Obłędne wiejskie życie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Krysia »

Róże świetnie się prezentują, ta z Obi ma kolorek ekstra.
A ten prezencik od męża nie lubi podlewania i mnie, bo taki mam trochę marnieje.
Ślicznie wszystko rośnie i zarasta i tak ma być :-D
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

jeszcze kilka róż..
Virgo
Virgo
New Down
New Down
DSCF1598.JPG
Groszki są takie urocze..
Groszki są takie urocze..
porzeczki, agresty i kocanka włoska
porzeczki, agresty i kocanka włoska
jeżówka od Igi :)
jeżówka od Igi :)
a tu już rozkwita
a tu już rozkwita
a to mój zielony nawóz, czyli facelia pszczoły ją uwielbiają
a to mój zielony nawóz, czyli facelia pszczoły ją uwielbiają
DSCF1577.JPG
oszalała maciejka
oszalała maciejka
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

i jeszcze kilka zdjęć, bo za 2 tygodnie nie wcisnę wszystkiego :mrgreen:
truskawka Temptation, wyhodowana z nasion w zeszłym roku, mam dwie sztuki już zaczynają kwitnąć
truskawka Temptation, wyhodowana z nasion w zeszłym roku, mam dwie sztuki już zaczynają kwitnąć
margerytka odbiła po wiosennych przymrozkach
margerytka odbiła po wiosennych przymrozkach
lantana, kiedy ona się rozrośnie..
lantana, kiedy ona się rozrośnie..
pelargonia z oczkiem, taką wypatrzyłam u Krysi na balkonie, szukałam i w końcu znalazłam :)
pelargonia z oczkiem, taką wypatrzyłam u Krysi na balkonie, szukałam i w końcu znalazłam :)
a tu pelargonia dziwoląg.. musiałam kupić
a tu pelargonia dziwoląg.. musiałam kupić
lilia Sulpice.. nie liczyłam, że przetrwała, na dawnym miejscu kwitła raz, a potem obżerały ją ślimaki, jest cudna i ma ogromne kwiaty
lilia Sulpice.. nie liczyłam, że przetrwała, na dawnym miejscu kwitła raz, a potem obżerały ją ślimaki, jest cudna i ma ogromne kwiaty
pierwszy kwiatek na Omoshiro
pierwszy kwiatek na Omoshiro
i Alionuszce
i Alionuszce
hortensja  już bardziej rozkwitła
hortensja już bardziej rozkwitła
i dalie anemonowe z Aldika, są bosskie
i dalie anemonowe z Aldika, są bosskie
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

jeszcze nie zanudziłam.. no to ostatnia porcja na dziś :lol:
malwa mężusiowa
malwa mężusiowa
truskawka Panda / ozdobna, będę mieć sporo sadzonek, oszalała w tym roku ;) może ktoś chce ?
truskawka Panda / ozdobna, będę mieć sporo sadzonek, oszalała w tym roku ;) może ktoś chce ?
widok na rabatkę, z boku powojnik Betty Risdon
widok na rabatkę, z boku powojnik Betty Risdon
]
piękne te dalie
piękne te dalie
w donicach też niczego sobie..
w donicach też niczego sobie..
a kto mi tu słonecznik pilnuje?
a kto mi tu słonecznik pilnuje?
a tu bardziej rozkwitła Sulpice, wygrana w konkursie na naszym forum :)
a tu bardziej rozkwitła Sulpice, wygrana w konkursie na naszym forum :)
petunia z samosiewu, sporo mi się posiało w różnych miejscach, rosną i kwitną na grządkach, ale ta jest imponująca, wielka i okazała.
petunia z samosiewu, sporo mi się posiało w różnych miejscach, rosną i kwitną na grządkach, ale ta jest imponująca, wielka i okazała.
początek cienistej rabaty, chwilowo też rozsadnik ;)
początek cienistej rabaty, chwilowo też rozsadnik ;)
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: elza »

Witaj Ewuniu.Długo ciebie nie było.Chyba się stęskniliśmy.
Za to uderzenie zdjęciowe ogromne jak bomba.Fajne foty a ta lilia Sulpice coś pięknego faktycznie!!!!
Jeśli twoja propozycja truskawek ozdobnych jest jak najbardziej aktualna to ja się zgłaszam.Podobały mi się na necie,ale kasy nie miałam i odpuściłam.
Odpisz na PW i zaglądaj troszkę częściej,bo miło jak jesteś.
Pozdrawiam - Eliza
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Krysia »

Podoba mi się ta facelia. I garnek z truskawkami z ceramiki. I dalie anemonowe. A lantana w tym roku nie urośnie Ci bardzo. Na stryszku, bo chyba dobrze pamiętam, ją przezimujesz. Moja była taka w ubiegłym roku, teraz ma półtora metra i będzie kwitła. Pokażę, gdy już będzie miała kwiaty. Dałam jej w marcu dużą doniczkę i dobrą ziemię.
Malwa też ładna. I wszystko fajnie wygląda.
Pozdrawiam Cię serdecznie. :-)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Iga51 »

