HOBBY

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
akantolimon72
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 37
Rejestracja: 2014-10-29, 13:29

Re: HOBBY

Post autor: akantolimon72 »

Ta szydełkowa szopka jest cudowna po prostu - to by trzeba wyprodukować w większej ilości egzemplarzy, sama bym chętnie taką kupiła :-) .
Mam nadzieję, że tego typu zdolności nie zaginą, choćby z powodów czysto merkantylnych - bo ludzie są złaknieni czegoś odmiennego od chińskiej tandety i skoro jest popyt, będzie i podaż ;-)
łaciato-pręgowani ogrodowi goście
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: HOBBY

Post autor: goskamaja »

Halinko świetna ta rodzinka i tyle lat wytrzymała w dobrej formie:) Asiu pochwalisz się bombkami zrobionymi przez córcię? Oczywiście gdy autorka zgodzi się na prezentację:) A swoją drogą można by założyć wątek "ozdoby świąteczne" lub coś w tym stylu, no chyba że już taki istnieje?
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: HOBBY

Post autor: malina »

Mirko ,ta szopka ma już ,jak pisałam ponad 30 lat i do dzisiaj nie jest skończona ,nie mam już tego czegoś do robótek na drutach i szydełku ,czasy się zmieniły i ja też . ;)

Dziękuję dziewczynki za uznanie . :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
akantolimon72
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 37
Rejestracja: 2014-10-29, 13:29

Re: HOBBY

Post autor: akantolimon72 »

To szkoda... ale rozumiem, ma się rożne 'fazy' na różne rzeczy, a potem mija - albo odwrotnie ;-) - czegoś się nie lubi robić, a nadchodzi czas, że nagle zaczyna się to lubić. Ja też od jakiegoś czasu nie malowałam, ale teraz dzięki temu forum sobie o tym przypomniałam i być może wrócę do tego wkrótce :-).
A propos nadchodzących świąt - chciałabym zrobić staromodny łańcuch na choinkę ze słomy i bibułowych kokardek. W ub. roku staraliśmy się odtworzyć choinkę z dawnych lat (nawet świeczki były prawdziwe :-D ), ale jakoś na łańcuch taki zabrakło czasu :oops: ... może teraz się uda, tylko muszę skądś słomę zdobyć, co pomimo mieszkania na wsi wcale łatwe nie jest :->
łaciato-pręgowani ogrodowi goście
Użytkownik Usunięty

Re: HOBBY

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Pewnie, że się pochwalę, ale tak za tydzień, bo jeszcze są w produkcji...
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: HOBBY

Post autor: dziwaczek »

malina pisze:Elka - jaki obrazek Ci "chodzi "po głowie ;)
Właściwie to trzy...
sikorki (i szyszki), kwiaty magnolii i Jan Paweł II
Na wszystkie nie starczy sił, a wciąż nie mogę się zdecydować i poprzestaję na karteczkach :lol:
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: HOBBY

Post autor: Agnieszka123 »

Halinko, mam nadzieję, że tę Szopkę wystawiasz co roku na Boże Narodzenie, bo naprawdę jest superaśna - czy to odpowiednie określenie dla Rodziny Świętej :niepewny:
Elka ja też mam zaczęty duży widoczek i co ? .......I jest zaczęty :mrgreen: . Miałam wziąć się za to w te weekend, ale zabrakło mi czasu :zawstydzony: Nic, zima jest długa. Magnolie mam wyszyte i leżą w szafie ;)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: HOBBY

Post autor: malina »

Agnieszko ,tak ta "szopka "zawsze stoi na stole Świątecznym :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: HOBBY

Post autor: tadek »

...

Halinko, może zrobiła byś jakieś zdjęcia, przystrojonego wigilijnego stołu, z Twoją piękną i oryginalną "szopką" ?
Święta już praktycznie tuż tuż. :|

Halinko, jak uszyłaś tego mikołaja? Z skąd miałaś na niego pomysł?
Twoje rękodzieła są wręcz nieziemskie ! :padam:

Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: HOBBY

Post autor: malina »

Tadeuszu ,nie wiem czy będzie czas na robienie zdjęć przed wigilią ,a stół jest używany do codziennych posiłków i przystraja się go przed kolacją wigilijną . :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: HOBBY

Post autor: dziwaczek »

Parę karteczek już czeka, następne w robocie :lol:
Załączniki
kartki1.JPG
kartki2.JPG
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: HOBBY

Post autor: mmmm5 »

malina pisze:To dalej wspominamy ,moja starsza córka bardzo lubiła robić to co ja ,chodziła do podstawówki to jakieś ponad 30 lat i robiłyśmy na szydełku takie dekoracje Świąteczne ,miałyśmy dorobić więcej "widzów" ale na tych królach się skończyło :lol:
Ja dzisiaj bardziej coś szyję ,ale przyznam że te sprzed lat bardziej są świąteczne ,może to nostalgia do młodości ?
Halino,tylko malutki Jezusek i osiołek na szydełku reszta na drutach zrobiona.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Podziwiam misterność robótek są takie malutkie i tyle drobnych szczegółów,uwielbiam takie wypracowane rękodzieło :padam:
Piękne !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: HOBBY

Post autor: malina »

Halino,tylko malutki Jezusek i osiołek na szydełku reszta na drutach zrobiona.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Podziwiam misterność robótek są takie malutkie i tyle drobnych szczegółów,uwielbiam takie wypracowane rękodzieło

Mario nie jest jeszcze z Tobą tak źle jak ze mną ,spostrzegawczość jak u nastolatki ,ja coraz więcej robię niedoróbek ,po prostu ominęłam druty ,wiem czym to dziergałam ,ale fajnie że czuwacie nad moimi niedopisaniami ,Iga wyniuchała brak przecinka i z 1,5 cm zrobiło się 15 cm ,a to robi wielką różnicę .Czuwajcie pilnie moje miłe :padam: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A poważnie dzięki Mario za uznanie ;)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: HOBBY

Post autor: malina »

Elu ,piękne te kartki ,kto je dostanie będzie zadowolony :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: HOBBY

Post autor: Danka »

Przyjemnie otrzymać kartkę własnoręcznie wykonaną. Eli karteczki są bardzo ładne. A Halinka rzeczywiście miała bardzo dużo cierpliwości, bo mi zabrakłoby na takie maleństwa :hyhy:
ODPOWIEDZ