Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Zablokowany
vendredo
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-20, 19:51

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: vendredo »

Witam.
Na swojej działce staram się prowadzić uprawę ekologiczną. Stosuję wiele różnych preparatów firmy TARGET. Są to zarówno podłoża i torfy jak i środki ochrony roślin. Nie stosuję na swojej działce jedynie preparatów chwastobójczych. Jednak najbardziej jestem zadowolony ze skuteczności działania miedzianu 50WP. Od wielu lat stosuję zapobiegawczo ten preparat. Jest to środek bardzo skuteczny na kędzierzawość liści brzoskwiń. Opakowania są o różnej wielkości bardzo wygodne w użyciu. Nie trzeba zachowywać szczególnych ostrożności stosowania dla ochrony pszczół ponieważ ma bardzo krótki okres karencji - ok 1 godz. Dzięki miedzianowi 50WP co roku ja i moja rodzina zajadamy się smacznymi i zdrowymi brzoskwiniami. Polecam wszystkim ten preparat. Moje brzoskwinie na załączonej fotce. Pozdrawiam Ryszard.
Załączniki
IMG_0048.JPG
EGoraczko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-18, 10:09

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: EGoraczko »

Witam,
polecam gorąco produkt Karate Zeon 050 CS!!! To mój TOPprodukt! Dzięki niemu nareszcie pozbyłam się uciążliwych przędziorków i tarczników, które nieustannie niszczyły moje rośliny pokojowe: fikusa, cytrynę, dracenę i szeflery. Nareszcie, po wielu tygodniach nieskutecznych zmagań z tymi szkodnikami, mogę odetchnąć i z radością i podziwem patrzeć jak pięknie i zdrowo rosną moi ulubieńcy. Szczerze polecam stosowanie środka Karate do zwalczania owadów atakujących nasze rośliny, bo jego stosowanie nie jest ani trudne, ani uciążliwe, a efekty przynosi rewelacyjne i co ważne - trwałe!!!

Polecam i pozdrawiam,
Ewa Gorączko
Awatar użytkownika
ania22
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-03-18, 09:13

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: ania22 »

Stosowałam z powodzenie środek Miedzian Extra 350 SC na opryski drzewek brzoskwiń. Opryski wykonałam na wiosnę w zeszłym roku przed pojawieniem się liści i pączków, a w lato cieszyłam się dorodnymi owocami. W tym roku również zastosowałam opryski i czekam na owoce mojej pracy.


Do iglaków zawsze stosuję na jesień Nawozy Kolorowe Jesienne do iglaków - lepiej znoszą zimę i ładnie utrzymują kolor.
Nawóz bardzo wydajny.

Ania
iwanek61
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-12, 10:00

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: iwanek61 »

Witam ! Od lat stosuję nawozy Firmy Target dla moich roślin. Mam "bzika" na punkcie hortensji dlatego pochwalę się piękną hortensją Renhy, która w zeszłym roku zasilona nawozem pięknie zakwitła i stanowiła najpiękniejszy punkt w moim ogrodzie, wzbudzając zachwyt i podziw wszystkich zwiedzających.Top produktem uważam wszystkie nawozy firmy Target. Wiem, że nad moim ogrodem czuwają fachowcy a ja i moje rośliny jesteśmy im wdzięczne za opiekę.
Załączniki
hortensja
hortensja
clematis maj 2012
clematis maj 2012
clematis maj 2012
clematis maj 2012
clematis maj 2012
clematis maj 2012
ela2012
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-18, 11:07

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: ela2012 »

Polecam Miedzian Extra 350 SC jako środek grzybobójczy do wszystkich roślin długo działający i skuteczny przy wielu chorobach np. parch jabłoni, kędzierzawość liści brzoskwiń, brunatna zgnilizna drzew pestkowych i wiele innych.
GrażkaG
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-17, 11:46

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: GrażkaG »

