Ozdoby świąteczne - zrób to sam, pomysły, inspiracje

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Ozdoby świąteczne - zrób to sam, pomysły, inspiracje

Post autor: rafaloku »

Wydzielam wątek po konkursie na najpiękniejsze ozdoby świąteczne - bożonarodzeniowe jaki mieliśmy w grudniu 2012 roku. Mam nadzieję, że zaprezentowane prace konkursowe staną się inspiracją i dostarczą pomysłów kolejnym osobom w następnych latach. Zapraszam Was też, już poza konkursem, do pokazywania kolejnych ozdób świątecznych jakie wykonujecie w swoich domach.
Rafał
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: dziwaczek »

papierowe ozdoby wykonane są z: papieru do drukarek, makulatury i kolorowych papierów
papierowe ozdoby wykonane są z: papieru do drukarek, makulatury i kolorowych papierów
Chwilę zastanawiałam się co pokazać w tym wątku. Ostatecznie wybór padł na ozdoby z papieru. Skłoniły mnie do tego następujące fakty:
1. Zawsze dostępny i tani materiał - można wykorzystać różne kolorowe kartki, nawet makulaturę. Oprócz tego potrzebujemy jeszcze tylko nożyczki i klej (najlepiej typu introligatorskiego, np. magic, przezroczysty po wyschnięciu) oraz zszywacz, który może ułatwić część pracy.
2. Ozdoby możemy wykonywać wspólnie z dziećmi czy znajomymi - fantastyczne, twórcze spędzanie czasu.
3. Ozdoby na naszej choince będą indywidualne dzięki zastosowaniu różnych papierów, różnego wykończenia.
4. Pracę możemy przerwać w dowolnym momencie i powrócić do niej gdy będziemy mieli czas.

Opiszę teraz jak wykonuję dwie ozdoby:
- kwiatową bombkę - konieczna u Forumowiczów :-)
- betlejemską gwiazdę (śnieżynkę)

Kwiatowa kula (Kusadama)
Potrzebujemy 60 jednakowych kwadratowych karteczek o boku ok. 6-8 cm w dowolnym kolorze (mogą być z ilustrowanych tygodników).
Kolejne czynności:
1. Kartkę zginamy wzdłuż przekątnej (powstaje trójkąt).
2. Dolne wierzchołki zaginamy do górnego (powstaje kwadrat).
3. Odginamy wierzchołki na zewnątrz w taki sposób by wraz z bokiem były przedłużeniem dolnego boku kwadratu.
4. Odginamy wewnętrzną część zakładki, dociskamy.
5. Wystające boczne wierzchołki (trójkąciki) zaginamy w dół.
6. Zakładamy zewnętrzną część bocznych trójkątów (składamy wzdłuż wysokości trójkąta).
7. Sklejamy zewnętrzne części trójkątów (otrzymujemy jeden płatek).
8. Z pięciu płatków sklejamy jeden kwiatek, potrzebujemy 12 kwiatków.
9. Wokół jednego kwiatka przyklejamy pięć kolejnych (otrzymujemy połowę kuli).
10. Doklejamy tasiemkę jako zawieszkę, a następnie drugą połowę kuli.
11. Ozdabiamy dodatkowo wg własnego pomysłu (doklejamy środki kwiatków z papieru lub koraliczków, spryskujemy brokatowym sprayem lub złotą farbą...)
kolejne etapy powstawania kwiatowej bombki
kolejne etapy powstawania kwiatowej bombki

Gwiazda Betlejemska (śnieżynka)
Do wykonania jednej gwiazdy potrzebujemy: 6 kwadratowych kartek papieru (długość przekątnej kartki to w przybliżeniu połowa średnicy gwiazdy), klej, nożyczki, zszywacz.

