Mój azyl

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój azyl

Post autor: Krysia »

Śliczny ten niebieski liliowiec. Ja też bardzo je lubię. :-D
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Mój azyl

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Aga !!!
Dawno mnie tu nie było i jak tak sobie oglądam Twoje zdjęcia to się zastanawiam " co ta Aga będzie robiła za rok" jak w takim tempie szalonym przerobiła ugór w raj prawie ???? Nie do uwierzenia, że tak można zmienić działkę. Ty się kochana nadajesz do ratowania cudzych podupadłych działek lub ogrodów coś a'la Gessler w ogrodzie :hyhy:
A teraz trochę poważniej chciałabym się zapisać w kolejce po te lilie bordowe co je masz w nadmiarze. Mogę coś od siebie w zamian oferować tylko sobie upatrz u mnie :D . Lecę Aguś do innych poodwiedzać bo mnie wyrzucicie wreszcie. Pa :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Mój azyl

Post autor: goja.k »

Zakochałam się w Twojej hortensji. Jest prześliczna :)
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój azyl

Post autor: Elzbieta M »

Aguś , już z góry dziękuję za cebulki lilii. Myślę , że i u mnie znajdzie sie coś do wymiany.
Agnieszko , do okrywania roślin zimą jest specjalna zimowa agrowłóknina - biała i gruba. Cieniutką białą natomiast okrywamy wiosenne zasiewy. Czarna za bardzo nagrzewa się w słońcu , więc i z tego powodu się nie nadaje.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Dziękuję dziewczyny za odwiedziny :D o agrowłókninie już wiem i dziękuję za informacje, powiedzcie jeszcze kiedy mam osłaniać rośliny i czy wszystkie w tym samym czasie, czy różnie. Chciałabym, żeby to wszystko, co tak mozolnie wykopywałam, przewoziłam i sadziłam nie poszło na marne. A swoją drogą, jak sobie przypomnę to przesadzanie, łłłłłomatko ale była jazda bez trzymanki. Oczywiście bez Miśka to bym padła w przedbiegach, on wykonał najbardziej ciężkie roboty. Chwała mu za to, ale niech żyje w nieświadomości. Wystarczy mu, że chodzi jak paw, gdy inni działkowicze chwalą i cieszą się, że obok ich działek jest już normalna działka, a nie dzicz :mrgreen:
Cebulkowe zamówienie zapisałam sobie: Elizka, Gosia, Ela i Edytka :hyhy:
Naprawdę się cieszę, że ja też mogę się czymś podzielić.
Goju, ja też się zakochałam w tej hortensji jak ją kupowałam. Kupowałam wtedy dwie, tę i ciemnoczerwoną, ale to było ich ostatnie kwitnienie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znów zobaczymy ich kwiaty. Jak skoczę na wieś, to poszukam fiszek od tych hortensji. Plus jest taki, że kwitną na młodych pędach. Jeśli nie będzie przymrozków w maju, to bedzie ok :D
AAAAA, jeszcze mam pytanie do Was babeczki, jak nazywa się ten fioletowy kwiatek z żółtym środkiem z czwartej fotki od góry?
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Mój azyl

Post autor: malina »

Agnieszko może bym się załapała jeszcze na tą cebulkę. :/
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Nie ma sprawy Halinko, dopisuję i Ciebie :D
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Mój azyl

Post autor: malina »

Agnieszka123 pisze:Nie ma sprawy Halinko, dopisuję i Ciebie :D
Dzięki :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój azyl

Post autor: Elzbieta M »

Agnieszka123 pisze: AAAAA, jeszcze mam pytanie do Was babeczki, jak nazywa się ten fioletowy kwiatek z żółtym środkiem z czwartej fotki od góry?
Mnie to wygląda na aster krzaczasty ( popularnie marcinki) http://rosliny.urzadzamy.pl/baza-roslin ... sty,5_313/
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Mój azyl

Post autor: Asterka »

Co do tego pięknego asterka,
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/down ... =38162&t=1
to odpowiedz na pytanie, czy on kwitnie teraz, czy kwitł na wiosnę? Jeżeli na wiosnę, to aster alpejski. Wys do 30 cm, pokrój krzaczasty, ale kwiaty na pojedynczych łodyżkach.

Wrócę jeszcze do liliowca Blue Sea. Na etykietce wygląda obiecująco, ale cytuję wiadomości znalezione w internecie:

Liliowiec ogrodowy Blue Sea, o fioletowej barwie kwiatów, rozjaśnionej od środka złotym, słonecznym blaskiem.
i jeszcze jedno Co roku rejestruje się setki nowych odmian, kwitnących wszelkimi barwami oprócz niebieskiej.

Poniżej link do arboretum w Wojsławicach, gdzie jest największa i najlepiej prowadzona kolekcją liliowców w Polsce oraz jedną z największych w Europie. Mają przeszło 3 tys. odmian.
http://arboretumwojslawice.pl/kn_hemerocallis/
Chętnie bym tam się wybrała, ale to daleko ode mnie.

Chylę czoła :padam: przed Twoimi dokonaniami. Masz super działkę, ale pomyśleć, co będzie na wiosnę....
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Mój azyl

Post autor: elza »

Aguś,dziękuję za wpisanie na listę.Ten kwiatek z żółtym środkiem to dla mnie na 100% aster alpejski.
Ma takie śliczne kwiatuszki jak moja Felicja.
Żeby ci doradzić co kiedy okrywać musiałabyś chyba wymienić kwiaty przeznaczone do okrywania,żeby ci źle nie doradzić.
O różach już wiesz, jak masz azalie i różaneczniki to też je trzeba osłonić od mroźnych wiatrów,które im bardzo szkodzą.
Ja w tym roku zakupiłam po raz pierwszy w życiu ten gatunek roślinek i na wszelki wypadek będę robiła mu kapturek przed naszym nadmorskim zimnym wiatrem.Piszą,że to ważne szczególnie w pierwszym roku od posadzenia.
Zrobię to w listopadzie.
Wszystkie zimujące cebule kwiatowe już mam przysypane korą.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Dzięki dziewczyny, to będzie aster alpejski, bo wszystko się zgadza wg opisu. A co do liliowca, to nie spodziewałam się czysto niebieskiego, jeśli nawet będzie fioletowy, to i tak nieszkodzi :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój azyl

Post autor: Elzbieta M »

A ja myślałam , Agnieszko , że ten asterek ci teraz kwitnie...
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Nie Eluś, te fotki były ze starego ogródka. W tym roku wszystkie te roślinki zostały przesadzone już po kwitnieniu i dlatego nie mogę doczekać się wiosny, żeby zobaczyć jak się prezentują w nowym otoczeniu :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Mój azyl

Post autor: Edyta1203 »

Coś czuję, że u Agi będzie pięknie na wiosnę :oczami: Dzięki z góry Aguś za zapisanie mnie na listę chętnych sępów na cebulki lilii ale bardzo mi się ostatnio te kwiaty spodobały i myślę je za coś mojego z forumowiczami wymieniać. Fajnie tak jest :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
ODPOWIEDZ