Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Mirabela »

Witaj Igo! Dawno nie słyszałyśmy się. Prawdą jest, że pięknieje Twoja posiadłość. Szkoda, że nie udało nam się spotkać. Mam dla Ciebie cały czas młodą roślinkę robinii akacjowej o różowych kwiatkach, kliwię. Jedno i drugie mam już w domu. Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

Chryzantemy królują , werbena śliczna , kolorowo u Ciebie :-P
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Igo , o 6.27 przesyłka była w Dobrczu / jest / dzisiaj :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
MagdalenaM
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2015-09-17, 13:42

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: MagdalenaM »

Piękny, kolorowy ogród :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Asterka »

Te żółte kwiatki to nachyłek wielkokwiatowy (Coreopsis grandiflora)
DSC01265.JPG
Bywają też dwukolorowe jak te:
zdjęcie z internetu
zdjęcie z internetu
nachyłek.jpg (113.58 KiB) Przejrzano 1072 razy
Jeżeli ktoś ma taki dwukolorowy, to nasionkami byłabym bardzo zainteresowana.

Igo, ślicznie u Ciebie, zadziwił mnie ten powtórnie kwitnący łubin. Zdobyłam w tym roku trochę nasionek, może w przyszłym roku też będę mogła się nimi cieszyć.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Halinko, przesyłkę we wtorek dostałam. Dziękuję bardzo. Zrobiłam, jak radziłaś. Ketmie od razu posadziłam w doniczki w podłoże kwiatowe, korzonki bylinowe również. Nachyłek już poszedł do gruntu. Co prawda w jednym miejscu już go mam, ale cieszę się z nowej kępki.
Teraz mam dwa pytania. Jak często podlewać ketmie i korzonki bylinowe i gdzie im będzie lepiej? Na razie postawiłam na zachodnim parapecie, czy lepiej przestawić w cieplejsze miejsce (kuchnia) na południowym parapecie?
20151007_135241.jpg
Danusiu-Asterko, mnie tez bardzo się podoba dwukolorowy nachyłek, ale takiego nie mam. U kogoś na forum go widziałam, ale nie pamiętam u kogo. Sadzonki łubinów dołożę.

Magdaleno, dziękuję za odwiedzinki.

Aniu, chryzantemy, werbeny i do tego dalie i marcinki. Werbena dla Ciebie
20151007_174210.jpg
Mireczko, witaj. No, coś nam się nie złożyło. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Do wiosny tylko parę miesięcy. Szkoda, że już zrobiło się bardzo zimno. Choć kwiaty jesienne w całej okazałości, to przebywanie w ogrodzie nie jest zbyt przyjemne. Dzisiaj wieje bardzo zimny wiatr. Jak ja tego nie lubię. W sprawie roślinek zadzwonię.

Krysiu, werbena bardzo mi się podoba. Zastanawiam się, kiedy mam ją wykopać i przenieść do domu. Jeszcze cały czas pięknie kwitnie. Tak samo krokosmie. Mam nadzieję, że na razie nie przymrozi.
Kolorów sporo, ale bez słoneczka za oknem ponuro. Nie spadła u mnie od dawna ani kropla deszczu. Strasznie utrudnia to pracę w ogrodzie (sadzenie, przesadzanie).
20151007_174613.jpg
Elu, syn był ponad miesiąc. Ale kursował trochę po rodzinie i znajomych, więc za dużo też się nim nie nacieszyłam. My kontaktujemy się nie tyle na Skypie, co na Line. To podobna aplikacja, ale łatwiej piszemy , przesyłamy sobie zdjęcia, no i nie musimy umawiać się na określoną godzinę, bo normalnie z tej aplikacji dzwoni za darmo i widzimy się w telefonie.
U mnie też jeszcze kilka mieczyków nie wykopanych. Dwa ostatnie (takie same) jeszcze kwitną.
20151007_174514.jpg
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Marcinki kwitną już właściwie wszystkie
20151007_174538.jpg
20151007_174829-COLLAGE.jpg
Chryzantemy pokazywałam już wcześniej, ale teraz zaczynają kwitnąć różowe.
20151007_175012.jpg
Dalie
20151007_174629-COLLAGE.jpg
Maliny cały czas owocują
20151007_174353.jpg
Wszystkie zdjęcia są z wczorajszego popołudnia.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: tadek »