1. Kartkę papieru składamy wzdłuż przekątnej.
2. Otrzymany trójkąt składamy jeszcze raz.
3. Otrzymany mniejszy trójkąt nacinamy trzykrotnie (od strony grzbietu, zgięcia), nie docinamy do końca.
4. Rozkładamy delikatnie kartkę.
5. Wolne wierzchołki najmniejszego kwadracika sklejamy razem zakładając na rulonik (możemy też użyć przezroczystej taśmy klejącej).
Obracamy kartkę na drugą stronę, składamy razem kolejne dwa wierzchołki (symetryczne) i sklejamy.
Czynność powtarzamy - za każdym razem obracając papier na drugą stronę - sklejamy pozostałe wierzchołki, w ten sposób otrzymujemy jeden element naszej gwiazdy.
6. Wykonujemy w identyczny sposób jeszcze pięć elementów.
7. Poszczególne elementy łączymy ze sobą w środkowej części przy pomocy zszywacza.
8. Zbieramy razem dolne wierzchołki gwiazdy i zszywamy razem (dla ułatwienia pracy możemy połączyć najpierw 3 wierzchołki, potem kolejne 3 i dopiero razem połączyć).
etapy powstawania gwiazdki
etapy powstawania gwiazdki
Gwiazda gotowa. Możemy doczepić zawieszkę.
gotowa ozdoba
gotowa ozdoba
Pozdrawiam
elka
sankali
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-05, 19:48

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: sankali »

Stroik w czerwieni i złocie (chociaż nie koniecznie ;-) )
Do przygotowania stroika potrzebne będą:
-sizal
-talerzyk jednorazowy lub niepotrzebna pokrywka
-bombki
- wstążka
- ozdoby filcowe lub koraliki
- tekturowa gwiazdka
- elementy ze sztucznych kwiatów ( skorzystałam z pręcików wyjętych z kwiatów, które już mi się znudziły)
- klej do tworzyw sztucznych lub klej na gorąco
- nożyce
- świeca
Z sizalu utworzyłam gniazdo i przykleiłam do podstawki. Wewnątrz postawiłam świecę. Teraz czas zabrać się za ozdabianie sizalu. Zaczęłam od bombek. Kilka w jednym miejscu, jedna w innym aby zachować spójność. Następnie przykleiłam kokardki, równomiernie dookoła stroika. Jako kolejne przykleiłam, akurat w moim przypadku elementy ze sztucznych kwiatów, które wcześniej pomalowałam złotym lakierem do paznokci. Później uzupełniłam całą kompozycję filcowymi kulkami poprzyklejanymi nieregularnie tu i tam:), a na świecę przykleiłam tekturową gwiazdkę. Ostatnim elementem wykończenia są pocięte rurki od papieru toaletowego, owinięte sizalem. Przykleiłam je na zwykle wykałaczki do szaszłyków i przymocowałam do stroika za pomocą drutu. Do stroika można użyć różnych innych elementów w różnych kolorach. Dla mnie akurat czerwień ze złotem pasuje do wystroju:)Zrobienie całego stroika zajeło mi ok 20 minut, więc zachęcam do robienia ozdób bożonarodzeniowych własnoręcznie ;-)
Załączniki
potrzebne elementy
potrzebne elementy
gniazdo z sizalu
gniazdo z sizalu
wstawiamy świecę
wstawiamy świecę
przyklejamy bombki
przyklejamy bombki
przyklejamy kokardki
przyklejamy kokardki
przyklejamy dodatkowe ozdoby
przyklejamy dodatkowe ozdoby
wykańczamy stroik kółkami z sizalu dodajemy gwiazdkę
wykańczamy stroik kółkami z sizalu dodajemy gwiazdkę
gotowy stroik
gotowy stroik
gotowy stroik
gotowy stroik
gotowy stroik:)
gotowy stroik:)
rusianka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-12-13, 23:49

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: rusianka »

Jako ,że czas świąteczny tuż, tuż polecam wykonanie oryginalnej dekoracji na bazie materiałów ogólnie dostępnych na spacerach.Przy okazji wykorzystajmy ozdoby zeszłoroczne ,przecież mogą zyskać drugie , kto wie może ładniejsze życie ;)

