Ogrody - filmowanie

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
miriamo
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2014-02-02, 14:51

Re: Ogrody - filmowanie

Post autor: miriamo »

Chciałbym teraz -tu- pokazać mój ogród latem 2012r, jako film. Film jest nagrany w jakości HD (1280x720), trwa 10min36s; niedawno ukończony.
Przed oglądaniem jednak gorąca prośba: TO BARDZO WAŻNE wg mnie:
jeśli tego filmu nie możecie z jakichkolwiek przyczyn odtworzyć-oglądnąć bezpośrednio w jakości HD (1280x720), BAARDZO proszę teraz tego nie oglądać.
W niższej rozdzielczości film ten -wbrew moim zamierzeniom- może być nie do oglądania, rozmazany, drażniący.
Ponieważ moje zamierzenie -jako autora filmu- jest widoczne dopiero w rozdzielczości HD (1280x720), proszę zrobić wszystko, aby dopiero po uzyskaniu możliwości oglądania w oryginalnej rozdzielczości, zobaczyć ten MÓJ film: dokument, osobistą PAMIĄTKĘ (może najlepiej ściągnąć-zapisać ten film na swój komputer, w jakości HD...). To baardzo ważne, niestety.
;
a cośkolwiek dodam o filmie, od siebie:
najpierw podstawy: zupełnie SAMODZIELNIE wymyśliłem i "stworzyłem" ten ogród. W 2012r sfilmowałem. Film ten baardzo długo był składany, bo -mając w sobie dość wysokie wymagania- wielokrotnie, drobiazgowo go poprawiałem. dlaczego ?

ja wspomnienie ogrodu, i lata, ciągnę za sobą jeszcze z dzieciństwa. ZAWSZE to będę pamiętał:
mam ~6-8lat, jest lato, dopołudnie, stoję przy łanie pola-żyta najprawdopodobniej, dobrze pamiętam: pomyślałem (TO NAJBARDZIEJ PAMIĘTAM !): Jak tu pięknie, przepięknie! - motyle, chabry bławatki, maki, na tym brzegu pola zbóż; obok nie skoszona kwitnąca łąka, zapach lata, niezapomniany. Świeci letnie, gorące słońce. Cykanie świerszczy (lub pasikoników)...

TU serce musiało się otworzyć-zapamiętać i kazało mi po wieelu latach:
stwórz ogród, jako swoje NIEZAPOMNIANE wspomnienie.
JEST ?? Spróbuj uwiecznić, jak to TERAZ wygląda... spróbowałem:
"Lato w ogrodzie`2012"
miriamo (Stan F

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HnqQOkYingU[/youtube]
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Ogrody - filmowanie

Post autor: mmmm5 »

Przepiękny film i piękny ogród.Tekst szczególnie po ; wydaje mi się (moim zdaniem) zbyteczny obrazy wyświetlane na filmie bronią się same i sądze,że każdy domyśla się co chciał autor powiedzieć - miłość do przyrody bije z tego filmu.
Życzę dalszych udanych filmów.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogrody - filmowanie

Post autor: Elzbieta M »

Hmmm...czy jako pochwała wystarczy jedno słowo? BRAWO!
Miało byc jedno , ale cisną się następne :-D . Obejrzałam z zainteresowaniem ( a o to chyba chodzi ) od początku do końca. W pewnym momencie poczułam , że jestem w tym pięknym ogrodzie, czułam lato i podziwiałam taniec Twoich kwiatów . Bo one tańczyły.
Nadal jednak jestem zdania , że wolę zdjęcia i komentarze w naszych wątkach ogrodowych. Natomiast to , co stworzyłeś , byłoby wspaniałą wizytówką ogrodu. Tam nie piszemy komentarzy , tam tylko pokazujemy swój ogród. Myślę , że Rafaloku nie miałby nic przeciw temu , aby taka forma przedstawienia ogrodu znalazła sie wśród wizytówek. Jestem jak najbardziej "za".
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogrody - filmowanie

Post autor: malina »

miriamo,przepiękny ogród,kwiaty bajeczne,a najbardziej podziwiam porządek w ogrodzie,masz co robić tyle areału.Na 6.29 min.zobaczyłam białą liatrię,którą to sobie gdzieś przekopałam,mam tylko fioletową,a na9.45 piękną ketmię,doceniam ten krzak okwiecony bo mam ich ze 20 i wiem jak pięknie prezentują się w ogrodzie.Przychylam się do wypowiedzi poprzedniczek,kto jest za zdjęciami niech wstawia zdjęcia,kto chce filmy niech wstawia filmy.Ten oglądałam z zaciekawieniem.Pozdrawiam Halina :super:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Ogrody - filmowanie

Post autor: Iga51 »

Tak jak przypuszczałam, ten film obejrzałam z przyjemnością. :super:
Piękny, zadbany ogród, nie przeładowany, z cudownymi roślinami. Biała liatra, hortensja Anabell, jeżówki i wiele, wiele innych. Pięknie. Czy jeżówki masz z siewu, czy może kupowałeś sadzonki?
Zgadzam się, że ten film powinien znaleźć się koniecznie w wizytówce ogrodów. Tam powinno być jego miejsce również. Jest to rzeczywiście wspaniała wizytówka Twojego ogrodu. Nic dodać, nic ująć. Brawo. :padam:
miriamo
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2014-02-02, 14:51

Re: Ogrody - filmowanie

Post autor: miriamo »

Mocno dziękuję za ciepłe opinie ! Przypuszczałem, że na tym forum są też -podobnie jak ja- zafascynowani ogrodowym pięknem i nastrojem.
Iga51: jeżówki różowe mam z własnego siewu. Później, gdy rosną już w kępie jest "z górki" bo corocznie wschodzą też młode siewki. Natomiast biała jeżówka(kupiona)- narazie ciężko ma rozwinąć skrzydła, pomimo dosiewów. Poluję jeszcze na jeżówkę czerwoną i ewentualnie żółtą. Znalazłem 3 ciekawe odmiany do kupienia z internetu(dość drogie, po 14-17zł/szt):

Od Admina: zdjęcia usunięto, zdjęcia zabezpieczone logotypem - złamanie praw autorskich
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogrody - filmowanie

Post autor: Danka »

miriamo i ja obejrzałam twój film. Zrobiony fachowo, moim nie fachowym zdaniem :-) Ogród ładny i z przyjemnością go ujrzałam ale jednak lubię oglądać szczegóły kwiatów. I chyba zdjęcia lepiej to oddają. Filmem łatwiej pokazać całość ogrodu, bo na zdjęciach trudniej to uchwycić :-D Gratuluję :!:
Awatar użytkownika
Kosodrzewina
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2014-03-21, 12:40

Re: Ogrody - filmowanie

Post autor: Kosodrzewina »

[quote="miriamo"]Tadku: najkrócej jak się da...
Najważniejszy, początek: właścicielem gruntu pod przyszły planowany ogród zostałem w 1995r. Mam trochę zdjęć "ogrodu" od tego okresu.
Miriamo, piękny ogród, piękne filmy!
ODPOWIEDZ