Konkurs - najpiękniejsza kompozycja... (koniec zgłaszasania)

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Konkurs - najpiękniejsza kompozycja... (koniec zgłaszasania)

Post autor: rafaloku »

Czas, w którym mogliśmy podziwiać nasze ogrody, barwne kwiaty i liście błyszczące w promieniach słońca, niestety już minął. Pochmurna aura i ogołocone z liści drzewa coraz bardziej przypominają o nadchodzącej zimie. Pomyślałem, że na przekór jesiennej chandrze, możemy zafundować sobie rozrywkę w postaci konkursu. Zanim nadejdzie zima, przypomnijmy sobie jak wspaniale nasze ogrody wyglądały wiosną i latem!

Wybieramy najpiękniejszą kompozycję roślin

Regulamin konkursu:

1) W konkursie udział mogą brać tylko osoby zarejestrowane na forum. Z konkursu są wyłączeni Moderatorzy i Administrator.

2) Konkurs rozpoczyna się 16 listopada 2008 roku w momencie opublikowania niniejszego wątku. Prace konkursowe można zamieszczać do 29 listopada do północy.

3) Zadanie konkursowe. Proszę przedstawić od 1 do 3 zdjęć kompozycji roślinnej wraz z krótkim opisem (jakie to rośliny, dlaczego tak je dobrano itp.). Może być to kompozycja roślin w ogrodzie, na balkonie, tarasie czy „pod dachem”. Wszystkie zdjęcia muszą przedstawiać 1 kompozycję (np. fotografie z wykonane różnych stron).

4) Prace konkursowe proszę umieszczać na forum w niniejszym wątku poprzez funkcję "odpowiedz". Prace wysyłane na email, PW lub wpisywane w innych tematach nie będą brane pod uwagę.

Uwaga: do czasu zakończenia terminu zgłaszania prac, zgłoszone prace będą widoczne tylko dla ich Autorów (każdy widzi tylko swoje zgłoszenie) oraz Administratora i Moderatorów oceniających prace.

5) 1 użytkownik może zgłosić tylko 1 kompozycję roślinną. Zgłoszenie pracy do konkursu oznacza zgodę na przekazanie swoich danych adresowych fundatorom nagród.

Uwaga: osoba zgłaszająca pracę do konkursu nie musi być właścicielem/twórcą prezentowanej kompozycji roślinnej. W takim przypadku należy o tym fakcie napisać (np. że są to rośliny sąsiada). Użytkownik zgłaszający pracę do konkursu musi jednak posiadać prawa autorskie do prezentowanych fotografii (należy być autorem zdjęć lub posiadać zgodę autora na zgłoszenie zdjęć do konkursu).

6) W dniu 30 listopada Administrator i Moderatorzy wybiorą 10 najciekawszych kompozycji roślinnych prezentowanych w konkursowych pracach. Będziemy oceniać w jaki sposób rośliny są dopasowane do siebie, współgranie kształtów i barw, a także dopasowanie roślin do otoczenia, elementów architektury itp.

7) Po wybraniu 10 prac zostaną one poddane głosowaniu w postaci ankiety. W ankiecie głosować mogą wszyscy użytkownicy forum. Każdy może oddać tylko 1 głos. Ankieta zostanie uruchomiona 30 listopada. Głosować będzie można przez 5 dni.

8) Nagrodzone zostaną 3 prace, które otrzymają najwięcej głosów w ankiecie. W przypadku, gdy kilka prac otrzyma tę samą liczbę głosów, o zwycięstwie zadecyduje kolejność zgłoszeń prac do konkursu (kto pierwszy ten lepszy). Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest na 6 grudnia. Wyniki zostaną podane jako wpis kończący niniejszy wątek.

Dodatkowo wśród wszystkich uczestników zostanie rozlosowana nagroda pocieszenia. A więc każdy uczestnik ma szansę na nagrodę!

9) Zwycięzcy zostaną poinformowani o wynikach konkursu i poproszeni o podanie adresów do wysyłki nagród na PW i/lub e-mail podany podczas rejestracji na forum. Adresy do wysyłki nagrody należy podać w ciągu 7 dni od momentu ogłoszenia wyników konkursu. Jeżeli użytkownik nie poda adresu w tym terminie - nagroda przepada (nie dotyczy nagrody za miejsce 1).

NAGRODY:
Fundatorami nagród są Gadar.pl (nagrody za miejsce 2, 3 i nagroda pocieszenia) oraz właściciel domeny PoradnikOgrodniczy.pl (nagroda za miejsce 1).

