Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: tadek »

.
Ale w fajnie sympatyczny sposób spisałaś listę osób Igusiu... :serce: :zawstydzony:

Dipladenia fajnie u Ciebie zakwitła... Może już niedługo zrobi się cieplej.
Ja również czekam z kwiatami - pelasie, cytryna, kalia..., na wystawienie na dwór. :/
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

Ja też :zawstydzony: ślę spóźnione życzenia .... dużo zdrówka przede wszystkim i samych radosnych dni :-P
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Asterka »

Iguś kochana,
paczka doszła, wszystkie roślinki w bardzo dobrym stanie. Bardzo się cieszę, bo jarzmianki, dzwonka kropkowanego i różowej pysznogłówki jeszcze nie miałam, a bardzo chciałam mieć. Mam nadzieję, że różyczka też się przyjmie. Dziś nie jadę już na działkę, więc wszystko posadziłam w doniczki na balkonie i dobrze podlałam.
Stokrotnie dzięki !
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Tadziu, mnie już denerwują zastawione parapety. Pelargonie kwitną (te zeszłoroczne) i aż się proszą żeby wyjść na zewnątrz, bo niektóre listki żółkną. Poza tym boję się nawet wynieść rozsady do tunelu, bo trzecią noc ostro u mnie przymroziło. I w ten sposób wszystkie rośliny kiszą się w domu.

Aniu, bardzo Ci dziękuję za życzenia i pozdrawiam serdecznie.

Danusiu, rano wysłałam maila, ale cieszę się, że przesyłka tak szybko do Ciebie dotarła. Razem z Twoją wysyłałam kilka innych, sprawdzałam, reszta na razie dotarła do docelowych urzędów pocztowych, więc myślę, że jutro dotrą do adresatów.
--------------------------------------------------------------------------------
Wygospodarowałam trochę wolnego czasu, więc pooglądam za chwilę Wasze ogrody. A teraz kilka zdjęć z ostatnich dni.
Liliowce odmianowe niewielkie, ale wychodzą
20160424_174138.jpg
TU posadziłam mały żywopłocik z wiesiołka. Mimo mrozów w nocy widzę, że się sadzonki przyjęły i rosną.
20160424_135559.jpg
Miesiącznica wysiewa mi się w najmniej oczekiwanych miejscach
20160424_140500.jpg
Piwonia ma dużo pąków. Mam nadzieję, że nie zmarzną
20160424_140526 pąki piwonii.jpg
Migdałek. Czy mnie się wydaje, czy ma podobne kwiatki do wawrzynka? Nie mam wawrzynka, ale widziałam u Danki.
20160424_135756 migdałek.jpg
Czosnki Krzysztofa mają już duże pąki
20160423_175411 czosnek Krzysztofa.jpg
Tulipanki
20160424_140409.jpg
20160423_175138.jpg
20160424_174301 tulipany.jpg
I maleńkie iryski
20160423_174822 iryski.jpg
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Ale równe te koła , pięknie :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Bettiw »

Wiosnę już widać, szkoda tylko, że tak zimno, też trzymam sadzonki na parapecie i już zmęczyło mnie to, dobrze, że mam chłodny pokój, po wyprowadzce dzieci tam trzymam swoje nowalijki do czasu wysadzenia, szybko robi w domu się bałagan przy przesadzaniu. Miesięcznica najbardziej podoba mi się jak kwitnie, w zeszłym roku zagościła u mnie pierwszy raz. Iguś iryski mają ładny kolorek to te z cebul wiosenne? Kiedyś miałam i żółte, ale zniknęły.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Iga51 pisze: Migdałek. Czy mnie się wydaje, czy ma podobne kwiatki do wawrzynka? Nie mam wawrzynka, ale widziałam u Danki.
Obrazek
Igo wawrzynek ma nieco inne kwiatki.
7620-crop.JPG
Lepiej można porównać w temacie http://forum.poradnikogrodniczy.pl/wawr ... 83-15.html
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

Piękne te kanciki , równiutkie :-D wszędzie wypielone , trawka po koszeniu .. tylko podziwiać :-D :-D :-D iryski w fajnym kolorze ja mam jasne , ale jeszcze nawet pąków nie widzę - Twoje wcześniejsze :-P
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Krysia »

