Poradzcie please

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
edytawesola
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-20, 12:39

Poradzcie please

Post autor: edytawesola »

Hej. Jestem tu Nowa :) od kilku lat mam storczyki tj 3.5 roku zazwyczaj dostaje je w prezencie . mam 3 szt rosną jak szalone tj jedne kwiaty uschna i juz sa kolejne pąki. Ale też te storczyki nigdy nie były przesadzane ani żadnych odżywek tez nie miały. Maja duzo tych korzeni napowietrznych A doniczki standardowe . kiedy będę mogła je przesadzić skoro one ciągle w rozrodzie a nie chce ich stracić :) :-D
15400323699541003029663.jpg
mandorla
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2018-10-13, 09:19

Re: Poradzcie please

Post autor: mandorla »

Hej :->
Doniczek nie musisz zmieniać na większe, chodzi raczej o to, by wymienić stare, z pewnością już rozłożone podłoże, a przy okazji zrobić przegląd i porządek z korzeniami. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, lepiej zaczekać, aż rośliny będą miały przerwę w kwitnieniu i wtedy przeprowadzić "operację". No i ja bym jednak zaczekała do wiosny... :mrgreen:
edytawesola
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-20, 12:39

Re: Poradzcie please

Post autor: edytawesola »

Też gdzieś tak czytałam żeby robić to wtedy kiedy nie ma pakow..ale jeden z tych storczyków potrafi miec kwiaty 8mcy :hyhy: az moja mama sie dziwi ze tak dlugo kwitnie a zaraz potem są nowe pąki . :-D wiec produkcja non stop ale przypatrze się około wiosny i zobaczę co się będzie działo ...bo nie chce ich stracić a już mi na kuchennym parapecie całe miejsce zajmują przez te korzenie fruwajace wszędzie :)
Dzięki bardzo :)
ODPOWIEDZ