Re: ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Anka2803 »

Janinko dopiero połowa marca się zbliża , zdążysz jeszcze popracować , a po grypie to lepiej nie szarżuj :-D
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: ogród wokół domu

Post autor: Wiki »

:)

Od kilku dni czuć już wiosnę, ciepłe dni kuszą do pracy w ogrodzie, ale zapowiadają jeszcze przymrozki ....

:)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Wreszcie wiosna przyszła na dobre ,pięknie kwitną krokusy i przebiśniegi a i fiołki zaczynają kwitnąć i pachnieć .
ciemiernik.jpg
ciemiernik pokazał swój jedyny kwiat .
ciemierniki w krokusach.jpg
ciemiernik w krokusach .
krokusy w czosnku dużym.jpg
krokusy i czosnek duży
pachnący fiolek.jpg
zaczynają kwitnąć i pachnieć fiołki ..
lewisja.jpg
Lewisja przetrwała ..
nowo posadzome lilie.jpg
Nowo posadzone lilie a między nich mam posadzić mieczyki .

Mam sporo pracy na ogrodzie ale pomalutku mój kręgosłup się przyzwyczaja do gimnastyki ogrodowej a o piękna pogoda ułatwia czyszczenie ogrodu .. Dobrze że świeci słonko to ziemia robi się suchsza i można pielić rabatki bo zielsko mocno rośnie a mam jeszcze di przycięcia lawendę ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Moje krokusy już przekwitly. Ciemierniki ucierpiały przez mrozy ale powoli zaczynają kwitnąć.
Mi lekarka na bóle kręgosłupa, nóg zaleciła gimnastykę. Z początku nie byłam do tego przekonana ale po pierwszych pracach ogrodowych stwierdzam, że miała rację :lol: Dużo łatwiej się poruszam i zdecydowanie mniej boli :rotfl:
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Anka2803 »

Pogoda jak na razie cudowna, można już nadganiać prace ogrodowe,a i kwiatów coraz więcej się pokazuje :-D
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród wokół domu

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ładny bukiecik krokusów , widzę ,że niektóre już przekwitają .Fajnie ,że masz pachnące fiołki , bo ja od lat takich już nie widziałam :) .
Miłej pracy i sił do niej życzę :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: Iga51 »

Janeczko, już widać wiosnę w ogrodach. Uważaj na zdrowie, nie szalej w ogrodzie, bo ja trochę poszalałam i już złapałam przeziębienie. Jak się do człowieka choróbsko przypląta, to potem stale coś niedomaga.
P.S. przesyłka wysłana.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: ogród wokół domu

Post autor: kajaja2 »

Fioletowo u ciebie,fiołki jak je lubię.mam je na drugiej działce w lesie.Z kręgosłupem to uważaj,bo to nie ma żartów.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Iga przesyłka doszła i już wszystko posadzone .. Teraz napisz co mam ci wysłać Bo już wszystko ładnie podskoczyło di góry i są spore sadzonki . Postaram się wysłać po niedzieli . Nie bardzo mogę długo pracować bo kręgosłup jeszcze się nie przyzwyczaił do gimnastyki ale co dzień pracuję dłużej ..Aby tylko pogoda nadal była ładna to pomału się ze wszystkim uporam ..Jeszcze mam do ścięcia trawy , suche badyle po marcinkach i róże ale te zawsze ścinam najpóżniej bo strasznie drapią ..
tulopany.jpg
tulipany już mają pąki a botaniczne kwitną
skalmiak na nowym ogrodzie.jpg
skalniak na nowym ogrodzie .
Coś marnie chodzi mi internet i nie nogę pokazać więcej zdjęć
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród wokół domu

Post autor: Sylwia,Gosia »

Sporo tych tulipanów w jednym miejscu ,jak zakwitną wszystkie ,to będzie pięknie :) .
Janinko ,podziwiam Twoje samozaparcie i zapał do pracy ,mimo pewnych dolegliwości ,zdrowia i sił życzę :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: Iga51 »

Janinko, ten rdestowiec (rdest himalajski) włożyłam Ci dodatkowo. To bylina o pięknych dużych liściach, grubych pędach, dorastająca do ponad 2 metrów, obficie kwitnąca. Stanowisko półcieniste lub słoneczne. Trzeba pilnować podlewania zwłaszcza w początkowym okresie wzrostu. Liście 'mdleją' w słońcu, jak mają suchą ziemię.
20160914_094519 rdest himalajski.jpg
Na zimę ścinamy, choć ja trzymam pędy do wiosny, bo na zimę robią się bordowo-brązowe. I też zdobią ogród.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Znowu miałam tydzień przerwy bi kręgosłup strasznie mi dokuczał . Ogród pięknie kwitnie a ja nawet nie mogłam go pooglądać .
Iga posadziłam rdest w dobrym miejscu bo przy szambie gdzie zawsze jest wilgotno więc będzie mu dobrze ,wszystkie kwiaty od ciebie już na wierzchu a ty nie napisałaś co ci przysłać ..
U mnie tulipanowo ..
białe tulopany.jpg
czerwone tulipany.jpg
hiacynty i tulopany.jpg
kolorowe tulipany.jpg
mraziate tulipany.jpg
pełne tulopany.jpg
tulipamy.jpg
żółte tulipany.jpg
Wiosna 18 042.jpg
I moja kwitnąca magnolia , mam jeszcze dwie biała i żółta ale w tym roku nie zakwitną ,
Znowu czeka mnie jeszcze pielenie oraz sianie jednorocznych ale chyba najgorsze jest ścinanie drapiących badyli p[o różach
Załączniki
magnolia.jpg
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Anka2803 »

Magnolia pięknie Ci zakwitła :-D ; tulipany fajne :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Swoje tulipany przetrzebiłam w ubiegłym roku, bo jakaś choroba je zaatakowała :->
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: ogród wokół domu

Post autor: Krysia »

Magnolia prześliczna, najbardziej lubię w tym właśnie kolorze. U mojej córki w ogrodzie po raz pierwszy zakwitła biała. Ona jest karłowa, bo tam mało miejsca, nie tak jak u Ciebie Janinko.
Tulipanki ładniutkie. Pozdrawiam :).
ODPOWIEDZ