Mój kawałek świata

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Krysia »

Azalie prześliczne, piwonia będzie miała bardzo dużo kwiatków i fajnie wygląda.

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

I oto są :!: Pierwsze piwonie już kwitną. Oto one
2015-05-30 20.23.41.jpg
2015-05-30 20.24.28.jpg
2015-05-30 20.24.45.jpg
2015-05-30 20.25.24.jpg
2015-05-30 20.25.10.jpg
Oraz inne kwiatki
2015-05-28 11.48.09.jpg
2015-05-30 20.54.06.jpg
2015-05-28 11.46.34.jpg
drugi clematis mimo najszczerszych chęci...... niestety, podpisał kapitulację :(

Moje włości już obdarowują :-) ale i żądają uwagi. Ogromna ilość czereśni zadziwiła nawet mnie :zdziwko: a to odrobina tego efektów...
2015-05-30 19.39.56.jpg
2015-05-30 19.40.17.jpg
a już czekają truskawki :przestraszony: czy tak wygląda klęska urodzaju ;)

Warzywami się nie chwalę. Właściwie jestem zawiedziona. Szkodniki - ja 1:0. Turkucie szaleją jak sieczkarnie, a czego nie zeżarły to załatwiła mszyca. Naturalne sposoby walki nie pomogły, ostatecznie zdecydowałam się na chemiczny oprysk... :rozpacz: może coś ocaleje
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Krysia »

Piękne masz piwonie. Uwielbiam ich zapach.
Super, że czereśnie i truskaweczki obrodziły. Będzie dużo jedzonka :-D
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Agnieszka123 »

Piwonie piękne, owocki super, a turkuć................. kolejna zmora, obok ślimaków, nornic, kretów, mszycy i mrówek :zdegustowany:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Danka »

Masz białą piwonię :mrgreen: Naturalne walki z mszycą to niestety naturalne opryski. Można zrobić je ze szczypioru ale zerknij tutaj http://forum.poradnikogrodniczy.pl/ekol ... -t285.html
Zbiory obfite to dobrze. Chociaż od nadmiaru... głowa i nie tylko boli :rotfl:
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

Tak Danusiu, odczułam też kręgosłup :mrgreen: i żal że się część zmarnowała, bo nie zdążyłam przerobić :zalamany: a mszyce traktowałam najpierw opryskiem z cebuli - zero efektu :przestraszony: . Dopiero Decis podziałał, ale to już chyba nie jest ekologiczne
Użytkownik Usunięty

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Justynko piwonie cud miód, śliczne, czereśnie zimą się przydadzą a truskawki zazwyczaj mielę, odrobinę dosładzam i zamrażam - i mam zdrowe sorbety truskawkowe, dzieciaki to uwielbiają. No cóż czasem trzeba wytoczyć ciężką broń na te wszelkie zarazy i robale co nękają nasze rośliny. Jeszcze raz Justynko piwonie cudne...ja zamierzam zakupić żółtą i białą.
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

Świetny pomysł z tym sorbetem :D też chyba trochę zrobię, przyda się na upalne, letnie dni :P żółtej piwonii jeszcze nie mam, dopiszę do listy zakupów ;)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Sylwia,Gosia »

Cześć Justynko! dawno temu obejrzałam sobie Twoją działeczkę od A do Z ,dopiero teraz mogę coś wysłać.Od początku podziwiałam ogrom pracy jaki włożyłaś w ten ogród i to jeszcze w takim tempie.Chciałam właśnie zajrzeć na Twój warzywnik ,kiedy przeczytałam o szkodach wyrządząnych tam przez szkodniki.Wielka szkoda ,ale może jeszcze coś odbije ?Piwonie w koszu prześlicznie zakwitły,a i azalie piękne.
Nie sądziłam,że w Polsce są już zbiory czereśni.Zuch z Ciebie Justynko! jeszcze lato nie zagościło,a Ty masz już tyle przetworów! :padam:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

Dziękuję Gosiu za miłe słowa. Zanim kupiłam tą działkę też nie wiedziałam, że już w maju można mieć własne owoce :-) pierwszy raz spotykam się z tak wczesną odmianą. Człowiek się całe życie uczy :]
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Anka2803 »

Justynko ja na turkucie zakaładałam pułapki , na ich drodze wkopywałam słoiki , tak poniżej ich ścieżki i napełniałam wodą do połowy , wpadały tam i nie mogły wyjść , potem potrzebny ktoś do zgładzenia "gada" :roll:;

piwonie masz śliczne , ta w koszu fajnie wygląda jak ogromny bukiet :-P róża już zakwitła :-P moje jeszcze w pąkach, :-P ... Ty już przetwory robisz :shock: czereśnie , truskawki u mnie dopiero się zaczynają :-D :-P ja też tak przerabiam truskawki jak Joasia i mam do naleśników z serkiem mniam ... :P
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

Z Turkuciami to jest grubsza sprawa. Opcję ze słoikiem już przerabiałam. Teraz odławiam na płyn do naczyń. Skutkuje, ale u mnie ma to rozmiar plagi - te, które mieszkały u mnie już załatwione, złapałam ponad 20 sztuk, ale te gady przychodzą z innych działek :przestraszony: niektóre sztuki łapałam gdy o zmierzchu bezczelnie przebiegały przez alejkę w stronę mojego warzywnika :mur: :mur: musiałabym chyba mur postawić :kwasny:
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Anka2803 »

:zdegustowany: hmm to pozostaje Ci zbudowanie takich skrzyń z siatką pod spodem jak pokazywała Agnieszka, odetniesz ich od żarełka :-D
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

Myślałam o tym, ale niektóre sztuki były tak małe, że przelazłyby przez oczka nawet gęstej siatki i zagnieździły by się w środku. Daremne. :(
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Anka2803 »

a włóknina lub agrotkanina od spodu wodę przepuszcza i nic się przez nią nie prześliźnie :-)
ODPOWIEDZ