Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Saszka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2015-03-29, 19:56

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Saszka »

No slicznie u Ciebie, bratki piekne , tez chce sobie posadzic bo podobno dobrze sie trzymaja :)
ps. ladne zdjecia robisz ;)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Merghen »

Saszko, dziękuję :)

Tadziu, dziś też byłam z mężem. Mąż się wczoraj śmiał bo w sumie było mu obojętne czy kupię 2 czy 5. Jeśli tylko się zmieszczą na ogrodzie...

I porównując zdjęcia z fiszek z tymi w encyklopedii ww szkółki wyszło mi, że powinnam mieć 'Albina plena', 'Lemon Bels', 'Violet Elizabeth', 'Markham's Pink' oraz 'Red Star'. są już posadzone razem z wcześniej zakupionym ale też do weryfikacji 'Blue Angel' i jakimś ciemnofioletowym z Biedronki. Dodatkowo posadziłam te 10 cebul lilii i rabata różana już chyba nic nie zmieści ;) A ja zaczęłam nową przygodę z powojnikami :D

Tak wygląda w całej okazałości choć jeszcze bez roślin ww wmienionych.
Obrazek
Myślę jeszcze tylko rzucić nasiona jednorocznych pomiędzy róże a jesienią dosadzić z jeszcze więcej brzegu krokusów...

Rośnie tam też taki pasiasty dziwoląg
Obrazek

I coś co nadal nie wiem czym jest. Może jakieś propozycje?
Obrazek

I kwitnąca brzoskwinia
Obrazek

Obrazek
Ciekawa jestem czy to zimno nie przeszkodzi w zapyleniu kwiatów choć dziś widziałam (przy sadzeniu) bąka zapylającego te oto szafirki, rosnące również na rabacie różanej.
Obrazek
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Elzbieta M »

Małgosiu , zastanawiam się , czy te paski na tulipanie to nie wirus. Tym bardziej , że liście też trochę niekształtne. Paski na tulipanach Griega inaczej wyglądają. Obserwuj , jaki będzie kwiat
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Merghen »

Elu, będę obserwować ale wydaje mi się, że to jakaś odmiana...

Dziś był dzień podcinania. Niektóre krzewy mają nowe, uczesane czuprynki :)
Przed
Obrazek

Po
Obrazek

Cis też wyfryzowany choć zdjęcie pokazuje już nową, modną fryzurę
Obrazek

Jałowiec też coś tam zmienił w uczesaniu
Obrazek

A pod nim nowa aranżacja rabaty - pozostał tylko dębik ośmiopłatkowy. Rojniki i rozchodniki poszły na skalniak a tutaj posadziłam byliny, które ginęły na innych rabatach
Obrazek

Tak wyglądała w 2013 r.
Obrazek
Niestety obrzeże z samych małych kamieni nie sprawdziło się wśród trawy, która je przerastała. Również rośliny skalniakowe, choć w lecie miały dobrze to zimą były zasypywane śniegiem i marniały. Myślę, że teraz będzie miała bardziej elegancki wygląd :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Elzbieta M »

Pracowity dzień , Małgosiu.Fryzurki to czasochłonne zajęcie , ale przynajmniej od razu widać zmiany.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Merghen »

Tak Elu, od razu przejaśniało :)
Cały czas czekam na przesyłkę ze środkami do oczka. Jednego brakowało ale prosiłam by wysłali bez niego. Wczoraj dzwoniłam w tej sprawie i niby mieli wysłać dziś ale żadnego powiadomienia nie dostałam, że zostało nadane kurierem.

Rabata różana już kolorowa dzięki prymulkom :) W tym roku wyjątkowo się rozkwieciły.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nawet mąż zauważył, że w tym roku wiosna w ogrodzie jest cudownie kolorowa. I zaczyna być dumny z ogrodu :) Ja też :P :rotfl:

I rosnący pączek na zakupionym w niedzielę powojniku.
Obrazek
Ciekawa jestem czy będzie zgodny z fiszką...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Użytkownik Usunięty

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Gosiu ale masz pięknie, kolorowo. Wiadomo ciężka praca się opłaca i z czasem są cudowne widoki.
Wspaniałe fryzurki i piękny ogrom prymulek - wdzięczne z nich roślinki. Tak trzymaj dalej Gosiu.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: tadek »

:zawstydzony:

Małgosiu, patrząc na zdjęcia Twojego ogródka, czuje się jak bym spacerował w raju.
  • Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Anka2803 »

Ale piękne pierwiosnki pokazałaś , fajnie wyglądają w takich ilościach, krzewy w nowym wizerunku :-D niczym panny na wybiegu ... pięknie masz :-D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: lilia0405 »

Jak zawsze Gosiu piękne fotki. Kwitnące pierwiosnki o tej porze nadają kolorytu ogrodowi. Fryzjer pierwsza klasa z Ciebie.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: wasilewska101 »

A ja tylko połowę krzewów ogoliłam z iglakami jeszcze nie zdążyłam . Powojniki u mnie tez już się ładnie zielenią a prymulki ładnie kwitną .. Czekam na swoje kwitnące rzędy w ogródku przydomowym .. Dostojnie wyglądają podcięte tuje , swoje tak mocno nie podcinam bo służą również jako zapory od mroźnych i porywistych wiatrów ..
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Agnieszka123 »

Podoba mi się Małgosiu u Ciebie, prymulek masz niezły zbiór. Coraz bardziej podobają mi się lekarskie :) Krzewy z podciętymi fryzurkami, normalnie ogród wyczesany na wiosnę :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Merghen »

Jasiu, tylko te cztery są cięte dość krótko, inne tworzą zwartą ścianę przed wiatrami a te mają wnosić pewną formę do ogrodu. Mi jeszcze kilka krzewów zostało do podcięcia ale plewienie dopiero co ruszyłam...a tu już siać trzeba.
Czytałam u Ciebie informację dot. kopru i wiem, że lubią je mszyce. Przy różach chcę go nasiać dla wzmocnienia zapachu (a przynajmniej sprawdzić czy to prawda) kwiatów i spowodowania lekkości rabaty. Spożywczo będę siała gdzie indziej a raczej rozrzucała nasiona bo siany w rządku nigdy mi nie wychodzi :]

Dziękuję za miłe słowa na temat moich zdolności fryzjerskich :)

To może jeszcze rzut oka na inną część ogrodu - skalniak. Na tych zdjęciach jeszcze nieuczesany ;)
Obrazek

Obrazek

A tu już po fryzjerze
Obrazek

I wczorajszy pracowity pomocnik
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Krysia »

Bardzo ładny masz ogród Małgosiu. A ptasiory też lubię obserwować. Ślicznie teraz śpiewają na wiosnę. :-D
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Tam, gdzie zaczyna się przygoda...

Post autor: Anka2803 »

Fajny skalniak :-D , przy tej kratce to trzmielina może :?: , fajnie poprowadzona;pomocnik bardzo fajnie pozował :-D
Zablokowany