Witaj Ewuniu. Piękna sesja zdjęciowa. Wszystko u Ciebie cudownie kwitnie. Bardzo spodobała mi się facelia i malwa. Malwy bardzo lubię. Świetna jest też pelargonia dziwoląg. Róże są prześliczne.Zresztą wszystkie roślinki wspaniałe. Masz naprawdę pięknie w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Dziękuję Koleżanki, za ciepłe słowa, poszczególne rośliny wyglądają rzeczywiście uroczo, natomiast ogólny widok daleki jest do ideału, nie mam jeszcze trawniczków, chodniczków, część roślinek jeszcze nie zaaklimatyzowana w nowym miejscu, a to mało listków, a to nie ma kwitnienia, ale trzeba szczerze przyznać, że sadziliśmy dużo starych roślin, one trudniej znoszą przesadzanie. Pocieszające jest to, że większość ma się dobrze i nie uschła, za rok powinno być już dobrze widać efekty. Gdzieniegdzie rośnie łubin i facelia na zielony nawóz, gdzieś rozrzucony obornik.. jeszcze to wszystko nie wygląda :lol: , czasu trochę brakuje na to wszystko, ale jak się to już ogarnie powinno być pięknie. Walczyłam z chorobami grzybowymi na powojnikach, kilka zaatakował uwiąd, tak myślę bo ni stąd ni zowąd zamierały mi pędy.. obcinałam, paliłam opryskałam preparatem switch 62,5wg , widzę, że rosną i mają pąki, bądź rozpoczynają kwitnienie, ale byłam przerażona, że je utracę. W donicach też niektóre sadzonki nie przeżyły, też z powodu chorób grzybowych, albo ziemia albo sadzonki były z patogenem.. tego już się pewnie nie dowiem, coś wypadło, coś jednak przetrwało rośnie i ma się dobrze.Z warzywnika: pojedliśmy w tym roku zielonego groszku, czekam na ogórki, fasolkę i pomidorki, mam rzodkiewkę sałatę i zieleninę z własnego zagonka, wygląda, że będą za chwilę maliny, jeżyny bezkolcowe, jedna borówka ma trochę owocków, jedna kamczatka tegoroczna ma kilka sztuk jagód.. agrest miały po 1 owocku, tak tylko na spróbowanie. Dużo radości mamy z tego skrawka ziemi. Nawet jedna winorośl, która wyglądała na uschniętą wreszcie odbija, naprawdę wszystko mnie cieszy.
kamczatka
kamczatka
pelargonia tradycyjna
pelargonia tradycyjna
pelargonia angielska ciemno różowa z oczkiemi z milion bells
pelargonia angielska ciemno różowa z oczkiemi z milion bells
pelargonia angielska biała, obok dalia czerwona, przed tym zdjęciem była piękna, tu już porażona jakimś paskudztwem
pelargonia angielska biała, obok dalia czerwona, przed tym zdjęciem była piękna, tu już porażona jakimś paskudztwem
winorośl, zdjęcia obiecałam kiedyś Janowi, tak wyglądały w czerwcu :)
winorośl, zdjęcia obiecałam kiedyś Janowi, tak wyglądały w czerwcu :)
DSCF1404.JPG
DSCF1407.JPG
a taki pomysł miał mój mąż na ustawienie garnka z truskawkami :)
a taki pomysł miał mój mąż na ustawienie garnka z truskawkami :)
lilie, które dostałam od mamy, u niej takie piękne rosną
lilie, które dostałam od mamy, u niej takie piękne rosną
glicynia, dostała kratkę w prezencie :)
glicynia, dostała kratkę w prezencie :)
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Danka »

Piękne wszystkie kwiatki ale facelia najbardziej mi się spodobała :lol: Może dlatego, że nigdy nie widziałam jej kwiatów :-o
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Facelia robi furrorę, a nasiona kupuję na kilogramy, większość została przekopana, ale po rządku przy brzegach zostało i cieszy oczy, jest dekoracyjna i przyciąga roje pszczółek :-)
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Krysia »

Kawusia, jak widać na fotkach to przestrzenie masz do zagospodarowania i to w domku i w ogrodzie. To powolutku przychodzi i człowieka cieszy każda jedna rzecz i kwiatuszek.
A do bugenwilli w tym roku daję nawóz w płynie do pelargonii, bo gdzieś przeczytałam, ze tak trzeba i kwitnie. W ubiegłym roku nie kwitła, mam ją ze 4 lata.
Pozdrawiam Cię serdecznie. Mnie też ta pelargonia dziwoląg się podoba :-D
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Jan Twardowski »

Dzięki Ewo za pamięć ,że pokazałaś jak wyglądają winorośle moje w czerwcu podobnie wyglądały obecnie jedna moja już ma ponad metr wysokości i idzie szybko do góry. Czy mąż będzie coś z nimi robił. Sporo ostatnio masz fotek wklejonych bardzo ładnie się kwiatki prezentują.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: tadek »

:zawstydzony:

Fajnie udało się Tobie Ewuniu złapać pszczółkę w locie.
Widziałem też że masz wspaniałego słonecznika, pilnowanego przez biedronkę. Mnie podobają się te roślinki, tylko mam jeden problem, ślimaki, którym bardzo dobrze one smakują.
W związku z czym zjadają u mnie każdą roślinkę która wyjrzy z ziemi...

Obrazek

Obrazek Ogród przyjazny pszczołom
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Ewuniu !!!
Ja też dawno nie zaglądałam ale potem jaka rozkosz dla oka :oczami: Pelargonia dziwoląg mnie urzekła - śliczna. Reszta kwiatów też pięknie zadbana i kwitnie cudownie :padam: Wyrazy uznania za włożoną pracę i efekt cudowny :padam: Pozdrawiam serdecznie :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: mmmm5 »

Ewo ,czyzby Cię znudziły odwiedziny na forum PO a moze mieszkasz blisko Strzemieszyc i protestujesz w sprawie spalania śmieci z Salwadoru.
Napisz coś ,pozdrawiam M
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ODPOWIEDZ