Etap1.
Gałązki wierzby płaczącej zwijamy w obręcz i mocujemy drutem.
1.jpg
Etap2. Powstałą obręcz owijamy tkaniną, np. jutą
2.jpg
2.jpg (80.5 KiB) Przejrzano 26606 razy
Etap3.Na patyku sosnowym mocujemy przy pomocy drutu gałązki świerkowe, budując mini girlandę.
3.jpg
Etap4.Powstałą bazę świerkową mocujemy na wysokości 2/3 owiniętej tkaniną obręczy.
4.jpg
Etap5.Malujemy na biało szyszki i mocujemy je drutem do mini girlandy.Ten surowy etap bardzo mi odpowiada i sam w sobie jest już dekoracją. Wstawiając w środek kilka różnej wysokości białych świec można zakończyć pracę ale...
5.jpg
6.jpg
Etap6....ja posunęłam się dalej. Wykorzystałam zalegające w szafie ozdoby z poprzednich świąt.A były to bombki,kokarda,listki, piernik na choinkę,wysuszona trawa, gałązki wrzośca, srebrne fragmenty koralików,gałązek i łańcuszków choinkowych.
7.jpg
Etap7.Całości dopełnia środek. Ja zasosowałam czerwone jabłuszka. Możecie wykorzystać stroik jako dekorację dla pomarańczy, orzechów rozsypanych np. na stole
8.jpg
Życzę udanych świąt przy własnoręcznie sporządzonych dekoracjach :)
Awatar użytkownika
jask2
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-12, 17:36

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: jask2 »

Moja choinka jest wykonana z papierowej wikliny. Pomalowana zieloną bejcą i polakierowana. Ozdoby to : wysuszone i posrebrzone lakierem szyszki z modrzewia, łańcuch zwinięty w kulkę oraz migające lampki włożone od środka. Choinka wygląda ślicznie i robi niesamowite wrażenie. Wcale nie musimy ścinac pięknych drzewek żeby miec piękne, ekologiczne ozdoby.
Przygotowane rurki i szyszki.
Przygotowane rurki i szyszki.
Załączniki
Początek wyplatania.
Początek wyplatania.
Praca posuwa się szybko.
Praca posuwa się szybko.
I juz jest :) Jeszcze tylko zostało polakierować, umocować lampki, udekorować  i efekt jak niżej.
I juz jest :) Jeszcze tylko zostało polakierować, umocować lampki, udekorować i efekt jak niżej.
Choinka w całej okazałości.<br /><br />Zostało trochę rurek innego koloru, więc powstał wianek na drzwi.
Choinka w całej okazałości.

Zostało trochę rurek innego koloru, więc powstał wianek na drzwi.
104_2967.jpg
Awatar użytkownika
Rynraf
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-04, 18:26

Stroik Bożonarodzeniowy

Post autor: Rynraf »

Obrazek
Stroik Bożonarodzeniowy. Ozdoba stołu lub drzwi wedle uznania. Ja wybrałam ozdobę stołu. Pięknie komponuje się ze świecą wewnątrz, jako ozdobny wieniec na drzwi proponuję wykleić go w całości szyszkami również wewnątrz i dokleić wstążkę jako zawieszkę.