Polyversum i Asahi - tuje wzmocnione naturalnie
Jestem szczęśliwą posiadaczką 30 tuji, które udało mi się uratować po tej wyczerpującej zimie. Moje iglaki w marcu miały brązowe końcówki – zamierały im pędy. Początkowo myślałam, że przemarzły jednak okazało się, że zostały zaatakowane przez grzyba. Sięgnęłam po Wasza poradę o połączeniu Polyversum i Asahi. I zadziałało! Faktycznie, użycie Polyversum wydaje się być skomplikowane, jednak ja sobie z tym spokojnie poradziłam, więc na pewno każdy da sobie radę (instrukcja jest naprawdę jasna i czytelna). Później opryskałam je biostymulatorem, bo iglaki były osłabione po mrozach. Całą „kurację” powtórzyłam po tygodniu dla pewności i dziś moje iglaki nadal pięknie prezentują swoje zielone gałązki. Bez cienia choroby! Polecam wszystkim ten sposób!
A dodatkową satysfakcję mam z tego, że wyleczyłam je naturalnymi środkami, więc moje roślinki były zadowolone :D
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: majka »

Witam serdecznie.
Typuję DITHANE*NEOTEC75WG jak doskonały "TOP produkt" firmy Target

W ogrodzie posiadam wiele kwiatów cebulowych, które muszę chronić przed szarą plenią, zgorzelą zgnilakową, oraz róże atakowane bardzo często przez czarną plamistość, mączniak. W Dithane przed posadzeniem moczę cebule lilii, tulipanów, mieczyków. Stosuję opryski na różę. Moje kwiaty zdrowo rosną są piękne, o czym świadczą poniższe fotki.
Dithone jest środkiem grzybobójczym o szerokim spektrum działania, może być stosowany również w uprawie warzyw przeciw zgorzeli siewek, w sadownictwie do zwalczania parcha jabłoni, grusz, w leśnictwie, rolnictwie. Posiada przytępną cenę. Ponieważ zwalcza rdze, mączniaki, plamistości typuję go jako "TOP produkt".
Załączniki
DSCN0330.JPG
liliowe łany 2012
liliowe łany 2012
liliowe giganty 2011
liliowe giganty 2011
L.trąbkowa 'Regale' biała.JPG
róże 2011
róże 2011
DSCN3729.JPG
terka10
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2010-02-24, 08:42

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: terka10 »

Dzień dobry.
Chcę napisać kilka słów o jednym z produktów firmy Target, którego używam w moim ogrodzie.
Wszyscy pewnie znają BOFIX 260EW, bo o nim właśnie chcę napisać.
Jest to herbicyd, który zwalcza nawet najbardziej uciążliwe chwasty,
ale jako JEDYNY, co sprawdziłam, działa na skrzyp i niszczy go.
Ja mam bardzo kwaśną ziemię w ogrodzie więc skrzyp jest tu częstym gościem,
ale przy pomocy BOFIX-u walka z tym, chyba najbardziej uciążliwym, chwastem
jest możliwa. Dziękuję BOFIX.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Terka10
użytkownik usunięty

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: użytkownik usunięty »

Moim zdaniem na miano TOP produktu zasługują wszystkie produkty z linii Natural.
W moim ogrodzie zawsze stawiałam na ekologię, trochę dlatego, że w takim duchu, czyli w poszanowaniu środowiska zostałam wychowana, trochę z powodu świadomości zagrożeń płynących ze stosowania chemii w ogrodzie. Poza tym, od lat posiadam pasiekę i już to bardzo ograniczało mnie w wyborze nawozów i środków ochrony roślin. Dlatego z radością przyjęłam wiadomość o wypuszczeniu na rynek przez firmę Target produktów serii Natural.
Szczególnie dwa produkty tej firmy przypadły mi do gustu i te właśnie produkty oznaczyłabym mianem TOP.
Są to Mydło potasowo- ogrodnicze z czosnkiem i Środek owadobójczy Agricolle w sprayu.
agricolle-1.jpg
Największym utrapieniem rok rocznie w moim ogrodzie są mszyce, ponieważ pszczoły czerpią z nich pożytek, stosowanie chemicznych środków ochrony roślin nie wchodziło w grę, zostawić jednak roślin na pastwę losu, a właściwie mszyc nie chciałam. Robiłam więc różne wywary roślinne mające skutecznie odstraszyć owe szkodniki, jak wiadomo skuteczność takich wywarów przy dużym nasileniu szkodnika jest praktycznie zerowa. Tej wiosny podobnie jak w latach ubiegłych mszyce również zaatakowały mój ogród, ale ich liczebność wprawiła mnie w osłupienie. Oczywiście natyczmiast zastosowałam oprysk z wyciągu z pokrzywy, jak można było się spodziewać przy tej ilości szkodnika, na niewiele się ów oprysk przydał. A mszyce rozmnażały się w najlepsze, do tego stopnia, że ledwie było spod nich widać pędy i młode liście, co najlepiej pokazują zdjęcia poniżej.