Nagroda za 1 miejsce
Kupon - 50 zł do wydania w sklepie internetowym Gadar.pl

Nagroda za 2 miejsce
3 zestawy „na prezent” z oferty Gadar.pl - Zestaw TACCA NIVEA, Zestaw edukacyjny BAWEŁNA, Zestaw NAJDROŻSZE PERFUMY ŚWIATA

Nagroda za 3 miejsce
2 zestawy „na prezent” z oferty Gadar.pl - Zestaw CESARSKIE DRZEWKO SZCZĘŚCIA, Zestaw TWOJE PIERWSZE DRZEWKO BONSAI

Uwaga!!! Dodatkowo wśród wszystkich uczestników zostanie rozlosowana nagroda pocieszenia - ZESTAW ŚWIĄTECZNY

Życzę udanej zabawy i powodzenia w konkursie!
Rafał
Awatar użytkownika
Ania Zielonka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 2008-09-16, 17:10

Mały cienisty kącik też może być zielony

Post autor: Ania Zielonka »

Witam,
jak dotąd nikt nie zamieścił swoich kompozycji roślinnych w tym wątku, a wiem, że wielu z forumowiczów może poszczycić się pięknymi zestawieniami roślin :mrgreen: , aby Was ośmielić zamieszczę własną wersję cienistego kącika.

W zeszłym roku rodzice pozwolili mi wprowadzać drobne zmiany w małym ogródku przy domku szeregowym. Uprzątnęłam wtedy strasznie szpecący całość ciemny kąt między wiatą, a domem sąsiadów, gdzie walały się do tej pory tyczki do pomidorów i inne mało ciekawe rzeczy.
Posadziłam wtedy wierzbe Hakuro Nashiki, która teoretycznie nie powinna tam rosnąć i funkie, oraz wsadziłam kilka cebulek tulipanów. Na wiosnę okazało się jednak, że wierzba, funkie i tulipany mają się świetnie. To zachęciło mnie do dalszych zmian w tym miejscu, zaczęłam więc szukać informacji o roslinach i tak trafiłam na to forum :mrgreen: dzięki zebranym informacjom swoje miejsce znalazły tam: Zawilce japońskie - biały pojedyńczy, różowy podwójny i pojedyńczy, pnącze Clematis ASAO, fiołek wonny, fiołek Mars, Trójsklepki owłosione - białą i w fioletowe cętki, Tułacz pstry, dąbrówka rozłogowa, zawilec gajowy, irys syberyjski oraz czerwone lobelie. Potem dosadziłam serduszkę okazałą, cebule tulipanów, oraz cebulki hiacyntowca hiszpańskiego. Mam nadzieję, że wiosną zielone towarzystwo jeszcze bardziej się rozrośnie i będzie cieszyło oczy całej mojej rodzinki.
:-D
Ponieważ w samym kącie jest bardzo sucho udało mi sie namówic mężą do odbycia wielu sapcerów po lesie w poszukiwaniu odpowiedniego korzenia, skutki naszych poszukiwań sa widoczne na zdjęciu :-D
Poprowadziłam też ścieżkę do tego cienistego miejsca, między wytyczonym szlakiem przez rolbordery i stopniami z odpadów kolejowych swoje miejsce znalazł Karmik ościsty, teraz tylko czekam żeby się odpowiednio rozrósł i wypełnił wszystkie szczeliny między drewienkami.

Zatem do wiosny, mam nadzieję, że będe mogła podzielić się z Wami następnymi zdjęciami, które pokażą jak rozrasta się moje zielone towarzystwo.
pzdr
Załączniki
100_1473_resize_resize.jpg
100_1416_resize_resize.jpg
100_1339_resize_resize.jpg
Rose
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-08, 20:45

Kompozycja

Post autor: Rose »

Szczerze powiedziawszy nie pamiętam co tam posadziłam, bo co roku sadzę coś innego, a dobór roślin był przypadkowy:D
Załączniki
IMG_4336.jpg
IMG_4353.jpg
IMG_4352.jpg
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Przedstawiam kompozycję różaną w moim ogrodzie - pergolę przy wejściu na działkę obrastają 2 róże pnące, które zapraszają do środka. Tuż za pergolą znajduje się rabata różana - w efekcie stanowi to ucztę dla zmysłów: po pierwsze dla oczu, a po drugie dla węchu. Każdy, kto chce się nasycić zapachem może to zrobić na ławeczce drugiej pergoli, znajdującej się obok na trawniku.
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
tess.88
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2007-12-20, 01:55

Post autor: tess.88 »

Oto moja propozycja konkursowa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

Witam!!!