Co nam jest potrzebne:
Obręcz styropianowa - to około 20cm ale są też mniejsze...
Taśma/wstążka w kolorze mchu szerokość dowolna ale im szersza tym szybciej się nią oplata obręcz.
Jeśli ktoś woli w innej wersji może być preparowany mech. Osobiście wolę wstążkę gdyż mech się kruszy i sypie...
Koraliki... wedle uznania i gustu ja wybrałam czerwone wielkości 8mm
czerwone lub pomarańczowe jabłka
żołędzie, szyszki (tu wykorzystane szyszki sosnowe i modrzewiowe w kolorze złotym. Ślicznie wyglądają też szyszki z kosodrzewiny są wdzięcznym tematem robiłam z nich bombkę i choinkę tym samym sposobem co wieniec), kasztany.
Ja uwielbiam żołędziowe czapeczki bo w nich fajnie prezentują się czerwone koraliki.
Najlepszy klej do klejenia tego typu ozdób jest klej do klejenia na gorąco, szybko się nagrzewa "pistolet" i dobrze skleja ozdoby.
Wszystkie składniki do kupienia w sklepach florystycznych lub w internecie.
Ja szyszki, kasztany i żołędzie zbierałam sama w lesie.
Koszt dodatków bez szyszek... to około 20zł. Do tego pistolet klejowy ok 20 i min 3 laski kleju ok 1-2zł za sztukę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obręcz styropianową oplatamy ciasno taśmą. Klej tu użyty jest w jednym miejscu na końcu po skończeniu oplatania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Następnym krokiem jest ciasne przyklejanie szyszek jedna obok drugiej, zaczynam od największych i każdy kolejny rządek to coraz mniejsze szyszki. Te najmniejsze proponuję zostawić już na sam koniec do wypełnienia powstałych luk między szyszkami.
Obrazek
Obrazek
Kolejny drugi rządek wyklejamy tą samą metodą co rząd pierwszy starannie dobierając szyszki by jak najściślej do siebie pasowały, w drugim rządku dodałam sztuczne jabłuszka.
Obrazek
W trzecim rządku ustawiam szyszki ciasno obok siebie i lekko je zwracam do wewnątrz stroiku. Jeśli ktoś chce może wypełnić i środek ja wolę na trzecim rządku zakończyć gdyż później do środka mieści się dość cienka świeca i kiepsko to wygląda. Ta świeca na zdjęciu ma około 10-11cm.
Obrazek
Ostatnim etapem jest uzupełnianie luk, ja tu wykorzystałam najmniejsze szyszeczki modrzewiowe i czapeczki żołędziowe. Do czapeczek wklejam żołędzie (jeśli ich nie przykleję osobno to wypadną) i kolorowe koraliki. Jeśli ktoś chce można przed przyklejeniem ozdób spryskać stroik sztucznym śniegiem a dopiero później przykleić koraliki i resztę dodatków. Niektóre szyszki modrzewiowe pomalowałam złotą farbą, pięknie się mienią w płomieniach świecy. Można też dodać trochę brokatu w sprayu by dodać ozdobie trochę blasku i gotowe ;-)

Miłej zabawy - Ania
Pozdrawiam, Rafał
Awatar użytkownika
Perełka
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2012-01-20, 14:49

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: Perełka »

Witam
od kilku lat nie kupuję na Święta choinki. Co roku robię inny nowy stroik. W tym roku postanowiłam wykorzystać makówki z mojego ogrodu, laski cynamonu i gwiazdki anyżu kupione w obi, przydały się również suszone plastry pomarańczy.

Używając kleju "ośmiorniczka" okleiłam styropianowy stożek "bakaliami".

Stwierdziłam że jedna to mało - i w taki sam zrobiłam drugą, takę samą.

Choinki ubierane są w światełka - nie mogło zabraknąć ich także na moich choinkach.

Życz wszystkim spokojnych Świąt i Szczęśliwego 2013 Roku.
Załączniki
DSC05723(1).jpg
DSC05724(1).jpg
DSC05989(1).jpg
DSC05998(1).jpg
Pozdrawiam
Małgosia
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: Grama »

Zamiast przesady wybrałam w tym roku skromność. Znudziły mi się świecidełka w nadmiarze i powielanie podobnych kompozycji.
Do mojej bożonarodzeniowej ozdoby użyłam konika na kółkach, iglaczka w doniczce dopasowanej kolorystycznie, świecy w małej doniczce, którą potem zmieniłam na inną i pamiątkowej, ręcznie haftowanej serwetki. Całość może odbiega od stereotypowych ozdób, ale ma świąteczny klimat i wnosi nastrój spokoju oraz powrotu do dzieciństwa.
Znawców tematu proszę o wybór ostatecznej wersji ozdoby. Nad kompozycją wiszą na ramie obrazu dwa dopasowane kolorystycznie zrobione własnorecznie serduszka.
Załączniki
konik
konik
ze świecą w doniczce
ze świecą w doniczce
wersja końcowa
wersja końcowa
serduszko
serduszko
serduszko
serduszko
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: tadek »