Ślicznie kwitną Ci Igusiu kwiatuchy. I taki porządeczek pod sznureczek. Piękny :)
Tych z domu jeszcze nie wyciągaj. Ja też się o doniczki potykam i już mnie to złości. Ale musi być temperatura nocą powyżej kilkunastu stopni. Dziś u nas + 1 stopień, nawet bratki są w domu. A ptaki siedziały na passiflorowych drabinkach na balkonie, bo lało jak z cebra i one schowały się u nas przed ulewnym deszczem. Będę myła jutro balkonik :lol: , bo ślady zostawione. Ale co tam, byle przetrwały, bo uwielbiam, gdy od rana świergolą.
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Ten pojedynczo sfotografowany tulipan wygląda jak wyrzeźbiony z marmuru ..... niespotykany !!!!
Miesięcznicę/miesiącznicę/judaszowe pieniądze zawsze oglądałam już w formie suchej i podziwiałam dekoracje
z ich udziałem nie wiedziałam jak wyglądają świeżutkie ,też zachwycające.
Igo narzekasz,że zimno i mroźno ale po roślinkach tego nie widać jasno , wiosennie i kolorowo w Twoich wiejskich posiadłościach :super:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Nutka13 »

Cudne te maleńkie iryski,nie mam takich....
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ależ u Ciebie Igo idealnie w ogrodzie ! Bez najmniejszego chwaścika i wszystko równiutkie i uporządkowane ,koła piękne! Kiedy Ty to robisz ?
Aż się zarumieniłam na myśl o moim bałaganie na balkonach i doniczuszkach pod nogami :zawstydzony: .
Mandevilla pięknie przeżyła zimę i ma taki cudny kwiat,ciekawa jestem co to będzie latem.
To prawda,że patrząc na zdjęcia,trudno uwierzyć,że nocą masz przymrozki.Iryski mają cudny ,zdecydowany kolorek,migdałek-jeden kwiat i to cudny jak różyczki ,a tulipany w paseczki przepiękne .Miesiącznicę masz bardzo okazałą ,nadal jednak kojarzy mi się z polnym kwiatkiem ,którego kiedyś, gdzieś widziałam.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Asterka »

Igo,
mój wawrzynek - wilczełyko wygląda trochę inaczej niż Danki,
wawrzynek 4.jpg
Wydaje mi się, że każdy wawrzynek ma kwiatki znacznie mniejsze niż migdałek.

śliczne te twoje małe iryski. Cebulkowe?
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Asterka pisze:Igo,
mój wawrzynek - wilczełyko wygląda trochę inaczej niż Danki,
Obrazek
Wydaje mi się, że każdy wawrzynek ma kwiatki znacznie mniejsze niż migdałek.
Danusiu bo wawrzynek, który pokazałam Idze to wawrzynek murański. On jest niski.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Obie Danusie. Właśnie o tym wawrzynku myślałam, że ma kwiatki podobne do migdałka. Bardzo mi się on podoba, ale teraz tez podobają mi się te niskie.
I teraz już wiem, że kwiatki nie są takie same. Ja po prostu widziałam z daleka na zdjęciu właśnie tego wawrzynka i dlatego pomyślałam, że ma podobne kwiatki do migdałka.

Asterko, Nutko, Beatko,
parę osób już mnie pytało, czy te iryski, to cebulowe. Otóż nie, to są niewielkie kłącza. Rosną jak byliny. Moja odmiana to Little Shadow (Szafirowa burza). Widziałam je również u Danki. Ona ma odmianę Little Shapire. Niewiele się od siebie różnią.
Miałam jedną małą sadzoneczkę. Ładnie się rozrastają. Są zupełnie bezproblemowe. Oprócz tych na zdjęciu, jesienią już rozsadziłam dwie kępki na skalniak.
Dziewczęta pw.

Halinko, Aniu, dziękuję.
Aniu, po przekwitnieniu możemy się kolorami wymienić.

Krysiu, u mnie też ptaszki świergolą od świtu. Lubię wyjść rano na taras i słuchać. Na śliwce mam wysoko duże gniazdo, ale wydaje mi się, że to sroki, bo często je widzę w ogrodzie i płoszą mi małe ptaszki.
Kwiatki powoli zaczynam na dzień wynosić na taras, bo im w domu już nie za dobrze.

Marysiu, to prawda, że ogrody coraz ładniej wyglądają, ale nadal jest bardzo zimno i wieje silny wiatr. Chodzę do ogrodu okutana jak zimą. Nawet na kawę na tarasie jest za zimno. Mogę podziwiać kwiatki głównie przez okno.

Gosiu, dziękuję za pochwały. I nie krytykuj swoich balkoników, bo masz na nich prześlicznie.
Robię w ogrodzie, jak tylko znajdę parę minut wolnego. Mnie to bardzo odpręża. Wtedy o niczym innym nie myślę, tylko o roślinach.
ODPOWIEDZ