Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Użytkownik Usunięty

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Małgosiu orlikowo u Ciebie pełną parą - ale fajnie, widać, że orliki coraz częściej goszczą w naszych ogrodach - może robi się na nie moda.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: wasilewska101 »

Pewnie stwierdziliśmy że ładnie kwitną a nawet po przekwitnięciu ładnie wyglądają ich listki . Jest ich już tyle kolorów że nawet całą rabatka z nich wyglądałaby pięknie .. Ja widziałam taką z liliami ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Iga51 »

Nie wiem, czy to moda na orliki, ale one same się wysiewają gdzie chcą i szkoda je niszczyć, bo są ładne, lepiej przesadzać. A ja zostawiam je tam gdzie się wysieją.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Agnieszka123 »

Ja robię podobnie, zostawiam, albo przesadzam, bo mi ich szkoda :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witam Małgosiu!Chciałabym dzisiaj napisać kilka słów,a nie tylko oglądać Twój ogród.Bardzo ładnie o nim opowiadałaś .Około 11 maja zauważyłam jak bardzo zmieniły się zdjęcia Twoich roślin.Nowy aparat ? czy nowa ręka? Piękna jakość i tyle w nich słońca.Większości roślinek niestety nie znam i nie mogę wymienić tych ,które mi się spodobały,oprócz orlików i paproci,które bardzo lubię.Serdecznie pozdrawiam :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
KRYSTYNA1
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 286
Rejestracja: 2014-10-06, 16:33

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: KRYSTYNA1 »

Małgosiu, widziałam u ciebie w oczku Hiacynty wodne , czy na zimę wyjmujesz je z oczka? i czy Ci kwitły?
Pozdrawiam, Krystyna

OGRÓD KRYSTYNY
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Sylwia,Gosia »

Sylwia,Gosia pisze:Witam Małgosiu!Chciałabym dzisiaj napisać kilka słów,a nie tylko oglądać Twój ogród.Bardzo ładnie o nim opowiadałaś .Około 11 maja zauważyłam jak bardzo zmieniły się zdjęcia Twoich roślin.Nowy aparat ? czy nowa ręka? Piękna jakość i tyle w nich słońca.Większości roślinek niestety nie znam i nie mogę wymienić tych ,które mi się spodobały,oprócz orlików i paproci,które bardzo lubię.Serdecznie pozdrawiam :)
Małgosiu, przeglądałam także Twój wcześniejszy wątek i oglądałam zdjęcia.
Zapomnij proszę o tej zmianie w Twoich zdjęciach.Cały dzień siedzę na naszym forum i łapczywie wchłaniam wszystkie widoki-chyba przedobrzyłam i pomyliły mi się zdjęcia.Teraz uważnie jeszcze raz przejrzałam z dwóch Twoich wątków i wszystkie są wspaniałe! Nie tylko jakość ,ale i oko!Masz faktycznie niezwykłe zdjęcia i dużo w nich światła,co czyni Twój wątek niecodziennym.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: krysta »

Orliki kolorowe,wdzięczne i bezproblemowe :P
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: lawender »

Małgosiu,przybiegłam i do Ciebie, orlikowo zachwycające i piękny ten łubin.Proszę powiedz on ma taki łososiowy kolor, bo nie mogę się dopatrzeć czy lekko pomarańczowy? jest piękny:) Ja mam na balkonie taki malinowo-różowy, też ciągle do niego zaglądam:)pozdrawiam ciepło:)zbierz nasionka:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Merghen »

Olu, dla Ciebie zbiorę bo generalnie nasion nie zbieram a nie chcę by mi się wysiewały siewki bo i tak jest gęsto.

Sylwio, dziękuję za tyle dobrych słów. Ostatnio mam ciężkie dni i chyba szybko nie miną... Być może musimy się pomalutku szykować do dużych zmian w naszym życiu ... Żyję w takim lekkim zawieszeniu i na dość mocno rozkołysanej huśtawce. Często już nie mam sił na wstawianie zdjęć a i z robieniem ich nie zawsze zdążam. Choć pomalutku przyzwyczajam się do takiej codziennej niepewności...

Krysiu, hiacynta mam co roku nowego. Wiosną kupuję nowe sadzonki. Jesienią zaś daję do akwarium z rybami (oczko ma tylko 70 cm głębokości i zawsze jesienią jest odławianie rybek i zimowanie ich na chłodnym strychu). Niestety nie udało mi się ani razu przezimować a i nie miałam też okazji oglądać go kwitnącego. Jednak w lecie świetnie spełnia zadanie zaciemnienia taflii a ryby mają rewelacyjne miejsce na igraszki wśród długich korzeni.

Mąż ostatnio chodzi dumny jak paw bo ogród jest non-stop kolorowy i jest w nim zakochany. Ja już troszkę mniej bo miałabym ochotę coś pozmieniać a a drugiej strony wiem, że ten ogród będzie mój tylko przez jakiś bliżej nieokreślony czas i kiedyś będę musiała zakładać coś od nowa. I wiem, że wtedy mąż będzie nie tylko podziwiał ale czynnie brał udział w jego powstawaniu. Już się zaofiarował kopać dół pod oczko a raczej większy stawik :hyhy:

Postaram się w najbliższym czasie wstawić jakieś nowe zdjęcia. Może jutro?...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Danka »

Małgosiu możesz zdradzić jakie zmiany Cię czekają, bo domyślam się, że jakaś przeprowadzka ;-)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Merghen »

Tak Danusiu, to będzie przeprowadzka tylko jeszcze nie wiem gdzie i kiedy. Jednak ostatnie sytuacje pokazały, że jest ona coraz bliżej :]
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Merghen »

Wkleję kilka zdjęć, i tak już nie aktualnych, by wątek żył i uciekam. Mam nadzieję, że za jakiś czas znów się pokażę...

Rabata z irysami - nie wiem dlaczego wszystkie się położyły... Coś robię nie tak :(
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te zaś bez problemu stoją
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I inne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: malina »

Powodzenia :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: tadek »

.
Kosaćce Małgosiu mają tendencje do kładzenia się. U mnie jest podobnie.
Na początku kwitnienia stoją sztywne jak... ;) :lol: a potem gdy dochodzi do... to nagle się obalają.
Myślę że jest to wina ciężaru kwiatów. :P

Życzę Tobie Małgosiu wszystkiego dobrego. :zawstydzony: Oby jak najszybciej Twoje problemy się uładziły.


Poradnik ogrodniczy:
Irys, kosaciec - uprawa, sadzenie, odmiany. Irysy cebulowe i kłączowe
:arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Zablokowany