Widać zbliżające się święta, do których zostało raptem parę dni. W domu jak to zawsze bywa panuje nerwowa atmosfera przygotowań, w końcu Święta Bożego Narodzenia są jednym z najważniejszych świąt wpisanych w kalendarz.
Dom już lśni czystością, w oknach wiszą uprane firanki, a po kontach domownicy poupychali podarki dla najbliższych. Pozostało tylko przygotować wigilijną wietrzeję, zawinąć makowiec, no i najważniejsze ubrać choinkę, pod którą według tradycji w tajemniczy sposób Mikołaj poukłada wcześniej pochowane przez nas prezenty.
Oprócz choinki w domu, co roku ustawiamy też stroik, który jest prosty do samodzielnego wykonania. Pokażę i opiszę wam, jak wykonałem w tym roku tą dekorację.
Mój stroik, zresztą podobnie jak w ubiegłych latach, posiada wiele zalet. Najważniejszą zaletą są dary pod postacią orzechów i świeżo uciętych gałązek świerkowych, wprost z mojego ogródka, w którym rosły. Następnie kolorowe cukierki, które będzie można po cichu wyjadać…
Pierwszą czynnością, jaką należy zrobić przed ułożeniem stroika, jest zebranie wszystkich potrzebnych nam rzeczy.<br />Jak napisałem wcześniej, potrzebne orzechy jak również zielone gałązki pochodzą z mojego ogródka. Ponadto potrzebowałem jeszcze: zielony drucik, kawałek styropianu i nitkę. Te przedmioty znalazłem w moich przydasiach. W sklepie kupiłem białą gwiazdę betlejemską (sztuczną) oraz cukierki w kolorowych papierkach.
Pierwszą czynnością, jaką należy zrobić przed ułożeniem stroika, jest zebranie wszystkich potrzebnych nam rzeczy.
Jak napisałem wcześniej, potrzebne orzechy jak również zielone gałązki pochodzą z mojego ogródka. Ponadto potrzebowałem jeszcze: zielony drucik, kawałek styropianu i nitkę. Te przedmioty znalazłem w moich przydasiach. W sklepie kupiłem białą gwiazdę betlejemską (sztuczną) oraz cukierki w kolorowych papierkach.
Jako pierwsze do koszyka wkładam gałązkę świerka srebrnego, następnie na dno wkładam styropian, który zabezpieczy gałązkę przed przesunięciem się.
Jako pierwsze do koszyka wkładam gałązkę świerka srebrnego, następnie na dno wkładam styropian, który zabezpieczy gałązkę przed przesunięciem się.
Potem układam gwiazdę betlejemską, oraz za pomocą zielonego drutu, do rączki koszyka, mocuję gałązki świerku pospolitego.
Potem układam gwiazdę betlejemską, oraz za pomocą zielonego drutu, do rączki koszyka, mocuję gałązki świerku pospolitego.
Koszyk częściowo ustrojony, i zaczyna przypominać już świąteczny stroik. <br />Pozostaje mi tylko poprzywiązywać nitki do cukierków, które uwieszę na gałązce świerku srebrnego, <br />oraz ze względu że koszyk jest dość wysoki, co widać dobrze na zdjęciach, przybrać go krótkimi gałązkami świerku, wtykając je w otwory powstałe po zapleceniu koszyka.
Koszyk częściowo ustrojony, i zaczyna przypominać już świąteczny stroik.
Pozostaje mi tylko poprzywiązywać nitki do cukierków, które uwieszę na gałązce świerku srebrnego,
