Prośba o identyfikacje

Tutaj umieszczamy prośby o identyfikację roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Prośba o identyfikacje

Post autor: Nutka »

Czy ktoś z Was, moi kochani poznaje co to może być?

Ta sadzoneczka, była wzięta w maju, spod krzaczka wysokości około 1,5m. Miał on lekko niebieskawe listki, i zaczynał kwitnąć na różowo. Niestety nie miałam okazji zrobić zdjęcia w pełni kwitnienia.
Obrazek

Z kolei tego kwiatuszka dostałam od mamy. Jest to typowo pojemnikowy kwiatek. Dobrze znosi pełne słońce, ale na zimę trzeba zabierać do domu. Właśnie zaczyna kwitnąć.
Obrazek
Obrazek

Z góry dziękuje :D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Zdjęcie drugiego kwiatka ..nie masz zdjęcia rozwiniętego kwiatka , czy on jest płożący ....może to ..Aptenia...
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Basiu, bardzo możliwe że to Aptenia cordifolia. Nie mam zdjęcia kwiatuszka w pełni rozkwitniętego, bo wcześniej nie przyszło mi do głowy żeby poprosić o identyfikacje. Teraz kiedy założyłam temat, to nie ma odpowiednich warunków, żeby kwiatki rozkwitły, bo brak słonka(ale pasuje do zdjęć z netu). Zaobserwowałam, że faktycznie kwiatuszek ten nie lubi nadmiaru wody i że lepiej się czuje w przepuszczalnym podłożu. Jest on pewnie płożący, u mnie rośnie w donicach z których pędy zwisają. Ścięte pędy zanurzone w wodzie, ukorzeniają się na całej długości.
Dziękuje bardzo za pomoc :-)

Teraz został do rozpoznania jeszcze krzaczek.
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Pierwsza roślinka to chyba Śnieguliczka a druga to na pewno jest Aptenia, miałem ją w zeszłym roku.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Piotruś, dziękuje bardzo za pomoc :)

Jesteście nieocenieni :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

A tu moja Aptenia , mam ją już 4 rok , zimuję w domu , bez problemu , latem jest w gruncie na działce

Obrazek
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