Szalone szuwary:)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: wasilewska101 »

Nie długo nie będziesz mogła wejść na balkon dlatego ja ci poślę gdy trochę wywieziesz do ogrodu ..
A co to jest ten Ipomopsis bylina czy jednoroczne , mnie tez pomału wschodzą wysiane nasionka .. Z parapetu też wyniosłam do szklarni bo już się pokładały do światła a tam mają go więcej ..
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Aniu, Danusiu też sobie powtarzam,że byle do emerytury......ale u mnie to chyba już na emeryturze sił nie będzie ;)W pracy szykujemy dwa nowe apartamenty (jeden w sobotę już miał pierwszych gości) w drugim od jutra zaczynamy skręcanie mebli,ustawianie wyposażenia itd.Czyli kolejne kilka dni ciężkiej, długiej pracy. Niestety nad staw nie pojechałam, nie udało się mieć dnia wolnego. :-( Szew był przez chwilę w domku na wsi,zaglądał nad staw, mówi, że roślinek mało widać, zimno,mokro masa chwastów i bałagan po ubiegłym roku.Ogromny stos gałęzi świerkowych czeka na spalenie, trawy nie poprzycinane, badyle z zeszłorocznych kwiatów jesiennych nie pousuwane.Jednym słowem obraz nędzy i rozpaczy:(:(
Mam obiecany ten czwartek,że będę miała dzień wolny,podwózkę na wieś wraz z moimi wszystkimi roślinkami. Jeszcze się nie cieszę, będzie czwartek to się zobaczy......teraz cieszyłam się jak głupia i musiałam być w pracy...ech..
Jestem załamana,tak chciałam sadzić,pielić,uprawiać,siać ...a teraz zrobił się kłopot z tego i stres.
Pocieszam się myślą, że roślinki ,które dostałam od Eli,Igi,Danusi ładnie rosną w doniczkach, myślę,że jak będę sadzić je już dobrze ukorzenione to będzie tylko na ich korzyść.

Janeczko,pytasz o ipomopsis.....kwiat ten pokazał Karol w swoim wątku.W jednych miejscach piszą,że jednoroczny w innych, że dwuletni ,,,,,no zobaczę co będzie, jak siewki urosną to się podzielę z Tobą.

Dziś popikowałam pysznogłówkę i mikołajka,,,i cały czas sobie myślałam,że Bozia widzi,że to nie praca tylko relax.
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Iga51 »

Oleńko kochana, dobrze, że się odezwałaś. Co prawda myślałam, że siedzisz nad stawem, a Ty, jak zwykle, ciągle w pracy. :( Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zimno na dworze, to może dobrze, że roślinki jeszcze nie są w ziemi. Wierzę, że w ten czwartek pojedziesz i je wszystkie wysadzisz.
Nie stresuj się, myśl pozytywnie. Wiem, wiem, łatwo mówić, ale naprawdę tak myślę. Będzie dobrze, zobaczysz. Z całego serca Ci życzę, żebyś już w tym tygodniu znalazła się w swoich szalonych szuwarach. :serce:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Elzbieta M »

lawender pisze:
Pocieszam się myślą, że roślinki ,które dostałam od Eli,Igi,Danusi ładnie rosną w doniczkach, myślę,że jak będę sadzić je już dobrze ukorzenione to będzie tylko na ich korzyść.

Dziś popikowałam pysznogłówkę i mikołajka,,,i cały czas sobie myślałam,że Bozia widzi,że to nie praca tylko relax.
Z sadzeniem roślinek sie nie spiesz , niech podrosną , aby zimno ich nie zniszczyło ( nie zapomnij o hartowaniu !) i chwaściory nie zarosły.
A jeśli chodzi o "pracę" w niedzielę , to ja też mówię , że to relaks :-D
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Asterka »

Przykro mi, że nie pojechałaś w ubiegły czwartek nad swój staw.
Świetnie, że roślinki ode mnie posadziłaś w doniczkach. Nie trzeba ich hartować, wszystkie są wykopane z ogrodu. Zanim je posadzisz, podlej je dobrze jeszcze w doniczkach, żeby ziemia nie obsypała się z korzonków.
Może tym razem wypad nad szuwary uda się! Pomyślności życzę!
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: elza »

Oleńko,mocno trzymam kciuki,aby nic nie stanęło na przeszkodzie dnia spędzonego nad stawem.Bardzo tego potrzebujesz.Tym bardziej,że bardzo ciężki sezon z turystami przed tobą.
A mi wczoraj przyszła do głowy taka myśl : a jakby tak w lipcu pojechać do Krakowa na chwilkę...może zobaczyć się z naszą kochaną Krysią...jednak marzenia to fajna rzecz.Podtrzymują nas na duchu w szare dni.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

