Spacer bociana

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Spacer bociana

Post autor: wasilewska101 »

U mnie też mroźno ale bez śniegu a wiatr hula w najlepsze i wszędzie się wciska .. Nadają opady śniegu tylko ciekawe kiedy i jak długo poleży . Zawsze to przyjemniej gdy bielutko wokoło ..
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

W nocy był u nas mróz ponad -20,a śniegu to tak jak na dzisiejszych zdjęciach,które teraz pokażę
Załączniki
to widzę z poddasza siedząc przy kompie-sąsiedzi
to widzę z poddasza siedząc przy kompie-sąsiedzi
runianka
runianka
moje jesienne krokusy po dzisiejszej nocy
moje jesienne krokusy po dzisiejszej nocy
juki
juki
lwia paszcza
lwia paszcza
wrzosy pod jedliną
wrzosy pod jedliną
nie ma kołderki śniegowej
nie ma kołderki śniegowej
ciemiernik się nie śpieszy,woli poczekać
ciemiernik się nie śpieszy,woli poczekać
101_0940.JPG
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Spacer bociana

Post autor: Danka »

U mnie śniegu nieco więcej ale dzisiaj w ciągu dnia było - 11 stopni. Ciekawe jaka będzie noc.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Spacer bociana

Post autor: Zenia »

No to chociaż troszkę przybieliło. :lol: Co prawda roślinkom nie wiele ciepła to daje ale chociaż czyściej się zrobiło. ;) Czy te krokusy kwitły do tej pory czy tak je zmroził mróz. :hyhy: U mnie z ciekawości przed chwilą spojrzałam na termometr.. - 16 a śniegu dalej nie ma. :/
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Krokusy jesienne,posadziłam je późno ale długo była ładna pogoda więc zakwitły i żeby nie mróz toby jeszcze cieszyły oczy.Teraz poczekam na nie do następnej jesieni,pierwszy raz je posadziłam więc nie wiem nawet czy na wiosnę wypuszczą listki?
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Spacer bociana

Post autor: Danka »

Danutko, powinny wypuścić. Chociaż u mnie po kilku latach zginęły :->
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Spacer bociana

Post autor: Anka2803 »

:-D moje krokusy jesienne pokazały się w zupełnie innym miejscu , ale były... i mam nadzieję ,że nadal je mam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Spacer bociana

Post autor: Iga51 »

Witaj Danutko. Dzisiaj chyba wszędzie zaczęło prószyć. Ogród ładnie się bieli.
Ja też krokusy posadziłam po praz pierwszy, ale o wiele szybciej przekwitły.
Wszystkiego najlepszego Danusiu w Nowym Roku.
TuberozaBlues
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 25
Rejestracja: 2015-12-18, 16:10

Re: Spacer bociana

Post autor: TuberozaBlues »

Nutka13 pisze:No i następne zdjęcia ze spaceru z bocianem
Wiem, że powtarzam już napisane tu wielokrotnie opinie, ale jaki piękny ogród - godny pozazdroszczenia! Jestem pełna podziwu :)) a bocian jest cudowny, i jaki oswojony, że dał tak sobie robić zdjęcia i za sobą chodzić. Niestety, boćki potrafią być też agresywne...
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Serdecznie dziękuję za odwiedzenie mojego ogrodu i za jego pochwałę.a o tym,że boćki bywają agresywne przekonałam się o rok wcześniej niż były robione te zdjęcia.Młody bociek po nieudanym pierwszym locie spacerował po warzywniku,chciałam go wyprosić stamtąd,a wtedy z gniazda sfrunął ojciec bocian i jak zaczął nisko nade mną latać i machać skrzydłami to mnie mocno i skutecznie zniechęcił i uciekłam do domu.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Spacer bociana

Post autor: Zenia »

Nigdy bym nie pomyślała że ...boćki agresywne. :zdziwko: . A wyglądają na takie łagodne. :lol: Widzę że biały ciemiernik u ciebie nie długo zakwitnie. :D . Czy masz tylko tego białego. :?: Mogła bym podrzucić ..tylko u mnie większość NN. Jak zakwitną to się dowiem. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Tak Zeniu,to biały ciemiernik.Teraz u nas sypie śnieg to będzie niezła pierzynka,ale one nie zwracają na to uwagi,kwiaty jak chcą zakwitnąć to wyłażą z pod śniegu.Wiosną będziemy w kontakcie?
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Spacer bociana

Post autor: tadek »

.
A ja wrócę do pokazanego przez Ciebie Danusiu-nutko widoku z okna na poddaszu, gdy siedzisz przy kompie...
Widok z stamtąd masz bardzo malowniczy, mimo ze stoi przed Twoim oknem już sporo budynków. Fantastycznego uroku daje zakręt drogi... :zawstydzony:

Pacząc na to zdjęcie, zaraz uruchamia mi się wyobraźnia, w której widzę Ciebie siedzącą w tym okienku przy wątłym świetle padającym z monitora lapka, wypatrującą w oddali tęsknym wzrokiem rycerza w złotej zbroi, gnającego na białym koniu, aby porwać Ciebie na romantyczną kolację przy świetle świec...

Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Spacer bociana

Post autor: Krysia »

No Danuśka wydaje mi się, że masz już swojego rycerza :)
A Tadziowi to wyobraźni nie brakuje :)
Jeszcze trochę i bociany przylecą, a u mnie będzie 4 wnuczek, choć bocianów nie mam :)
Pozdrawiam Cię Danutko :-D
TuberozaBlues
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 25
Rejestracja: 2015-12-18, 16:10

Re: Spacer bociana

Post autor: TuberozaBlues »

Zenia pisze:Nigdy bym nie pomyślała że ...boćki agresywne. :zdziwko: . A wyglądają na takie łagodne.
Oj, bociany białe potrafią być bardzo niesympatyczne, jeśli coś im się nie spodoba. Jednak zdecydowanie największą agresję okazują same sobie - partnerzy potrafią zadziobać nawzajem nie tylko siebie, lecz także własne pisklęta... Generalnie bociany to wcale nie takie milusińskie stworzenia, jak nam się wpaja od dzieciństwa - warto o tym poczytać :) Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy :)
ODPOWIEDZ