Kompozycje na mojej działce są bardzo liczne,są to różnego rodzaju rabaty,
skalniaki,oczko i wiele innych.Rabata którą przedstawiam powstała 4 lata temu
w czasie, kiedy tworzyła się cała działka od zera.
Mieszam różne rośliny na zasadzie eksperymentów,patrząc pózniej co z tego wyjdzie.
I tak powstała rabata ,którą przedstawiam.
Jest to wysepka roślin wcinająca się daleko w trawnik,ma kształt jęzora.
W skład wchodzą rośliny wieloletnie:byliny,krzewy,oraz rośliny jednoroczne
Załączniki
Ogólny widok na kompozycje
Ogólny widok na kompozycje
Widok na kompozycje wraz z sąsiadującą rabatą,trawnikiem i altaną
Widok na kompozycje wraz z sąsiadującą rabatą,trawnikiem i altaną
Aparat dzialka i Anglia 109.jpg (60.53 KiB) Przejrzano 17820 razy
W skład kompozycji wchodzi min. wierzba,bordowa piwonia.bordowy różanecznik, żółto kwitnące;złotokap i santolina,kocimiętka fassena,przetacznik,a także bukszpan i biało zielona trawa wieloletnia <br />oraz rośliny jednoroczne;starzec,turki,żeniszek,oraz szawia
W skład kompozycji wchodzi min. wierzba,bordowa piwonia.bordowy różanecznik, żółto kwitnące;złotokap i santolina,kocimiętka fassena,przetacznik,a także bukszpan i biało zielona trawa wieloletnia
oraz rośliny jednoroczne;starzec,turki,żeniszek,oraz szawia
Miłego dnia Wszystkim!!!
ala
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-21, 13:57

Post autor: ala »

https://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29 ... 13924.html
https://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb ... 0bd6e.html
https://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b ... 0a9e4.html

Ten mój ogrodowy kącik jest uroczy przez cały rok. Powstał z myślą o oddzieleniu ogrodu od ulicy. Obok pomnika przyrody- starego dębu szypułkowego rośnie głóg dwuszyjkowy. Z przodu króluje lilak pospolity 'Mme Limoine' (Fot 1) i niskie śnieguliczki. Z prawej strony widać szeroką zwisłą koronę czeremchy amerykańskiej(Fot 2 i 3). Z tyłu za śnieguliczkami i czeremchą schowany jest kompostownik. Zdjęcia robione były w połowie maja i na początku czerwca 2008. Na tle zieleni tworzonej przez te drzewa i krzewy pięknie prezentują się byliny sezonowe- dalie, chryzantemy. Są też wspaniałym obrzeżem dla trawnika i roślin cebulowych. Pod czeremchą lubię przesiadywać z książką w ręku, delektując się naturalnym pięknem, bawiąc się z psem, czy po prostu leniuchując.
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

"Kompozycja" powstawała samoistnie, przez cały rok.
Najpierw był świerk inversa (rósł w innym kącie ogródka) i jasnozielona brzoza o pierzastych liściach dwarf. Potem dołączyła do nich lawenda na pieńku, o srebrnych liściach i fioletowych kłosach.
Potem pojawił się pomysł dołożenia do grupy odrobiny koloru i doszły 3 róże okrywowe: jasnoróżowa pełna, herbaciana i poziomkowo-zółta, pusta w środku (taka stara odmiana).
Póżnym latem po świerku zaczął wspinać się powojnik botaniczny o pachnących , fioletowych kwiatkach a z brzegu grupy przycupnęła mała kosodrzewina. Po ziemi, pod roślinami, zaczął się rozłazić między tatrzańskimi kamieniami blusz.
A dwie lampki solarne rozświetlają słabo grupkę w nocy.
No i tak z niczego zrobiła się grupa, taki mikroświat :) albo ..rama do innych zdjęć.
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Kolekcja.

Post autor: Grama »

Oto moja kompozycja.Na grysie z kremowego i białego marmuru,otoczonego cegłami umieściłam sezonową kolekcję roślin sródziemnomorskich w pojemnikach.W jej skład wchodzą-oleandry,hibiskus,formowane mirty,oliwka,lawenda oraz,jako jaskrawe elementy czerwona pelargonia i kroskomie.
Załączniki
PIC_1188.JPG
PIC_1177.JPG
Oleander..jpg
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie wiem czy to się nadaje ale nie mam na zdjęciach nic innego. Moja rabatka miała składać się z niskich roślinek, jak je sadziłem to w większości nie wiedziałem jeszcze co to za rośliny, prócz tych jednorocznych. Były niskie i myślałem że będą niskie ale troszkę wyrosły. Efekt widać, wyszło dość ciekawie choć nie tak jak myślałem. Na rabatce rosną: wiesiołek czworokątny, dzwonek skupiony, aksamitka wąskolistna, szałwia błyszcząca, smagliczka, goździki, maciejka, portulaka, sasanka i lilie. Jedne kwitną wcześniej inne później.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Skalniak,który chcę przedstawić,opiera się z dwóch stron o ściany. Jest to wiejsko-podwórkowa oaza zieleni. Starałam się,żeby była ciekawa o prawie każdej porze roku,ma dużo niskich nasadzeń,bo w większości są to skalne rośliny.Jest też kilka większych kwiatów,ale dominują maleństwa. Prezentację zaczynam zdjęciem wiosennym.Kwitną wtedy szafirki,pierwiosnki,zawciąg,zawilce,niewidoczny na zdjęciu posłonek, chaber nadobny,barwinek