No ja właśnie to czytam Elizka :-D Jestem za :-D
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Danusiu roślinki mają się dobrze,,,,,rano podlewałam,teraz wróciłam to nakryłam na noc by ich przymrozek czasami jakiś niespodziewany nie zmroził:):)

Elu masz racje, czeka mnie trudny czas, ale już w ten weekend mieliśmy 100% zapełnione apartamenty:) Urlopu na na razie nie będzie. Ale może uda się mieć dzień wolny......już tuptam nogami czy się uda:):):)Oj już wyobrażam sobie jaki bałagan mam na moich rabatkach, i jak się będę uwijać.Ciekawa jestem co przezimowało,,,co tam fajnego mi wyrasta.I narobię zdjęć,,,,dużo, dużo:):):) W ogóle nie mam pomysłu od czego zacząć....hm....:):)

Krysiu a Kraków zobaczyć to też moje marzenie, niewiele w życiu widziałam miast, ciekawych miejsc:) I może kiedyś na emeryturze,,,,,,:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

Może Oleńko wcześniej się uda :-D
Życzę Ci byś mogła pojechać w Twoje szuwary, bo ma być pogoda, a przyszły weekend podobno brzydki.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Krysiu jak będę to zrobię dużo fotek:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Krysia »

Domyślam się, że jak się rzucisz do roboty to szybko nie skończysz. Tylko uważaj na kręgosłup i plecki. Bo ja po tych doniczkach w dużej ilości, to kwiczałam. :->
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lilia0405 »

Oleńko życzę Ci aby czwartek był tym dniem wyczekanym, i znajdziesz się wśród swoich roślinek. Zrób dużo, dużo fotek, będzie to Twój odpoczynek podczas porządkowania kwiatków. Bo wiem również po sobie, jak się dorwiesz do motyczki, grabek to zapomnisz o bożym świecie. A przecież wiesz , że musisz uważać na kręgosłup i plecki. Dużo puchatego :)
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Agnieszka123 »

Rozumiem Oleńko, że wkurza Cię siedzenie w pracy, kiedy wszystko obudziło się do życia, kwitnie i rośnie z dnia na dzień, również życzę Ci wolnego dnia, żebyś mogła poszaleć w swoich rabatkach :) no i czekamy na fotorelację ;)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: Anka2803 »

I ja się zgłaszam do oglądania :-D
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Szalone szuwary:)

Post autor: lawender »

Witajcie po kilku dniach przerwy w pisaniu. Zaglądam z do skoku na Forum czytałam troszkę, ale czasu było mało by pisać. Niestety mój czwartkowy wolny dzień to totalna porażka:(:(
Pojechałam nad staw .......i byłam tam CAŁE DWIE GODZINY :przestraszony: Szef wpadł na pomysł,że jednak trzeba dokończyć nowy apartament,,,,i niestety musiałam wrócić do pracy:(Zgarnęłam trochę śmieci z tamtej jesieni pstryknęłam kilka fotek i musiałam wracać....Roślinki wyglądają w większości całkiem dobrze.
Trawy się ociągają i kilka nowości z ubiegłego roku nie widzę, ale może jeszcze wyrosną:(
Miałam w ubiegłym roku posadzone 3 krzaczki nachyłka Little Peny,kupiony w szkółce Ogrodu w którym byłam na wycieczce.....cóż pani zapewniała, że to długowieczna byliny ,okazało się jednak,że to roślinka jednoroczna:(Teraz jak zobaczyłam po czwartkowej wizycie nad stawem to wgłębiłam się w lekturę o nachyłkach, niestety te tradycyjne odmiany wielkokwiatowy ,okółkowy te są tylko wieloletnie. Szkoda mi tamtych bo sprawiały mi dużą radość....:(

Wstawię kilka fotek,ale patrzcie tylko na roślinki nie zwracajcie uwagi na śmieci nie posprzątane i stare pozostałości.....niestety nie mam czasu by to uporządkować:(
Załączniki
PICT0215.JPG
Łaka wokół stawu została zaorana, w tym roku rośnie zboże. w kolejnym roku powstanie nowa łąka.
Łaka wokół stawu została zaorana, w tym roku rośnie zboże. w kolejnym roku powstanie nowa łąka.
Miejsce z jeżówkami.
Miejsce z jeżówkami.
Tojad
Tojad
Języczka
Języczka
Orliki
Orliki
To mój utracony nachyłek z ubiegłego roku:)
To mój utracony nachyłek z ubiegłego roku:)
Kolejne orliki z własnego siewu
Kolejne orliki z własnego siewu
Jeżówka
Jeżówka
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
ODPOWIEDZ