oraz ze względu że koszyk jest dość wysoki, co widać dobrze na zdjęciach, przybrać go krótkimi gałązkami świerku, wtykając je w otwory powstałe po zapleceniu koszyka.
Teraz tylko należy ustawić świecę, oraz nasypać orzechy.
Teraz tylko należy ustawić świecę, oraz nasypać orzechy.
Układając stroik, staram się aby nie przesadzić z ilością ozdób które mogły by przynieść efekt odwrotny od zamierzonego, oraz aby nie był zbyt kolorowy.
W obecnym przypadku możemy wyróżnić trzy kolory: Zielony, czerwony, oraz biały.
Jak zauważyliście wcześniej, obok dużego koszyka stoi mniejszy koszyczek, który posłużył mi do wyłożenia reszty cukierków, które wysypałem na krótkie, zielone gałązki…
Stroik został ułożony. Czas najwyższy zrobić sesję zdjęciową, a powstaje zdjęcia po małej obróbce w programie graficznym, mogą posłużyć nam, po uprzednim zleceniu fotografowi, aby zrobił z pocztówki, jako kartki świąteczne dla naszych najbliższych…
Stroik został ułożony. Czas najwyższy zrobić sesję zdjęciową, a powstaje zdjęcia po małej obróbce w programie graficznym, mogą posłużyć nam, po uprzednim zleceniu fotografowi, aby zrobił z pocztówki, jako kartki świąteczne dla naszych najbliższych…
A jak wyszedł stroik i zdjęcia? Oceńcie sami. :zawstydzony:
Obok stroika można dodatkowo postawić inne elementy takie jak rozsypane orzechy i zegar.
Obok stroika można dodatkowo postawić inne elementy takie jak rozsypane orzechy i zegar.
Na powyższym zdjęciu jest ostateczna forma wyglądu stroika, jaka zastaniecie odwiedzając mnie w święta.<br />Jak napisałem wcześniej, obok głównego koszyka stoi mniejszy z cukierkami dla łasuchów. Dodatkowo za stroikiem skryty jest dziadek do orzechów, który pomaga w podjadaniu stroikowych orzechów.
Na powyższym zdjęciu jest ostateczna forma wyglądu stroika, jaka zastaniecie odwiedzając mnie w święta.
Jak napisałem wcześniej, obok głównego koszyka stoi mniejszy z cukierkami dla łasuchów. Dodatkowo za stroikiem skryty jest dziadek do orzechów, który pomaga w podjadaniu stroikowych orzechów.
Kończąc moja świąteczna relację z przygotowywania stroika, pragnę podziękować Wam wszystkim za chęć przeczytania jej, oraz złożyć najserdeczniejsze życzenia na Święta Bożego narodzenia, dużo zdrowia, woreczek pieniędzy, szczęścia, pomyślności, oraz aby nam wszystkim dobrze sie dażyło w nadchodzącym, nowym 2013 roku, życzy wam tego <br />Tadek z Forum Poradnika Ogrodniczego!
Kończąc moja świąteczna relację z przygotowywania stroika, pragnę podziękować Wam wszystkim za chęć przeczytania jej, oraz złożyć najserdeczniejsze życzenia na Święta Bożego narodzenia, dużo zdrowia, woreczek pieniędzy, szczęścia, pomyślności, oraz aby nam wszystkim dobrze sie dażyło w nadchodzącym, nowym 2013 roku, życzy wam tego
Tadek z Forum Poradnika Ogrodniczego!
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: MMARTA1982 »

