Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Jan Twardowski »

Igo naprawdę musiałaś porządnie się naharować aby przygotować teren i posiać trawkę a kwiatki również pięknie wyglądają.
Pozdrawiam.
Użytkownik Usunięty

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Iguś dawno nie zaglądałam na forum ale moje uznanie... :padam: :padam: :padam: Bardzo mi się podobają takie"wijące" trawniki, jak już trawa wyrośnie to będzie to taka spokojna rzeka wśród łanów kwiatowych. Narobiłaś się dziewczyno co nie miara,teraz odpoczywaj i podziwiaj swoje dzieło i piękne róże..Pozdrawiam.
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

:-P :-o , prześliczna ta aptenia :mrgreen:; jeszcze raz podziwiam ogrom pracy związanej z trawnikiem :-P
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Aniu, aptenia naprawdę jest śliczna. Nie tylko dlatego, że kwitnie, ale ma piękne, mięsiste błyszczące liście. Cudowna sezonowa roślina zadarniająca. W zeszłym roku miałam ją tylko na skarpie, w tym mam ją przynajmniej w pięciu miejscach w ogrodzie.

Joasiu, dziękuję. Trawka zaczyna kiełkować. Mam nadzieję, że zdąży się wzmocnić przed zimą. Trochę późno siałam, ale susza wstrzymała mi wiele prac w ogrodzie. Ziemia gliniasta, więc podczas suszy, to jest skała.

Janku, dziękuję. Przed chwilą podziwiałam Twój ogród, szczególnie ten wspaniale zadbany sad.

Krysiu, u Ciebie w pojemniku, a nie w ogrodzie, a też rośnie i pięknie kwitnie. Chociaż aptenia ma kwiatuszki małe, ale za to jest ich mnóstwo.

Tadziu, na tej fotce widać więcej brzoskwinek. Sadziłam je co trzy metry, chyba nie za blisko?
Obrazek

--------------------------------------------------------------------------------------

Jeden dzień popadało, ochłodziło się i wszystkie rośliny wróciły do życia, trawniki się porządnie zazieleniły.
Sporo przetrwało te trudne warunki. Jest kolorowo w ogrodzie. No i świetnie poradziły sobie żurawki, o których prawie nikt nie wspomina.
Obrazek

To młodziutkie żurawki na innej rabacie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitły wszystkie triteleie, choć sadziłam je dopiero na początku lata. Leżały sobie w B. przecenione na 0,99zł, więc wzięłam i posadziłam. No i się odwdzięczyły. W paczuszce było kilka cebulek i wszystkie kwitną.
Obrazek

Obrazek

Oleńko, dla Ciebie werbena patagońska i jeżówka, siana wiosną.
Obrazek

Obrazek

Może rzeczywiście będzie żółta. Ma być jeszcze parę dni ciepła, może rozkwitnie
Obrazek

Rudbekia z tegorocznej siewki
Obrazek

Dzielżan cały czas kwitnie. Nie wiedziałam, że z jednej sadzoneczki będzie tyle kwitów, co rusz pokazują się nowe
Obrazek

Dalie cały czas obficie kwitną, im susza nie zaszkodziła
Obrazek

Mieczyków tyle już pokazywałam, to dziś tylko jeden
Obrazek

Dobrej nocy wszystkim życzę.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: wasilewska101 »

Piękne żurawki ,mnie kilka mimo podlewania wypadło ale u mnie piasek szybko wysycha i trochę kwiatów straciłam .. Część przeniosłam do doniczek i teraz będę znowu ich sadzić na rabaty .. Sporo posadziłaś brzoskwinek , będziesz miała co podjadać . Mam jedną która miała trzy owoce może na drugi rok będzie więcej aby tylko ta kędziorzawaść liści ich nie dopadała ..
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Krysia »

Iguś Ty to perfekcjonistką jesteś :lol: . Strasznie dużo pracy włożyłaś w tą cudną ścieżkę. Żurawki super :-D
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Igo , patyczki ketmii pełnej wypuszczają korzonki , będziesz chciała - przy okazji mogę podesłać bylinę ketmii białej , mam czerwoną też , ale jeszcze mała przez te upały nic nie urosła .
Załączniki
patyczki od fioletowej - pełnej
patyczki od fioletowej - pełnej
bylinowa biała
bylinowa biała
pełna fioletowa
pełna fioletowa
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Może jakbyś napisała Halino hibiskus zaczęłabym Ci zazdroscić tych krzako-kwiatów bez zapachu :rotfl:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

W dobrej kondycji przetrwały Twoje żurawki , piękną kolekcję zgromadziłaś :-D , werbena ładna , też taką siałam ,ale nic mi nie wzeszło :-/ , jeżówka będzie żółta , zachowała cechy matki :lol:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Elzbieta M »

Szukam w Googlach co to za kwiat triteleia i cóż się okazuje? Że to brodia , której cebulki zasadziłam późną wiosną i teraz u mnie też zakwitły. :lol:
Zurawki cudne , bardzo je lubię
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Mandragora »

Ale fajna żurawka :!: :orany: O rany! Jak liść dębu, super :!: :!:
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: lawender »

Iguś czekam z zapartym tchem, czy to będzie żółta jeżówka :hyhy: ale byłoby super,,,,,byśmy wiedziały czy powtórzy cechy mateczne:) Werbenka też ładnie zakwitła:)
Żurawki piękne a ja dziś dostałam nasionka żurawki o ciemno bordowych liściach.....no i będzie znowu testowanie......ach jak ja lubię siać i czekać aż mi wyrosną''moje własne'':)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Igo , przesyłkę odebrałam dzisiaj , nie odpowiedziałaś czy chcesz te patyczki i i bylinę ketmii białej , zobacz wyżej :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Hainko, piszę z telefonu, bo ostatnio nawet nie otwieram kompa.. Goście w domu, to pewnie wiesz jak to jest.
Na bylinową białą ketmię oczywiście się piszę i na patyczki pełnej też.
Co do jeżówek, to rozdziel sadzonki (okleiłem je mokrą gliniastą ziemią, żeby korzonki nie wyschły po drodze) i posadź je na miejsce stałe. Na pewno w przyszłym roku zakwitną, nawet jak na zimę stracą liście. Ja swoje też teraz będę przesadzać.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

:padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