Jędrkowe eko-włości

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: andab3 »

W tym roku jest wyjątkowo piękna. Dużych owoców ma 11 sztuk .
Największe mają po około 0,5 kg.
Sukcesywnie będą z drzewka zrywane.
Załączniki
1570527580506195045055.jpg
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: andab3 »

A tymczasem zbiorów jesiennych ciąg dalszy. Zdążyłem przed deszczem zebrac i zawieźć dynie. Będzie co jeść, a i moje seramki i silki się pożywią. Kilka z nich , gównie tykwy, będą ozdobą.
Załączniki
20191008_111133.jpg
1570527803503.jpg
20191008_111114.jpg
20191008_111109.jpg
20191008_111104.jpg
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: Bettiw »

Andrzeju nie pamiętam czy już chwaliłam się, ale tak podobały mi się Twoje cytryny, że zrobiłam sobie sadzonki cytryny. Byłam u koleżanki w czerwcu miała na ogrodzie wystawione cytryny, uszczknęła mi gałązkę z której w domu zrobiłam trzy sadzonki, dwie pięknie się przyjęły i wypuszczają nowe liście, nawet pojawił się u jednej zawiązek nowej cytryny ale usunęłam go, żeby nie osłabiać krzewinki. Pojemniki w których posadziłam nie są dobre bo to plastikowe opakowania po śmietanie, czy powinnam je przesadzić do kamionkowych doniczek, bo mogą zimy nie przetrwać w tych małych plastikach, tym bardziej że chciałabym je przestawić na okno południowe do pokoju mało używanego, a wiadomo co z oczu... Ziemię jakoś powinnam przygotować, jak Ty sobie z tym radzisz?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: andab3 »

Witaj . Brawo.
Ja sukcesywnie przesadzalem sadzonkę do większych doniczek, mniej więcej co dwa lata. Ta donica jest docelową. Teraz co roku tnę cytryny po zbiorach większości owoców .
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: andab3 »

Zawsze używam ziemi kompostowej swojej produkcji.
Jeżeli kubeczki są małe to jak najbardziej przedzić :-D sadzonki do nieco większych doniczek.
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: Elzbieta M »

Gratuluję zbioru dyniowatych. A cytrynki ze swojego drzewka zbierasz jak są żółte czy zielone?
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: malina »

Już pisałam i podziwiałam Twoje cytryny , teraz podziwiam zbiory jesienne dynie , tykwy i inne , może i ja skuszę się na cytrynkę ?
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: andab3 »

:hyhy: Jędrek miał dwa tygodnie urlopu od wyplatania, wiec nadrabiał zagrodowe zaleglosci. A to truskawki przesadził, a to dla czosnku miejsce przygotował i kilka główek posadzil, podobnie z krokusami , tulipanami, poza tym zmienił zagrody dla seramek i silek po selekcji w stadach...
Dzisiaj wrocil do wyplatania i zamówień przyjmowania. ...na koszyki, warsztaty... .Miłej jesieni moi mili.
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: Bettiw »

Dziękuję za podpowiedź, będę przesadzać cytrynki poszukam ceramicznych/glinianych doniczek.
Ładnie popracowałeś jak przyjdą chłody to spokojnie możesz wyplatać, ja też skupiam się na pracach w ogródku, coś powoli mi idzie.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: andab3 »

Jedrkowe cytryny już są sukcesywnie zbierane. W tym roku są wyjątkowo smaczne i do soczyste.
Załączniki
20191110_120130.jpg
20191107_070104.jpg
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: Bettiw »

Cytrynki apetycznie wyglądają, moje sadzonki dobrze rosną ciekawe po ilu latach coś będę mogła zebrać. Roślinki wypuściły mały paczek kwiatowy zaraz po ukorzenieniu, ale usunęłam, żeby nie obciążać krzewinki. pewnie latem też nie będę mogła pozostawić pąków bo roślinki małe i tutaj zmierzam do pytania kiedy pozwolić na owocowanie?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: Danka »

Ale wspaniałe okazy. To radocha zebrać własne cytrynki :mrgreen:
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: andab3 »

Bettiw pisze: 2019-11-10, 20:22 Cytrynki apetycznie wyglądają, moje sadzonki dobrze rosną ciekawe po ilu latach coś będę mogła zebrać. Roślinki wypuściły mały paczek kwiatowy zaraz po ukorzenieniu, ale usunęłam, żeby nie obciążać krzewinki. pewnie latem też nie będę mogła pozostawić pąków bo roślinki małe i tutaj zmierzam do pytania kiedy pozwolić na owocowanie?
:padam: cytryny są apetyczne i trzy zostały już zuzyte, ale pojawiaja się kolejne zawiązki kwiatów, na zbiory w kolejnym sezonie..
Generalnie, starsza roślina sama sobie reguluje ilość owoców, ktore będzie stanie utrzymać. Jednak o małą roślinę dbamy, aby nie była osłabiona zbytnio. Na jeden związek owocowy powinno przypadać 6_8 sztuk lisci. Zatem usuwanie ich nadmiaru jest jak
najbardziej wskazane. :hyhy:
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: Bettiw »

Chyba rok powinnam poczekać, latem będzie szybciej rosła i wtedy można będzie zostawić na jesieni jeden zawiązek kwiatowy teraz z trudnością przychodzi mi usuwanie zawiązków.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Jędrkowe eko-włości

Post autor: andab3 »

Po zbiorze dojrzałych cytryn przyciąłem drzewko i pozyskalem kilkanascie sadzonek. :D Potraktowalem ukorzeniaczem i rozpoczęłem kolejny sezon wegetacyjny :rotfl:
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
ODPOWIEDZ