Cornus kousa opanowany przez mszyce
agricolle-2.jpg
Zmasowany atak mszycy na różę 'Sympathia'
agricolle-3.jpg
Tak jak rośliny na zdjęciach powyżej wyglądała większość roślin w ogrodzie w tym drzewka owocowe. Ponieważ jak wspomniałam przygotowany przeze mnie wyciąg nie przyniósł spodziewanego efektu postanowiłam do walki ze szkodnikiem wykorzystać gotowy produkt Firmy Traget Agricolle w sprayu.
agricole-4.jpg
To co zaskoczyło mnie już w momiencie użycia owego środka, to wygodne w zastosowaniu opakowanie, brak przykrego (tak jak w przypadku środków chemicznych) zapachu, duża przyczepność środka, oraz jego wydajność. Zawartość 750ml butelki wystarczyła mi na opryskanie takiej ilości roślin, do której normalnie potrzebuję zawartości 5 litrowego opryskiwacza, i to chyba najbardziej mnie zaskoczyło. Oprysk wykonałam jednak w dość niefortunnym momencie, ponieważ w niecałą godzinę po wykonaniu oprysku spadł deszcz, który nieprzerwanie padał półtora dnia. Jak można się domyśleć spodziewałam się, mając doświadczenie z podobnych sytuacji w poprzednich sezonach, że oprysk nie zadziała i będę musiała go ponownie wykonać. Jakież było moje zdziwienie kiedy po ustaniu deszczu wyszłam do ogrodu i zobaczyłam taki oto widok.

Opryskany Agricollem dereń
agricolle-5.jpg
oraz potraktowana tym samym środkiem róża "Sympathia'
agricolle-6-roza.jpg
Trudno się dziwić więc, że skuteczność owadobójczego sprayu Agricolle mnie zachwyciła, do tego nie muszę się martwić o pożyteczne organizmy w moim ogrodzie, ponieważ środek ów działa selektywnie. Moje pszczoły są bezpieczne, ale co nie mniej ważne bezpieczne jest równieź moje zdrowie. Używając tego środka nie muszę zakładać ochronnej odzieży i maski co znacznie ułatwia i przyspiesza mi pracę. Ten środek na pewno na stałe zagości wśród produktów ekologicznych używanych w moim ogrodzie.
Na koniec chciałabym napisać króciutko o jeszcze jednym produkcie Firmy Target wspomnianym na wstępie Mydle potasowaym. Dla mnie jest to bezwzględnie produkt zasługujący na miano TOP.
mudlo-potasowe.jpg
Właściwie nie wyobrażam sobie prac ochronnych w ogrodzie bez tego produktu. Przede wszystkim stosuję go jako adiuwant do oprysków, głównie z wyciągów roślinnych, świetnie zwiększa przyczepność zastosowanych wyciągów. Ma duże właściwości zwilżające. Robię również profilaktyczne opryski przeciwko szkodnikom i chorobom grzybowym z samego mydła ponieważ jest z dodatkiem czosnku, a ten jak wiadomo ma właściwości bakteriobójcze. Roztworem tego mydła podlewam świeżo wsadzone sadzonki roślin w celu odkażenia podłoża i zabezpieczenia korzeni przed zimującymi w glebie patogenami. Jak na razie ta metoda sprawdza się idealnie. Mydło to też służy mi do mycia donic oraz narzędzi ogrodniczych. Jego wszechstronność działania powoduje że z powodzeniem zastępuje kilka innych produktów, dzięki czemu mam więcej miejsca w składziku na środki ochrony roślin. :-D

