Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

Sałatkę i ja już zrobiłam :-P i już kilka słoiczków jest zjedzonych ... chyba dorobię :-? ; lilie śliczne tak jak i jeżówki w takiej ilości ...pięknie masz :mrgreen:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Petrus »

Mieczyki ekstra no i maślaczki z własnej uprawy :hyhy:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Bettiw »

Iguś jak Twoje samopoczucie? :serce:
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Igo ,witam Cię serdecznie
Załączniki
20170619_082318.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Cieszę się,że marcowy śnieg zaprosił Cię do powrotu na forum :super:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Dobrze Igo, że się pokazałaś na forum :-D teraz czas na prezentację zdjęć ze swojego ogrodu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Witam wszystkich odwiedzających.
Widzę, że od sierpnia nikomu nie odpowiedziałam.

Andrzeju, Krysiu , Elu, Janinko, Krysiu (Krysta) Piotrze, bardzo Wam dziękuję za odwiedzinki.

Gosiu, tyle pochwał, że aż się zarumieniłam. :zawstydzony: Dziękuję.
mmmm5 pisze:Igo,oglądam Twoje roślinki ,robię sałatkę ogórkową według Twojego przepisu i uśmiecham się w myślach do Ciebie :) :serce:
Twój uśmiech kochana towarzyszył mi w trudnych chwilach. :serce:
Anka2803 pisze:Sałatkę i ja już zrobiłam i już kilka słoiczków jest zjedzonych ... chyba dorobię
Po takim czasie dziewczyny po moich ogóreczkach już dawno nie ma śladu. Nie żebym sama je wciągnęła, sporo dostało nóg na zewnątrz (mam dużą rodzinkę).

Beatko, moje samopoczucie dopiero się poprawia. W lutym znowu zaliczyłam szpital. Ale idzie ku dobremu.
malina pisze:Igo ,witam Cię serdecznie
I ja Cię witam Halinko cieplutko. Dziękuję za śliczną różę. Kocham wszystkie róże, ale te wielokolorowe najbardziej.
mmmm5 pisze:Cieszę się,że marcowy śnieg zaprosił Cię do powrotu na forum :super:
Marysiu, u mnie nie spadł nawet płatek w marcu.
Danka pisze:Dobrze Igo, że się pokazałaś na forum :-D teraz czas na prezentację zdjęć ze swojego ogrodu :mrgreen:
Danusiu, jak wspomniałam u Ciebie, nie bardzo mam co pokazywać, wciąż za zimno. Dzisiaj zobaczyłam pierwszego krokusika.
20180319_120037 pierwszy krokusik.jpg
Zaopatrzyłam się w nasionka, część wysiałam.
20180126_091356.jpg
Skoro nic nie kwitnie w ogrodzie, to nabyłam 20 sadzonek bratków (te w gruncie jeszcze się nie pokazały). Będą zdobiły taras.
20180319_083329 bratki.jpg
Mąż mi dzisiaj doniósł prymulki, hiacynty i narcyze
20180319_165639.jpg
A w ogrodzie
tak ostatniego dnia stycznia wyglądały rododendrony. Łudzę się, że obecne mrozy im  im nie zaszkodzą
tak ostatniego dnia stycznia wyglądały rododendrony. Łudzę się, że obecne mrozy im im nie zaszkodzą
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Elzbieta M »

Cieszę się , Iguś , że to co złe - minęło i życzę , aby smutki nie gościły już w Twym domu. Niech będzie radośnie i wesoło , bo taki właśnie nastrój tworzą Twoje wiosenne kwiatuszki.
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: gracha »

Iguś,przyszłam z rewizytą do twojego ogrodu,jestem nim zachwycona,co za różnorodność kwiecia,mieczyki mi najbardziej wpadły w oko ,bo takiej ilości i kolorów w jednym miejscu chyba nie widziałam,pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Krysia »

Igusiu, te wiosenne kwiatuszki piękne. Ale Twój letni ogród jest wyjątkowy. Ja zapamiętałam łany liliowców. I lilie i mieczyki i jeżówki.
Widzę, że kupiłaś nasionka passiflorki. Możesz już wysiać :-D .Pozdróweczki serdeczne ślę :).
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Igo siły i zdrowia życzę. Pierwsze objawy wiosny już są. U nas na koniec tygodnia zapowiadają około +12 stopni :-o i żeby to był już koniec zimy. Moje rododendrony też nie najlepiej wyglądają. Część ze starych padła jeszcze jesienią. Chyba tylko niektóre azalie wielkokwiatowe przeżyły. Ale to się dopiero okaże :-?
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Elu, kwiatuszki owszem fajne, kolorowe, tylko nie mogę ich jeszcze wynieść na taras. Mróz trzyma. O 8 -mej rano było minus 10 stopni. A po południu zaczął sypać śnieg. W tej chwili jest biało za oknem.