na początku lata kwitnie macierzanka,zaczynają się rozwijać rozchodniki,żółcią mieni się starzec popielny, róża zaczyna pokazywać swój urok i drobnokwiatowy klematis pnie się po murze z niebieskimi kwiatami , a później na skalniku dominuje zieleń,ma kilka odcieni.

jesienią,najbardziej są widoczne pnącza,szczególnie winobluszcz,chociaż i bluszcze też nieźle się prezentują ,w pełnym rozkwicie jest rozchodnik okazały,róża nieprzerwanie kwitnie,trzmielina złoci się wśród zielni a srebrzy się starzec popielny,natomiast zawciąg ukazuje swój ciemnozielony kolor
użytkownik usunięty

Rabata przy domku

Post autor: użytkownik usunięty »

Rabata ta powstała jako pierwsza. Stałe są w niej nasadzenia krzewów: 2 tuje szmaragdowe i jałowiec płożący. Resztę stanowią byliny wieloletnie:
bergenia, trawa w specjalnie prowadzonych kępach (odmiany nie znam, została wyłuskana z trawnika, bo się odróżniała ciemnozielonym kolorem i pokrojem), żurawka, smotrawa, języczka, trzykrotka, konwalie, naparstnice, zawilce żółte, liatria biała i odetki. Ponadto w okresie wiosennym: drobne tulipany, odmiany prymulek, korony cesarskie: żółte, pomarańczowe i perskie (czarne), fiołki (viola odorata).
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Re: Konkurs - najpiękniejsza kompozycja roślinna (nowy!)

Post autor: Halina »

Rabata z korzeniem 50-letniej jabłoni odwróconym do góry nogami.
Na korzeniu zasadzone są: werbena, kocanki i hosta. Pod korzeniem rosną inkarwille i trytoma. Za nimi kwitnąca całe lato malope.W dalszej częsci płożące sie iglaki, bargenie, liliowce, lilie i floksy .
Załączniki
korzeń z werbeną2.jpg
rabata z korzeniem1.jpg
Awatar użytkownika
ikab78
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-18, 21:19

kompozycja

Post autor: ikab78 »

Kompozycja powstawała sukcesywnie , rośliny potrzebowały trochę czasu aby się na wzajem uzupełnić.Musiałam to kontrolować i co jakiś czas tu dosadzić ,tam przesadzić.Głównym elementem kompozycji są ogniki(żółty,pomarańczowy),które są piękne zarówno jak kwitną ,jak później kiedy dojrzewają jagody utrzymujące się aż do wiosny.W tym roku niestety pomarańczowy się obraził i wydał tylko 3 baldachy.Dodatkowo rosną tam :Liatry, trzmielina, ziemowity, szczodrzeniec purpurowy, bergenia , bukszpan, wrzośce, wierzba miniaturka, tawuła japońska, bluszcz ereckta, jałowiec płożący, odętka wirginijska, aster alpejski, cebule krokusów, żonkili, tulipanów. Kompozycję uzupełniam skrzynka na parapecie która zmieniam ok.4 razy w roku dostosowując do okazji i pory roku. Dodam ,że głazy piaskowca przywiozłam z wakacji w Chorwacji.Chciałam w tej komp. uzyskać różnorodność i zmienność ,grę kolorów.Szkoda tylko ,że na zdjęciach nie widać wszystkiego.
Załączniki
październik 2008
październik 2008
czerwiec 2008
czerwiec 2008
czerwiec 2008
czerwiec 2008
anetaM81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-06, 07:46

Odp. na Konkurs - najpiękniejsza kompozycja roślinna (nowy!)

Post autor: anetaM81 »

Przedstawiam kompozycje składająca się z kilku odmian Hipeastrum.
Prezentowane odmiany to Red Lion, Aphrodite, Lemon, Jawel, Rapido.
Moim zdaniem nie ma lepszego lekarstwa na jesienne ponure dni niż te przepiękne kwiaty.
Załączniki
DSC00103.JPG
DSC00102.JPG
Zablokowany