ja jako że jestem krawcową moja choinka jest wykonana miedzy innymi z materiału.
a zaczęłam tak;
-wycięłam z tektury koło[nacięłam do połowy koła i złożyłam tak jak robi się czapeczki i zszyłam zszywaczem]
-na tekturę dałam zieloną elastyczną tkaninę i wszystko przypięłam zszywaczem
-teraz czas na robienie bąbek z folii aluminiowej, z zasuszonej cytryny,łańcuchy były gotowe.
-wszystko przypięte na szpilki jest tam jeszcze złoty drucik wyciągnięty z sukienki na którym są koraliki.
Załączniki
2012-12-15 16.00.19.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: Petrus »

Witam serdecznie. Moja kompozycja świąteczna to mały wieniec, który można powiesić na ścianie lub drzwiach.
Jego rozmiar jest niewielki, więc można go zawiesić na niewielkiej przestrzeni.

Do kompozycji użyłem: Wiklinowe koło (stelaż kompozycji), kokarda materiałowa, złote kokardki z papieru, kula z naturalnego włókna, styropianowe srebrne kuleczki, śnieg w sprayu, pistolet na gorący klej, papierowy gruby sznur.

Zatem przystąpmy krok po kroku do tworzenia ozdoby.
Załączniki
1 Przygotowujemy wszystkie potrzebne materiały, które użyjemy do stworzenia kompozycji.
1 Przygotowujemy wszystkie potrzebne materiały, które użyjemy do stworzenia kompozycji.
2 Do wiklinowej obręczy wkładamy kulę z włókna. W kilku miejscach przytwierdzamy ją do obręczy gorącym klejem z pistoletu aby wszystko trzymało się.
2 Do wiklinowej obręczy wkładamy kulę z włókna. W kilku miejscach przytwierdzamy ją do obręczy gorącym klejem z pistoletu aby wszystko trzymało się.
3 Następnie po lewej stronie kompozycji przytwierdzamy klejem kokardę.
3 Następnie po lewej stronie kompozycji przytwierdzamy klejem kokardę.
4 Teraz do wiklinowego koła przyklejamy styropianowe srebrne kulki, w nieregularnych odstępach, aby nie było wrażenia monotonii i powtarzalności.
4 Teraz do wiklinowego koła przyklejamy styropianowe srebrne kulki, w nieregularnych odstępach, aby nie było wrażenia monotonii i powtarzalności.
5 W trzech miejscach do wiklinowej kuli przyklejamy papierowe złote kokardki. Wprowadzą trochę błysku i dynamiki.
5 W trzech miejscach do wiklinowej kuli przyklejamy papierowe złote kokardki. Wprowadzą trochę błysku i dynamiki.
6 Kolejnym krokiem będzie przytwierdzenie papierowego sznurka, na którym będziemy mogli powiesić mini wieniec.
6 Kolejnym krokiem będzie przytwierdzenie papierowego sznurka, na którym będziemy mogli powiesić mini wieniec.
7 Przyklejamy go w kilku miejscach, aby stabilnie trzymał się całego założenia, tak by nie wystawał poza obrys wieńca.
7 Przyklejamy go w kilku miejscach, aby stabilnie trzymał się całego założenia, tak by nie wystawał poza obrys wieńca.
8 A teraz prezentuje gotową świąteczną kompozycję wiszącą na ścianie.
8 A teraz prezentuje gotową świąteczną kompozycję wiszącą na ścianie.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
agnieszkalider
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-23, 22:52

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: agnieszkalider »

Przedstawiam Państwu choinki z makaronu, które są moim dziełem.
Aby wykonać choinkę z makaronu należy przyszykować kartki z bloku
technicznego, makaron surowy, klej z pistoletem na gorąco, złotol,
kolorowe koraliki.
W pierwszej kolejności należy przygotować stożek ze sztywnego papieru.
Gorącym klejem należy przyklejać makaron zaczynając od dołu stożka,
makaron należy przyklejać na całym stożku aż do samej góry. Gdy
choinka jest gotowa należy w dalszej kolejności pomalować ją dokładnie
złotolem w spreju. Należy poczekać do zupełnego wyschnięcia choinki i
wówczas można przyklejać na choince kolorowe koraliki i ozdoby. Choinka
jest piękną dekoracją mieszkania i stołu w okresie Świąt Bożego
Narodzenia.
Załączniki
Moje choinki z makaronu
Moje choinki z makaronu
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Re: Konkurs: Ozdoby bożonarodzeniowe

Post autor: aniątko »

Przygotowanie materiałów
Przygotowanie materiałów
Chciałabym przedstawić ozdoby wykonywane przez moje dzieci w wieku 5-8 lat, przy wykorzystaniu elementów gotowych form ze styropianu ( bombek i Mikołaja), kolorowych cekinów i małych szpilek, którymi cekiny przymocowywane są do formy. Kolejne zdjęcia pokazują etapy powstawania ozdób świątecznych.

Przedstawione ozdoby sa jednak bardzo czasochłonne , ale dzieciom robienie ich sprawiało wiele radości.
Załączniki
Gotowe bombki
Gotowe bombki
Mikołaj
Mikołaj
Mikołaj z drugiej strony
Mikołaj z drugiej strony
Efekt końcowy Mikołaj
Efekt końcowy Mikołaj
ODPOWIEDZ