W tym miejscu chciałabym wyrazić wdzięczność firmie Target za powyższe produkty, oraz za to, że nie pozostaje głucha na oczekiwania ogrodników chcących prowadzić swoje ogrody w sposób naturalny i z myślą o nas wprowadziła całą linię Natural, TOP linię...
oskar1107
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-17, 13:11

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: oskar1107 »

Witam
Od dzieciństwa jestem miłośnikiem roślin, interesuje mnie botanika. W swoim mieszkaniu posiadam wiele roślin
doniczkowych. Już 25 lat temu jadałem owoce mandarynek czy granatów ze swoich drzewek. W roku 1986 kupiłem w
Skierniewicach sadzonkę kawy arabskiej. Drzewko to posiadam do dziś. Przez ten czas miałem wiele problemów
wyłącznie z tą rośliną. Nie wiedzieć dlaczego nie chciała wzrastać. Po 25 latach nie kwitła, pojawiała się
plamistość liści, a wysokość wynosiła ok 70 cm. Był to goły pień z kilkoma liśćmi. Podlewałem roślinę miękką
wodą (deszczówką) i zacząłem stosować preparat grzybobójczy i nawóz w tabletkach firmy Target. Nie może być
mowy o przypadku, bowiem w tym roku kawa arabska w doniczce wypuściła kilka nowych gałęzi z pnia, liście mają piękny ciemno-zielony
kolor i co najważniejsze! W tym roku pierwszy raz zakwitła. W przeszłości dokonywałem wymaczania korzeni w
fungicydach, ale skutek był mizerny. Polecam szczególnie nawóz, którego skład jest starannie dobierany do
gatunku roślin. U mnie efekt jest widoczny. Dołączam zdjęcie wyczekiwanego przez ćwierć wieku kwiatka kawy
arabskiej.
punx88
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-01, 12:33

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: punx88 »

Kocham rośliny, uprawiam je w ogrodzie, dbam, by rozwijały się jak najlepiej i niczego im nie brakowało, dokarmiam nawozami, chronię przed chorobami i szkodnikami. Często sięgam w tym celu po różne produkty firmy Target i zawsze mogę na nich polegać. Uprawiając kwiaty, czekam aż pięknie zakwitną, a wtedy chcę się nimi otaczać również w domu... Tak jak w trakcie uprawy dbamy, by roślinom niczego nie brakowało, tak również po ścięciu kwiatów i przeniesieniu ich do wazonu nie należy zapominać, że ciągle żyją. Aby pięknie i długo zdobiły nasze wnętrza należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach... Czyste naczynie, w którym umieszczamy rośliny, podcinanie łodyżek bezpośrednio przed wstawieniem do wazonu, usunięcie dolnych liści z pędów, aby nie zagniwały w wodzie no i najważniejsze- woda, ale nie czysta, bo przecież nasze rośliny dalej żyją i potrzebują "pokarmu". I tu gorąco polecam produkt marki Target: Preparat przedłużający trwałość kwiatów ciętych. W niewielkiej saszetce znajduje się wszystko czego nasze kwiaty potrzebują, aby długo cieszyć nasze oczy w wazonie. Oczywiście warto pamiętać, aby kwiatów nie ustawiać w miejscu bezpośredniego operowania słońca, czy w pobliżu dojrzałych owoców, które wydzielają hormon przyspieszający starzenie się kwitnących roślin. Jedna saszetka wystarcza na sporządzenie 1 litra roztworu, który wlewamy do wazonu. Osobiście wystarcza mi to na kilka, do kilkunastu użyć, gdyż nigdy nie nalewam dużo roztworu do wazonu, a jedynie tyle, by końce roślin były w nim zanurzone na długości ok.2 cm i w miarę potrzeb poziom ten uzupełniam. Kwiaty, w zależności od gatunku, potrafią dzięki takiemu "odżywianiu" zdrowo i pięknie wyglądać nawet przez kilkanaście dni. Zachęcam do przetestowania preparatu i zaprzestania "głodzenia" kwiatów w wazonie samą wodą. :)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: rafaloku »

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział. Zgodnie z regulaminem konkursu zamykam wątek. Wpisy konkursowe będą kolejno odkrywane, muszę je zweryfikować bo nie wszystkie spełniają warunki regulaminu. Niektóre osoby podawały też od razu swoje adresy, a tego typu informację muszę usunąć ze względu na ochronę danych osobowych. Także proszę o trochę cierpliwości.
Rafał
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Konkurs: "TOP produkt" firmy Target!

