Kolejne podejście

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Miejmy nadzieję,że zdecyduje się szybciej kiełkować...,że nie wystawi naszej cierpliwości na tak drastyczna próbę,na męki :roll: :-D
Ty wysiałaś nietoperza Ewo? Kiedy ?Ile nasionek?
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

wysiałam 4 nasiona 6 stycznia. Pomimo tego, że wiem jakie męki oczekiwania mnie czekają przynajmniej raz dziennie do nich zaglądam - bo może być wyjątek - nie sądzisz.
Trochę a nawet bardzo ostudził moją nadzieję Janusz.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ewo- nie daj się zniechęcić, to taki piękny kwiat :!:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Piwonio ja wiem, że to przepiękny kwiat ale trzeba mieć do niego "anielską" cierpliwość a popatrz wyżej na wypowiedź Janusza on miał 10 nasionek a w dodatku nie jest amatorem ogrodnikiem i nie wyszło mu. No to jaką szansę ja mogę mieć?
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ewo- może ten osobnik podzieli się z Tobą swoją cierpliwością
Załączniki
aniol.jpg
aniol.jpg (35.24 KiB) Przejrzano 4565 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Dziękuję Ci Piwonio za słowa otuchy i pięknego anioła z "anielską" cierpliwością - biorę to sobie do serca.
Awatar użytkownika
j-antoszczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-28, 17:03

Post autor: j-antoszczak »

Ewo małe sprostowanie , jestem amatorem ogrodnikiem. Mam dość duży zasób wiedzy i praktyki ogrodniczej ale do profesjonalizmu to mi daleko.
Kwiat nietoperz - Tacca chantrieri jest trudną rośliną do hodowli w mieszkaniu. W naszym klimacie najlepiej uprawiać ją w oranżerii ale nie każdego na taki luksus stać.
Nasiona jak po 3 miesiącach nie zejdą to i po 8 też. Siałem je w inkubatorze gdzie tem. i wilgotność była stała i po 3 miesiącach nasiona były zgniłe. Może firma w której kupiłaś jest bardziej solidna niż ta w której ja kupiłem.
Życze cierpliwości i powodzenia.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

  • Nasiona jak po 3 miesiącach nie zejdą to i po 8 też. Siałem je w inkubatorze gdzie tem. i wilgotność była stała i po 3 miesiącach nasiona były zgniłe. Może firma w której kupiłaś jest bardziej solidna niż ta w której ja kupiłem.
    Życze cierpliwości i powodzenia.[/quote
]
Januszu przepraszam jeśli Cię uraziłam, ale z powodu wiedzy którą posiadasz zakwalifikowałam Cię do zawodowców.
Teraz mnie pocieszyłeś, że nie muszę czekać aż 9 m-cy. Po 3 m-cach jeżeli nie wykiełkują to dam sobie z nimi spokój. Ale roślina piękna, prawda?[/list][/list]
Awatar użytkownika
j-antoszczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-28, 17:03

Post autor: j-antoszczak »

Tak roślina piękna dlatego i ja się skusiłem jak i na wiele innych z serii egzotycznych- skutek opłakany wiec dałem spokuj egzotykom Trzeba podziwiać rośliny naszego klimatu i mniej z nimi kłopotu.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Januszu na błedach człowiek się uczy (i to na swoich), jak mi nic nie wyjdzie to skutecznie też wyleczę się z eksperymentowania z egzotyką. Zobaczę za 3 m-ce.
Nikoleta
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-05-29, 17:47

Post autor: Nikoleta »

Witam!
dostałam Tacca z pieknymi kwiatami - troche czytałam i wiem ze nie lubi zbyt dużo słońca, lubi przewiew ale nie przeciąg, lubi zraszanie ale nie mam pojęcia co zrobić z przekwitniętymi kwiatami zeby nie skrzywdzic roslinki - PROSZE O POMOC!!
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Tacca nivea

Post autor: zontix »

Witajcie.
Widzę, ze watek zamarł, ale mam nadzieję, że jednak komuś udało się wyhodowac taccę i może się nią pochwalić.
Ja własnie kupiłam nasionka wraz z podłożem i będę chciała spróbować. Nie wiem tylko czy zaczynać już teraz (skoro tak długo schodzi im kiełkowanie), czy poczekać trochę do wiosny??
Czekam na informacje czy komuś się udało no i jakieś zdjęcia...
:-)
Obrazek
ODPOWIEDZ