Grażynko, dziękuję, że do mnie wpadłaś. Mieczyki są tak piękne, że z nich nie zrezygnuję. Zaczęłyśmy je hodować razem z Elą, tylko ja już nie dokupuję. Piszesz, że tyle jeszcze nie widziałaś. No to musisz obejrzeć u Eli. Ona ma chyba jeszcze więcej, bo powiększa swoją kolekcję.

Krysiu, passiflorki już wysiałam. Coś mi się pokazało, ale nie wiem czy to siewki kwiatów, czy może chwasty. Za małe chyba żeby się zorientować i fotka też niezbyt.
20180320_111149.jpg
Danusiu, u mnie końca zimy nie widać. Azalie japońskie mam cały czas okryte, może przeżyją. Wielkokwiatowych nie okrywałam.
W ogrodzie obraz nędzy i rozpatrzy. Na początku lutego żurawki miały piękne liście, dziś po ostatnich mrozach smutek. Chyba wszystkie padły. Dotychczas nigdy ich nie okrywałam na zimę i liście zawsze przetrwały. Czy wiesz może, czy one odbiją? Czy już po nich?
----------------------------------------------------------

W grudniu wysiałam w domu pinie. Nasiona przywiózł mi siostrzeniec z Hiszpanii. Dzisiaj przesadzałam siewki z kubeczków do większych doniczek. Wzeszło mi 6 sztuk.
Ciekawe, czy w naszym klimacie dadzą radę.
Ciekawe, czy w naszym klimacie dadzą radę.
W naszym regionie przez ostatnie trzy miesiące były stale podtopienia. Ja piwnicy nie mam, ale u córki dwa razy straż pożarna wypompowywała wodę. Oczywiście wszystkie moje kłącza dalii i kann zostały kompletnie zalane. Próbowałam je osuszyć i ratować. Niestety dalii nie udało się uratować. Natomiast część kann się uratowała. Nie wiedziałam co mam z nimi zrobić, więc mąż kupił mi okrągłe 90 litrowe kastry budowlane i tam wsadziłam kłącza. Postawiłam je w domu, bo na tarasie za zimno. I teraz mam problem. Około 10 sztuk się uratowało i rosną. W tej chwili niektóre mają ponad 60 cm.
Zdjęcie robiłam z góry (stoją na podłodze), więc nie widać jakie są duże
Zdjęcie robiłam z góry (stoją na podłodze), więc nie widać jakie są duże
I co ja mam teraz z nimi zrobić? Kiedy mogę je wytaszczyć na zewnątrz? Czy jak miną mrozy, to wystawić na taras, czy muszę czekać do maja? Może ktoś wie w jakiej temperaturze nie padną.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Igo ,kanny bardzo żle znoszą temperaturę poniżej 5 stopni, ja dużo ich straciłam jak nie zauwazyłam,ze kaloryfer w pomieszczeniu gdzie zimują zapowietrzył się i nie działał.Bardzo wczesnie je podpędziłaś i teraz będziesz mieszkała z nimi aż się oociepli. Jedno,dwu dniowe ochłodzenie im nie szkodzi tylko dłuższe.

Zauważyłam,ze wzmianka o ani jednym płatku śniegu już nie aktualna :P
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Krysia »

Iguś, passiflorkę tak malutką rozpoznać jest trudno. Zobaczymy, gdy trochę podrośnie :-D .

Pinie nie będą rosły w naszym klimacie, one nie wytrzymają naszych mrozów, nie ma takiej opcji. Ja miałam przez kilka lat w doniczce, aż do momentu, gdy sąsiad roślinkę zalał, wyjeżdżaliśmy wtedy z dziećmi na dwa miesiące wakacji i po powrocie nie było już co ratować. Ziemia może być z dodatkiem piasku :-) . Widziałam je w Portugalii nad Atlantykiem. Mają piękną korę i lubią ciepło. Czyli masz roślinki doniczkowe :).

A kanny z tak ładnymi liśćmi to chyba dopiero w maju na zewnątrz. Tak samo jak begonie. Szkoda ich, by się zmarnowały.
Pozdrawiam Cię serdecznie :).
Załączniki
las piniowy, oj było gorąco :)
las piniowy, oj było gorąco :)
kora pinii
kora pinii
i szyszki
i szyszki
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Elzbieta M »

Kora prześlicznie wygląda. Co do pinii - myślę, że zaryzykować można . Ostatnio w którymś z programów ogrodniczych była pokazana duża , chyba kilkunastoletnia araukaria - w ogrodzie na południu Małopolski - a wcale nie taki łagodny tu klimat.
Ja tez zaryzykowałam z trzmieliną japońską - dwie zimy przetrwała, zobaczymy , czy i w tym roku sobie poradziła.
ODPOWIEDZ