Tajemnicza roślina doniczkowa

Tutaj umieszczamy prośby o identyfikację roślin.
ODPOWIEDZ
jotDe
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-27, 10:38

Tajemnicza roślina doniczkowa

Post autor: jotDe »

dzień dobry :)

Kilka lat temu mąż dostał taką oto roślinę doniczkową w prezencie. Byliśmy wtedy u teściów i nie mieliśmy jej jak zabrać, więc została tam "na chwilę" i teściowie mieli ją nam przywieźć przy najbliższe okazji. Koniec końców stała u teściów jakieś 4 lata i w końcu pamiętałam by im przypomnieć aby nam ją przywieźli i oto jest. Tylko nie wiem co to.
Teściowie powiedzieli, ze u nich stała w zaciemnionym pokoju, rzadko była podlewana i "chyba było jej dobrze". Moja mama jak zobaczyła ten kwiatek to stwierdziła, że po tylu latach powinien więcej urosnąć, więc chyba jednak w złych warunkach był trzymany. Chciałam poczytać coś o pielęgnacji ale nie mogłam znaleźć żadnego zdjęcia z podobną rośliną.
Czy ktoś rozpoznaje co to jest i jak o to dbać?

Obrazek
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Tajemnicza roślina doniczkowa

Post autor: Petrus »

Witaj. To jest dracena, bardzo popularna roślina doniczkowa. Na necie jest wiele napisane o uprawie.
Tak na szybko mogę powiedzieć, że woli widne stanowiska, umiarkowane podlewanie miękką i letnią wodą. Im lepsze warunki jej stworzymy tym lepiej wygląda i rośnie. Ogólnie przystosowuje się do różnych warunków, szczególnie zaniedbania ale to odbija się potem na wyglądzie rośliny. :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
jotDe
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-27, 10:38

Re: Tajemnicza roślina doniczkowa

Post autor: jotDe »

Czyli jednak dracena? Najbardziej podobna wydawała mi się na zdjęciach dracena obrzeżona ale moja roślina się nie hmmm rozgałęzia i nie wiedziałam czy mimo to to ta sama roślina czy całkiem inna.

Dziękuję, w takim razie zacznę czytać o dracenie :)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Tajemnicza roślina doniczkowa

Post autor: tadek »

.
W Poradniku ogrodniczym naszego forum, również jest artykuł poświęcony pielęgnacji, przesadzaniu, rozmnażaniu, odmian draceny... :mrgreen:


Dracena - pielęgnacja, przesadzanie, rozmnażanie, odmiany

  • :orany:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Tajemnicza roślina doniczkowa

Post autor: dziwaczek »

jotDe pisze:Czyli jednak dracena? Najbardziej podobna wydawała mi się na zdjęciach dracena obrzeżona ale moja roślina się nie hmmm rozgałęzia i nie wiedziałam czy mimo to to ta sama roślina czy całkiem inna.
Stawiałabym na obrzeżoną. Ona sama w warunkach domowych nie zawsze się rozgałęzia. Możesz uciąć czubek, ukorzenić, a z pozostałego pieńka powinny wybić 2-4 pióropusze.
Pozdrawiam
elka
jotDe
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-27, 10:38

Re: Tajemnicza roślina doniczkowa

Post autor: jotDe »

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)
ODPOWIEDZ