Post autor: rafaloku »

Wszystkie wpisy są już wyświetlone. Edytowałem kilka wpisów, w których podane były dane adresowe (adresy zostały usunięte). Usuwałem wpisy zdublowane (np. gdy ktoś dwa razy wcisnął "wyślij" i poszedł wpis dwa razy - jeden pod drugim). Jeden wpis został usunięty, gdyż nie był postem konkursowym (użytkownik skarżył się , że nie może wstawić zdjęcia bo ma uszkodzony pendrive).

Zgodnie z regulaminem konkursu lista nagrodzonych osób zostanie ogłoszona 22 maja 2012 r., do godz. 10:00. Czekamy zatem na werdykt jurorów ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Klienci wybrali „TOP PRODUKT” Target!

Post autor: rafaloku »

Konkurs na TOP PRODUKT firmy Target został rozstrzygnięty. Głosami naszych Forowiczów TOP PRODUKTEM został:

Topsin M 500 SC

Preparat ten był najczęściej typowany do tego tytułu przez Forowiczów portalu PoradnikOgrodniczy.pl, który był współorganizatorem konkursu. Głosujący w swoich rekomendacjach wskazywali na szczególną skuteczność tego produktu oraz jego szerokie zastosowanie. Dziękujemy!

Wszystkim biorącym udział w zabawie dziękujemy za zaangażowanie, które jury konkursowe dostrzegło w każdym wpisie z rekomendowanym produktem. Bardzo nam miło, że pragniecie dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi pasjonatami roślin.

Osobom wyróżnionym przez jury serdecznie GRATULUJEMY!

Oto lista nagrodzonych osób, których rekomendacje jury doceniło w szczególny sposób:

NAGRODA GŁÓWNA
Podkaszarka AL.-KO żyłkowa TE450 Silver Komfort
Topsin M 500 SC oraz Miedzian 50 WP
autor: Priam

10 ZESTAWÓW PRODUKTÓW firmy Target:
- naturalnie skuteczny Agricolle,
- granulowany nawóz z mikroskładnikami do róż,
- tabletki nawozowe do roślin doniczkowych,
- nawóz rozpuszczalny do roślin balkonowych i tarasowych,
- grzybobójczy Topsin,
- mydło potasowe do mycia pojemników, donic, skrzynek oraz narzędzi stosowanych w uprawie i pielęgnacji roślin.

1. Niesamowity Bofix 260EW
autor: ewelina1984

2. Rat Control – jak przechytrzyć gryzonie
autor: tadek

3. Karate Zeon 050 CS i uśmiech żony
autor: gagu

4. Miedzian Extra 350 SC - powrót owocowego raju
autor: mroczek

5. Ants Control – mrówki to nie problem
autor: alina.wos

6. Starane 250 EC – koniec z mleczami na trawniku
autor: magolda

7. Jak Score 250EC uratował miłość
autor: annakniec

8. Reiss Aus – koniec z niechcianymi wizytami psa sąsiada
autor: RóżyczkaJulia

9. Polyversum i Asahi SL - na ratunek tujom
autor: GrażkaG

10. Niesamowita historia borówek i nawozu Target
autor: DOROTKA

Wyniki konkursu są też przedstawione na stronie internetowej fundatora nagród - firmy Target - zobacz prezentację wyników konkursu na stronie firmy Target

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie!

Osoby nagrodzone prosimy o przesłanie danych do przesyłki nagród na PW do administratora forum
(czyli do mnie)

W "Kawiarence" utworzyłem wątek, w którym można składać gratulacje zwycięzcom, a także nagrodzeni będą mogli pokazać otrzymane nagrody:
Wybraliśmy "TOP produkt" firmy Target - echa konkursu :-)
Rafał
Zablokowany