ORLIK

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

ORLIK

Post autor: ANA »

Czy już teraz można wysiać nasionka orlika, czy poczekać do wiosny? Bardzo proszę o poradę , może ktoś już ma doświadczenie w tym temacie. :lol:
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Ano śmiało możesz teraz wysiać orliki i siewki popikować na stałe miejsce to w przyszłym roku będziesz miała już kwiaty
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Wielkie dzięki za podpowiedż :lol:
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Nie jestem pewna czy w przyszłym roku będą kwiaty.

W ubiegłym roku kupiłam paczkę nasion orlika, wysiałam ją w czerwcu (zgodnie z zaleceniami na opakowaniu) razem z bratkami i na jesieni popikowałam na odpowiednie miejsce. W tym roku wyrosły mi orliki o wysokości ok 15-20 cm i ani jeden nie zakwitł. Mam nadzieję, że w przyszłym roku doczekam się z nich kwiatów.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Na pewno w przyszłym roku zakwitną a jeśli nie to wyślę ci niebieskiego i różowego jeśli oczywiście będziesz chciała :lol:
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Avelina pisze:Nie jestem pewna czy w przyszłym roku będą kwiaty.

W ubiegłym roku kupiłam paczkę nasion orlika, wysiałam ją w czerwcu (zgodnie z zaleceniami na opakowaniu) razem z bratkami i na jesieni popikowałam na odpowiednie miejsce. W tym roku wyrosły mi orliki o wysokości ok 15-20 cm i ani jeden nie zakwitł. Mam nadzieję, że w przyszłym roku doczekam się z nich kwiatów.

To teraz już wiem czemu mi nie zakwitł kupiony na placu :cry:
Awatar użytkownika
smonika
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2008-02-27, 19:54

Post autor: smonika »

W tamtym roku posiałam i posadziłam orliki. Dzisiaj już podziwiałam kwiaty: różowe, białe, fioletowe, bordowe i biało-różowe. Razem z nimi siałam też inne byliny (rozchodniki, szarotkę, dzwonki ogrod., goździk kropkowany, lawendę i inne) wszystkie zeszły i niektóre już biorą się do kwitnienia. Ja już nauczona złym doświadczeniem zawsze kupuję nasiona firmowe ( nie w marketach!!!), najlepiej bezpośrednio u producenta albo w centrach ogrodniczych.
Pozdrawiam :!:
Najkrótszą drogą do zdrowia jest droga do ogrodu.
ODPOWIEDZ