Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: tadek »

Uświadomiłaś mi Igusiu że u mnie w ogrodzie też rosło sporo prymulek... i już nie rośnie ani sztuka.
Wymarzły by, czy coś je zjadło ? :shock: :zdziwko: :oczami:

Poradnik ogrodniczy - Pierwiosnki (Primula) :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Nie mam pojęcia Tadziu, co się mogło stać. Ja je mam dopiero od ubiegłej wiosny i w dodatku żółte kwitły u mnie od października przez całą zimę i kwitną nadal.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Te kupne pierwiosnki tak mają. Rosną sezon, dwa. Może u kogoś trochę dłużej. U mnie najlepiej sobie radzą tzw. kluczyki. Odmiany od pierwiosnka lekarskiego oraz pierwiosnek gruziński :mrgreen: Nawet sasanek z biegiem czasu ubyło :-o
KRYSTYNA1
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 286
Rejestracja: 2014-10-06, 16:33

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: KRYSTYNA1 »

Jak dużo roślinek u Ciebie powychodziło, a prymulki pięknie kolorowe, u mnie prymulek nie widać , ale może jeszcze powychodzą. Dzisiaj u mnie powrót zimy , biało jest, a już tak ładnie i ciepło było.
Pozdrawiam, Krystyna

OGRÓD KRYSTYNY
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Elzbieta M »

Danka pisze:Wiesiołek gdy kwitnie się piękny ale jego ekspansywność na małym kawału dobija :roll:
Dlatego trzeba mu zapewnic odpowiednie miejsce , aby tworzył łan i nie przeszkadzał innym roślinom.A jak pójdzie nie tam , gdzie należy , to zawsze go można wyciągnąć :lol:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:
Danka pisze:Wiesiołek gdy kwitnie jest piękny ale jego ekspansywność na małym kawału dobija :roll:
Dlatego trzeba mu zapewnic odpowiednie miejsce , aby tworzył łan i nie przeszkadzał innym roślinom.A jak pójdzie nie tam , gdzie należy , to zawsze go można wyciągnąć :lol:
Elu,u mnie miał sporo miejsca, a ciągle mu było mało :D Tu z kwitnącym podagrycznikiem.
Obrazek
Jego korzenie znajdowałam jeszcze przez kilka następnych lat ;-)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Mnie jego ekspansywność nie przeszkadza. Ela ma go ładnie prowadzonego przy płocie (chyba w ogródku przed blokiem). Mnie się bardzo taki łan podoba. Tym bardziej, że on długo kwitnie. Jedne kwiatki przekwitają, następne rozkwitają.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Elzbieta M »

Iguś , na zdjęciu u mnie wiesiołek przed ogrodzeniem na działce na wsi. Przy tzw bitej drodze , nieasfaltowej
Załączniki
19 czerwiec 077.jpg
KRYSTYNA1
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 286
Rejestracja: 2014-10-06, 16:33

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: KRYSTYNA1 »

Pięknie wygląda wiesiołek w takim szpalerze przy płocie :)
Pozdrawiam, Krystyna

OGRÓD KRYSTYNY
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: lawender »

Elu dla mnie taki łan wiesiołka wygląda suuperowo:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Agnieszka123 »

Tak mnie zauroczył ten Eli wiesiołek pod płotem, że dzisiaj jak byliśmy na wsi w swoim starym ogródku, to między innymi wykopałam też kilka sadzonek :)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Asterka »

Igo,
czy ten Twój wiesiołek ma zawsze takie ciemne listki czy tylko teraz tak wygląda po zimie?
Ja mam wiesiołka czworokątnego, rośnie w kępach, sam się rozsiewa, nie zauważyłam żeby miał rozłogi.
Miałam też wiesiołka missuryjskiego przez kilka lat, ale w końcu mi zginął. Pokładał się, nie rósł w górę, ale miał bardzo duże kwiaty.
Pisałaś w wątku u Ani, że nie chciały Ci powschodzić nasionka sasanek. Ja zawsze słyszałam, że należy je wysiewać zaraz po zbiorze.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Agnieszka123 »

Danusiu, u mnie wiesiołek tez ma takie bordowe sadzoneczki z rozłogów, potem w miarę wzrostu zielenieją :)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Tak Danusiu, wiesiołek jak wschodzi, to ma zabarwienie czerwono-bordowe. Przynajmniej ten, który mi Ela przysłała. Nie wiedziałam, co to za sadzoneczki, więc od razu mi powiedziała, że jeśli to czerwone , to wiesiołek. Jeszcze go nie przesadzałam, ale sprawdzę, czy ma rozłogi. Pewnie ma, bo z trzech sadzoneczek z ubiegłej wiosny, dziś mam sporo nowych. Kwiatki też ma dość duże. I się nie pokłada, rośnie pięknie do góry. Ale co to za odmiana, to nie mam pojęcia. Może Ela wie.
Nie miałam świeżych nasion sasanek. Za każdym razem kupuję nowe. To moja trzecia i ostatnia próba ich wysiewania. Na razie nić nie widzę.

Krysiu, Oleńko, Agnieszko, tak, mnie też wiesiołek zauroczył. I dobrze, że jest ekspansywny, bo mnie się właśnie takie łany też podobają.
--------------------------------------------------------
Dzisiaj u mnie pada. I bardzo dobrze, bo było za sucho. Może po deszczu więcej roślinek wzejdzie.
Wczoraj pochodziłam po ogrodzie, tyle roślin poprzesadzałam, sporo dosadziłam i teraz muszę czekać, aż wszystko powschodzi, bo już mam niespodzianki. Po prostu nie pamiętam, co gdzie powsadzałam.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Agnieszka123 »

Ha Iguś, to tak jak ja :D
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
ODPOWIEDZ