Szalone szuwary:)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: mmmm5 »

Olu ,czy krokosomia to to samo co cynobrówka ? moje mają inne liście są podobne do liści irysów.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: goskamaja »

Olu pięknie masz w swoim ogrodzie, te kwiaty takie inne, dla mnie niektóre zupełnie nie znane.
Marysiu, pozwolę sobie odpowiedzieć przed Olą, tak cynobrówka i kroksomia to ta sama roślina. Jeśli chcesz możesz zobaczyć moją w moim wątku. Pozdrawiam
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Gosiu dziękuję za odwiedziny.:)
Marysiu na zdjęciu widać tylko kwiat krokosomi, liści nie widać. Te które widać są od innej roślinki.Tak jak Gosia napisała krokosomia i cynobrówka to ta sama roślinka i ma listki jak irysy:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Asterka »

Olu,
nachyłki i kłosowce niesamowite. Kłosowców zupełnie nie znałam. Teraz już poczytałam sobie o nich w internecie.
Kupiłam kiedyś nachyłek Kosmos czekoladowy, ale krótko nim się cieszyłam. Niestety wymarzł, może za mało go okryłam :-x .
Krokosmia inaczej cynobrówka ma jeszcze jedną nazwę: montbrecja. To ciągle ta sama roślina. Ja ją wykopuję. Poprzednio, jak tego nie robiłam, w czasie ostrych zim wymarzała, ale przecież nie można przewidzieć, jaka będzie zima.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Iga51 »

Oleńko, masz przepiękne kwiaty nad swoim stawem. Ale, tak jak Danusię i mnie zauroczyły nachyłki i kłosowce. Są bardzo urokliwe. A co to jest ten "Klip Daga". Trochę przypomina żeleźniaka. Pięknie zakwitł Twój Ipomopsis. Moje, niestety, jeszcze nie kwitną i nie wiem, czy w ogóle zakwitną.
Gunera ma wspaniałe liście. Też mogłaby u mnie rosnąć, bo ile wiem, to jej liście dorastają do olbrzymich rozmiarów. Ostróżka ma cudowny kolor.
Moje jeżówki kończą już kwitnienie. Pewnie przez minioną suszę. W zeszłym roku kwitły do mrozów.
O werbenie i jeżówce u mnie.
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Mandragora »

Olu, nawet nie wiedziałam, że jeszcze tyle roślin kwitnie tak kolorowo u schyłku lata. W Twoim ogrodzie jest niezwykły, naturalistyczny klimat. Emanuje spokojem, idealne miejsce by się wyciszyć, odpocząć od zgiełku codzienności.. ale się rozmarzyłam :lol: piękna naparstnica - czy ona lubi bliskie sąsiedztwo wody, czy da sobie radę w bardziej suchym miejscu?
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Danusiu i Iguś, kłosowce i nachyłki strasznie mi się podobają. :lol: Ja lubię wyszukiwać nowości, a potem próbuję je zdobyć.
Gunera całkiem sobie dobrze radzi.Mimo,że jest 3 rok dopiero już kwitła.Muszę ja na zimę dobrze okrywać, jest bardzo wrażliwa.

Justynko naparstnica rośnie wszędzie, dosłownie wszędzie w każdym zakątku, w sadzie w warzywniku, nad jeziorem , nad stawem w lesie. Wiatr roznosi co roku nasionka i jest w miejscach gdzie inne roślinki by nie poradziły sobie. A nad stawem jest niesamowity spokój.Tam jest cisza i spokój, spokój. Jak chcesz nasionka naparstnic podaj adres wyślę Tobie.

I Dziewczęta moje , przepraszam Was wszystkie .
Nie powysyłałam nasionek bo brakło czasu. :wstyd: W Gdyni Festiwal Filmowy , gości full. Dziś ze względu na to,że mamy w apartamentach 100% zajętości miałam od wielu dni wolne i wybrałam się na grzyby.......walczę właśnie z nimi.Nazbierałam 3 koszyki....jutro fotorelacja...z grzybobrania:):)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Iguś Klip-daga bardzo przypomina kwiat żeleźniaka. Kwitnie też tak pięterkowo. Efekt kolorystyczny jednak osiągnie się sadząc dużą grupę.Te pojedyńcze nie wyglądają dobrze. Widziałam rosnące w grupie, oj i było wrażenie:)Niestety jest to roślina jednoroczna.....nasionka już zbieram cha cha:)

Danusiu,
nie wiedziałam, że cynobrówka ma jeszcze inną nazwę.Czy mam przechować ją wykopaną jak mieczyki?
A nachyłek czekoladowy wyczytałam, że należy do tych jednorocznych:(
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Anka2803 »

:wstyd: ... a ja byłam dzisiaj w lesie i znalazłam 1 prawdziwka i kilka kani :zalamany: :zalamany: ... a Ty 3 koszyki :(
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Asterka »

Olu, cynobrówkę możesz przechowywać tak jak mieczyki.
Często kupując jakieś nieznane rośliny (np. nachyłek czekoladowy) sprzedający zapewniają nas, że to bylina. Później niestety są rozczarowania.
Gratuluję udanego grzybobrania. Dziś moja kuzynka pojechała na grzyby (w okolicach Warszawy) i niestety nic nie znalazła...
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Elzbieta M »

To miałas Olu fajny relaks przy zbieraniu grzybów. U nas tak sucho , że nie ma co marzyc o grzybobraniu
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Jan Twardowski »

Olu u mnie obecnie w lasach musi być dużo grzybów bo sąsiedzi chodzą i mają pełne reklamówki głównie prawdziwków. Ja nie chodzę na grzyby bo ich nie widzę a po drugie nie przepadam za smakiem grzybka.
U nas jest wystarczająco mokro więc dobrze rosną.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

A teraz obiecana fotorelacja z grzybobrania:) Grzybki, już w słoikach:)
Załączniki
021.jpg
010.jpg
015.jpg
018.jpg
017.jpg
020.jpg
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Elu, Danusiu, Janku ja sama uwielbiam przede wszystkim zbierać. Na hali targowej jest mnóstwo grzybów...prawdziwki, kanie kurki, maślaczki...czyli w pobliskich lasach wysyp:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Anka2803 »

Obrazek... łał
ODPOWIEDZ