we wnęce, tam umieszcza się jakieś podpórki po obu stronach wnęki okna. Na nich umieścić można półkę zamówioną u szklarza z grubego szkła.
W ten sposób okno staje się regałem i tam można trzymać rośliny piętrowo.

Na stronie o orchidariach są podobne rozwiązania.

http://www.orchidarium.pl/Orchidarium/Orchidarium.htm

:-)
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

Post autor: justyna23 »

Kurcze pięknie to wygląda co przeslałaś, ale sama tego nie zrobię :roll: musze poszukac innej metody. Ale juz ja coś wymyślę. Pozdrawiam:)
Justyna
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

zontix pisze: (...)skoro to jest szczepionka raz na całe życie storczyka, to skąd mam wiedziec czy nie zaszkodzę moim aplikując np drugi raz?
Ja jescze nie stosowałam mikoryzy - skłaniam się ku temu aby ratować mojego samuraja, którego kiedyś zalałam i teraz trochę marnieje... ale im wiecej o tym czytam tym wiecej niejasności... :-/
Mikoryzy nie można przedawkować, nawet jeśli producent potraktował roślinę mikoryzą, to nic się nie stanie gdy i Ty ją zastosujesz. Ważne by stosować sprawdzoną mikoryzę, po pierwsze dlatego, że tylko odpowiednie rodzaje grzybów wchodzą w mikoryzę ze storczykami, więc lepiej kupić specjalną do storczyków niż uniwersalną do wszystkich roślin doniczkowych, a po drugie by nie wprowadzić szkodliwej dla naszych roślin grzybni.

Wiadomo, że jeśli coś zaczyna być popularne i częściej stosowane, pojawiają się sprzeczności, spowodowane głównie konkurencją, nierzadko nieuczciwą. Każda z produkujących mikoryzę firm próbuje przekonać, że jej produkt jest najlepszy, wykazując niedoskonałości konkurencji lub przyciągając ceną.

Z dostępnych na rynku firm produkujących mikoryzę mogę z całą odpowiedzialnością polecić firmę Mykoflor, nie sprawdzałam nigdy jak ma się cenowo do swoich konkurentów, ale efekty działania jej mikoryz (w tym mikoryzy do storczyków) mogę we własnym domu i ogrodzie obserwować codziennie.
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

Świetne te półeczki szklane! To teraz mogę spokojnie kupować - jak braknie miejsca to zmuszę chłopa żeby mi zrobił półeczki... chociaż jego ciężko zmusić do czegokolwiek jeśli chodzi o rośliny... ale póki co miejsce jeszcze mam więc spokojnie.
Justyna -- czekam na to co wykombinujesz dla swoich pupili...

Co do mikoryzy to czekam właśnie na zamówioną Mykofloru - zdam relację jak już zastosuję u tego mojego zdechlaka - musi się podźwignąć!! 8-)
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

Intensywnie myślę

Post autor: justyna23 »

Ja już obmysliłam, że urządze im pokój. Mam 3 to jeden mój, jeden córki a w tym ostatnim bede robiła miejsce storczykom.
Justyna
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

uprawa Epidendrum i Cymbidium

Post autor: justyna23 »

Mam pytanie: czy któraś z Was ma w domu w swojej kolekcji epidendrum? Chciałam zapytać jak ono często kwitnie i co robić żeby zakwitło. Moje stoi od marca i nie widzę oznak kwitnienia. A następne pytanie dotyczy Cymbidium - jak je rozsadzać kiedy te korzenie są tak splątane i zrośnięte.
Justyna
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Mam pytanie: czy któraś z Was ma w domu w swojej kolekcji epidendrum?
Panom zakazuję odpowiadać na ten seksistowski post! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Rafał
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

Przepraszam:)

Post autor: justyna23 »

Przepraszam, za moje niedopatrzenie. Biorąc pod uwagę, że wśród moich znajomych żaden z mężczyzn nie zajmuje się kwiatami i jeszcze twierdzą że badyle jak każde, rozpędziłam się i poprosiłam o pomoc tylko Panie. Zwracam honor Panom na forumi proszę o pomoc wszystkich. Panie Rafale dziękuję za czujność, przepraszam za nieuwagę. :oops:
Justyna
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

He, he, tak jakoś się składa, że sam też nie znam ani jednego chłopa co by się interesował storczykami (włącznie ze mną). Tak jakoś się składa, że głównie Panie dostrzegają piękno tych kwiatów. Pewnie, jak znam życie, są ku temu powody, których jako "facet" nie zrozumiem ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

No to JUstyna, jak już je urządzisz to koniecznie prześlij fotke!! :->
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

to mi ulżyło

Post autor: justyna23 »

;-)
Justyna
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

rafaloku pisze:Tak jakoś się składa, że głównie Panie dostrzegają piękno tych kwiatów. Pewnie, jak znam życie, są ku temu powody, których jako "facet" nie zrozumiem ;-)
Tak się Rafale składa ;-) . Pewnie jest tak nie tylko na tym forum. :-) A, że interesują się storczykami nie tylko panie świadczy o tym mój post :roll:

Zaglądam do wątku od czasu do czasu i podziwiam. Podziwiam tak z daleka bo mimo, że kwiaty piękne to wymagające.
Inna sprawa to zapora w postaci... kobiecej siły :-/ . Połowica ma, gdy z fantazją "rzuciłem" kiedyś: a może by takie fajne Orchidarium w mieszkaniu urządzić? :->
odpowiedziała: A mało ci tych tysięcy kwiatów w ogrodzie :-| Nie ma :evil: . Chociaż w chałupie chcę mieć spokój.
I masz tu chłopie storczykowy placek :lol:
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
justyna23
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2009-07-26, 21:55

wczasy

Post autor: justyna23 »

Herbi, trzeba żonę na wczasy wysłać i działać, jakby zobaczyła jak to pięknie wygląda to by zmiękła a jak nie to zmień żonę hahaha. :mrgreen:
Justyna
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

No fajnie. Ogłoszenie dam pewnie: żonę (niemłodą) zamienię na orchidarium (nowe) :mrgreen:
O kurcze, a jak ona trafi na te wpisy to będę miał orchidarium :lol: Lapidarium jakieś cmentarne mi prędzej załatwi :lol: :lol: :lol:
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No to wpadł Herbi! ;-) :mrgreen:
ODPOWIEDZ