Kuchenne sposoby na...

Czyli o tym jak plony z działki wykorzystać w kuchni
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: lawender »

To rurki, które robię z zboża lub trzciny.Latem Ucinam trochę zboża a jak zapomnę to zima idę po trzcinę i robię mój ,,sprzęt do strucli''.Kawałki słomek muszą być dziurawe w środku. Powietrze uchodzi sobie z środka ciasta i nie rozrywa uformowanych strucli:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: Doxepine »

lawender pisze:Irku u mnie do wyboru,do koloru dla każdego co lubi.....więc jak są trzy strucle to jedna z bakaliami,druga sam mak,a trzecia różnie,,,,i mam swój opatentowany sposób na to by nie pękały.....he,,he,,, biegnę szukać zdjęcia to zobaczycie co robię :rotfl:
Skoro jest dostępny sam mak, to ja z wielką chęcią się poczęstuję :)
Iga51 pisze:(oczywiście bez rodzynek - co Ci mężczyźni mają do rodzynek?)
Ja rodzynek nie cierpię od dzieciństwa, natomiast mój tato potrafi zjeść każdą ich ilość i o każdej porze. To prawdziwy rodzynkożerca :)
Iga51 pisze:Irku, jesteś wspaniałym materiałem na męża. Oj, żona będzie miała z Ciebie pociechę. Mój mąż doskonale gotuje, ale za żadne skarby nie upiecze ciasta.
:zawstydzony: Dziękuję za taki miły komplement. Mimo moich "umiejętności" kulinarnych jakoś nie walą do mnie drzwiami i oknami, ale zrzucam to na karb mej niebanalnej, radiowej urody :lol:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: malina »

lawender pisze:To rurki, które robię z zboża lub trzciny.Latem Ucinam trochę zboża a jak zapomnę to zima idę po trzcinę i robię mój ,,sprzęt do strucli''.Kawałki słomek muszą być dziurawe w środku. Powietrze uchodzi sobie z środka ciasta i nie rozrywa uformowanych strucli:)
Dzięki :ok:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: tadek »

Ciekawy pomysł z tymi odpowietrznikami strucli, zrobionymi ze słomki lub trzciny. Obrazek
Ciekawi mnie czy ten sposób sprawdził by się w przypadku sernika, aby nie rósł wysoki a potem opadał.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: Doxepine »

tadek pisze:Ciekawi mnie czy ten sposób sprawdził by się w przypadku sernika, aby nie rósł wysoki a potem opadał.
Tadziu, sernik zawsze trochę opadnie, nie ma na to rady. Jeśli jednak po upieczeniu zostawisz go w wyłączonym piekarniku do całkowitego ostygnięcia, opadnie naprawdę minimalnie. Sprawdziłem to na swoich wypiekach i działa.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: Iga51 »

To znaczy, że ja robię coś nie tak. :( Bo mnie też rośnie wielki, a potem dość mocno opada, nawet jak zostawiam w piekarniku. :oczami:
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: Doxepine »

Iga51 pisze:To znaczy, że ja robię coś nie tak. :( Bo mnie też rośnie wielki, a potem dość mocno opada, nawet jak zostawiam w piekarniku. :oczami:
Igo, wiesz co ja jeszcze robię? Jak ubijam pianę z białek, zawsze dodaję do niej łyżkę cukru kryształu. Świetnie utrzymuje swoją strukturę i nie opada przy mieszaniu z masą serową. Nie umiem jednak powiedzieć, na ile wpływa to na niewielki opad sernika po upieczeniu. Wiem tylko tyle, że wpływa.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: wasilewska101 »

Moja babcia zawsze nakłuwała sernik widelcem przed wstawieniem do pieca i nigdy jej nie opadał .. Ja też tak robiłam jak piekłam , nawet z drożdżowym tez tak robię ..
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: malina »

W serniku to normalne,zamiast budyniu/jeżeli taki jest w przepisie/dodaję SERNIX i trochę mniej opada.
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: Doxepine »

malina pisze:W serniku to normalne,zamiast budyniu/jeżeli taki jest w przepisie/dodaję SERNIX i trochę mniej opada.
Malinko, co osoba to metoda :) Ja nie zauważyłem, żeby sernix jakoś szczególnie podnosił walory smakowe ciasta, więc go nie dodaję.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: tadek »

Czytając wasze wpisy o opadającym serniku, pomyślałem że po upieczeniu i ostudzeniu, należało by wyciąć do okola wystający brzeg sernika... :zawstydzony: który następnie należało by zaraz zjeść, aby nie było śladu jak mocno opadł. :rotfl:

Muszę poszperać w moich przepisach i wam podać przepis na sernik z ciastem babkowym, abyście poeksperymentowali.
W tym serniku, spodem jest wspomniane ciasto babkowe... przez co po upieczeniu nie opada on zbyt mocno. :hyhy:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: malina »

Doxepine pisze:
malina pisze:W serniku to normalne,zamiast budyniu/jeżeli taki jest w przepisie/dodaję SERNIX i trochę mniej opada.
Malinko, co osoba to metoda :) Ja nie zauważyłem, żeby sernix jakoś szczególnie podnosił walory smakowe ciasta, więc go nie dodaję.
Jak pięknie mnie nazwałeś,częściej proszę.Co do Sernixa to on spulchnia, a nie podnosi walorów smakowych-już Cię lubię Ireczku! :hurra:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Kuchenne sposoby na... ZDROWE ODRZYWIANIE

Post autor: tadek »

Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: mmmm5 »

A to jakaś pokuta ? Przy takim ascetycznym odżywianiu ten pan pójdzie żywcem do nieba :kwasny: :kwasny:
Najbardziej by mnie pociągała surowa kiszona kapusta na śniadanie :orany: zamiast porannej kawki ze śmietanką.
Wiedziałam Tadku,że masz duże poczucie humoru :lol:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kuchenne sposoby na...

Post autor: tadek »

Marysiu, ja nie wstawiłem tego materiału filmowego z powodu mojego poczucia humoru. :/
Wstawiłem powyższy film z powodu podziwu i szacunku dla Pana Antoniego Huczyńskiego, za jego hart ducha, i wolę walki o lepsze zdrowie, oraz sprawność fizyczną.
Pan Antoni może być przykładem dla wielu z nas.
Jak powiedział Pan Antoni: Jedzmy aby żyć, a nie żyjmy aby jeść.
- W końcu nie musimy codziennie jeść szynkę...

Marysiu, czyżbyś nie lubiła solonego, świeżego śledzia? :zdziwko:
Dla mnie taki śledzik porównywalny jest z szyneczką.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