I malinki były też wczorajszego dnia do objedzenia! :lol: ;) :rotfl: :super:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Jest ładnie i kolorowo. A u mnie także bez deszczu :->
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Krysia »

Pozdrawiam Cię serdecznie, na zakupach byłam rano w zimowej kurtce z kapturem :lol:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Tadziu, malinek jeszcze jest u mnie sporo. Jak nie przymrozi, to jeszcze trochę ich zbiorę. Ale robi się coraz zimniej. Właśnie idę podlewać rododendrony, azalie i wszystkie posadzone i przesadzone roślinki.

Danusiu, ta susza mnie już dobija. Od trzech miesięcy padało u nas tylko raz.
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Jan Twardowski »

Iguś u Ciebie pięknie i kolorowo ,piszesz że mało u Ciebie słońca u mnie odwrotnie już nie pamiętam kiedy ostatnio słońce nie świeciło ale za to deszcz ostatnio padał 21 września.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Igo wszystko' kłejs tamam" jak mówią Arabowie ale spodziewałm się wyjaśnienia "znaków drogowych" a nie wykasowania korespondencji na ten temat ...
Chyba,ze to temat tabu, zakazany, wstydliwy ....
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Krysiu, chyba jednocześnie pisałyśmy rano, bo nie zauważyłam. Ja dzisiaj trochę popracowałam w ogrodzie, w rękawicach, swetrze i bluzie z kapturem. Nie dość, że zimno, to jeszcze wiatr hula okrutnie.

Janku, jeszcze jest kolorowo w ogrodzie, ale ostatnie dni zimne i ponure, właśnie bez słońca i w dodatku bez kropli deszczu. Dzisiaj znowu sporo podlewałam, bo dużo nasadziłam i trochę różnych roślinek poprzesadzałam. Mimo wszystko czekam na deszcz, żeby przesadzać duże funkie i paprocie do "lasku".

Marysiu, nie, to żaden zakazany czy wstydliwy temat. Wykasowany na moją prośbę, bo wczorajszy post bez zdjęć był "ni w pięć, ni w dziewięć". Poza tym te znaki zakazu widzieli wszyscy, oprócz mnie. No to dzisiaj powtórzyłam post i wstawiłam zdjęcia z załącznika. I się zrobiło "masło maślane". Za duże zamieszanie. Po prostu w Google zmieniono opcję i utworzono drugą bibliotekę zdjęć, z której na razie nie można wstawiać zdjęć tak, jak to było w Google+. To są sprawy techniczne, już sprawdziłam w google, że prawie wszyscy mają z tym problem. Ja nie bardzo się na tym znam. Jak córka będzie miała wolną chwilę, to mi wyjaśni, co muszę zrobić, żeby to zadziałało. Czytałam instrukcję, ale dla mnie to czarna magia. :wstyd: I to całe wyjaśnienie wczorajszego zamieszania. Niby wiem, co należy zrobić, ale po prostu nie umiem, daleko mi do informatyka. :zawstydzony:
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Krysia »

Iguś, to nie był Twój błąd , oni tam mieli usterki jakieś.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: lawender »

Iguś pięknie kwitną jeszcze kwiaty u Ciebie.Marcinki i werbena, ech bardzo ładnie...;)
Nachyłek zapewne widziałaś u mnie , ten z brązowym środkiem.Oczywiście masz go już jak w banku,,,,sadzonki nasionka co chcesz.:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
ODPOWIEDZ