Obłędne wiejskie życie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: malina »

Ewciu to coś z nią nie tak,albo ziemia jej nie pasuje ,po 6 latach powinna być jak kolos.Jutro wkleję resztę zdjęć u mnie ,jest tam Wajgela czerwona która ma 2 lata.Pozdrawiam Halina :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Iga51 »

Witaj Ewuniu. A mnie się bardzo spodobały Twoje kompozycje w skrzynkach. Ja też już porobiłam sobie kompozycje, ale nie mam ani takich bajeranckich skrzynek( mam zwykłe proste) ani koszy takich jak Halinka. W ogóle lubię dom i taras obstawiony kompozycjami.
Azalia i różanecznik cudownie kwitną. Biała azalia jest śliczna.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: lilia0405 »

Ewciu tak się napatrzyłam na te Twoje kompozycje, ze chyba jutro czmychnę do miasta i co nie co kupię :lol:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Danka »

Kawusia pisze:Halinko tą o pstrych liściach dostałam jak miała z 15 cm, teraz ma 6-7 lat i nadal nie jest zbyt duża.
Może to jest Nana Variegata. Ona rośnie wolno. I dorasta do 150 cm :-D
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

hmm, może faktycznie Nana, choć rosła samopas w zacienieniu i zagęszczeniu, zobaczymy czy się w nowym miejscu rozrośnie i jak bardzo. Dostałam od sąsiadki taką ukorzenioną gałązeczkę,nie było napisane jaka to odmiana, teraz ma z 80 cm i raczej do kolosa jej daleko ale w tym roku kwitnie bosko. Mam też małą krzewuszkę bordową, cały czas myślałam, ze to nana purpurea, ale one przebarwiają listki na zielono, moja nie, jest cały sezon bordowa. Może to krzewuszka cudowna Minor Black ciemnoróżowa,choć ta jest w młodości zielona.. ma ok 60 cm i jest rozłożysta, chyba dość ciężko przeżyła przesadzanie, długo się zbierała do życia i ma tylko 3 kwiatki.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Danka »

Na zdjęciu z czerwonymi kwiatkami to Minor Black. U mnie rośnie dopiero drugi rok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

DSCF1208.JPG
Sama nie wiem, muszę poszukać w starych zdjęciach, bo teraz biednie wygląda
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Danka »

Wygląda na to, że moja ma za ciemno :-o
Znalazłam na stronie ZSZP jej zdjęcia. Okazuje się, że są chyba jeszcze inne odmiany Weigela florida MINOR BLACK 'Verweig 3'
http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Weigela% ... %27&lang=1
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

groszek zielony
groszek zielony
Jakoś ostatnio więcej pracy i w pracy i wokół domu, mało czasu na forum, a z dnia na dzień coraz więcej rozkwita w ogródku, ciągle coś się dzieje. Z zasianych roślinek wschodzą chabry i goździki brodate, na warzywniku kończę zbierać rzodkiewki, mam pod dostatkiem piórek cebuli, zaczęłam zbiór zielonego groszku, rośną buraczki, pietruszka, marchew, zaczynają kwitnąć pomidory. Moja sałata z rozsady "pożal się Boże" też się pięknie zabrała, znów ją przepikowałam, bo wsadziłam z całą ziemią w wielodoniczkach, wątpiłam aby cokolwiek się z tego urodziło. Sadzone wiosną truskawki mają też trochę owoców, na które wcale nie liczyłam, jeżyna bezkolcowa ma dużo pąków kwiatowych, wreszcie ma dobre słoneczne miejsce. Maliny ładnie się rozrosły, pędy zeszłoroczne zawiązują owoce. Borówka amerykańska jedna postanowiła pójść w krzak, druga ma trochę owoców. Agrest, porzeczki przyjęły się dobrze, choć czerwoną dopadła mszyca porzeczkowo-czyściecowa, ale już po oprysku nadrabia zaległości. To pierwszy sezon uprawy warzyw w moim życiu, więc bardzo mnie to fascynuje. Ładnie wyrosły mi też ogórki, sprawdziły się te na taśmie odmiana maximus, mam też odmianę sałatkową, trochę rzadziej skiełkowała ale coś z niej będzie. Dosiałam kolejny rzut fasolki szparagowej, pietruszki, buraczków, kopru..
Ale równie wiele dzieje się w moim ogrodzie kwiatowym, róże zaczynają barwny festiwal, co prawda walczę z mszycami, a New Dawn, podżera jakiś gość, wyżerając okrągłe dziury w listkach. Jednak mimo przeciwności a i regularnych oprysków, zaczynają kwitnienie.
róża pnąca biała prawdopodobnie to Heritage
róża pnąca biała prawdopodobnie to Heritage
a tak zakwitła "oszukana" piwonia zwykle była pojedyncza, w nowym miejscu jakoś się wypełniła.
a tak zakwitła "oszukana" piwonia zwykle była pojedyncza, w nowym miejscu jakoś się wypełniła.
różowa nn ( z działki mamy, ma ok 35 lat!) mam 5 różnych krzaków, które pamiętam z dzieciństwa, kupiliśmy dom i mama posadziła je pod płotem, rosły tam 20 lat, teraz przeprowadziły się razem ze mną. Ta róża jest okazała i rozłożysta, dziś rozkwitła pierwszym kwiatkiem.
różowa nn ( z działki mamy, ma ok 35 lat!) mam 5 różnych krzaków, które pamiętam z dzieciństwa, kupiliśmy dom i mama posadziła je pod płotem, rosły tam 20 lat, teraz przeprowadziły się razem ze mną. Ta róża jest okazała i rozłożysta, dziś rozkwitła pierwszym kwiatkiem.
golden glow pnąca, sadzona tej wiosny
golden glow pnąca, sadzona tej wiosny
w przybliżeniu
w przybliżeniu
róża miniaturowa pomarańczowo-koralowa,  po długich poszukiwaniach najbardziej pasuje do odmiany Hobby
róża miniaturowa pomarańczowo-koralowa, po długich poszukiwaniach najbardziej pasuje do odmiany Hobby
DSCF1323.JPG
pierwszy kwiat sadzonki rosarium untersen
pierwszy kwiat sadzonki rosarium untersen
W starym ogrodzie pozostawiłam mateczną, jest piękna i pełna kwiecia.
Virgo, mam ją od kilku lat i jest niezawodna
Virgo, mam ją od kilku lat i jest niezawodna
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Nie samymi różami człowiek żyje, inna roślinność też nieźle funkcjonuje, wybaczycie mi zachwyt różami, bo bardzo długo na nie czekałam, u mnie wszystko rusza później niż u innych, jest taki chłodniejszy mikroklimat. Oczywiście znów mnie poniosło do nowo odkrytej szkółki, którą mam w sąsiedniej wiosce i mają rośliny jakich nigdzie nie spotykam, znów zrobiłam nowe kompozycje, zachwycają mnie wilce ziemniaczane (Ipomea), ta kaskada kolorowych liści o różnych kształtach, wypatrzyłam też roślinkę która nazywa się Diaskia o brzoskwiniowych kwiatkach, która kwitnie do października, oczywiście dobrałam pelargonię angielską koralową, oraz kupiłm skrętnik o zwisających niebieskich kwiatkach. Ceny były bardzo promocyjne a dodatkowo dostałam koleus i bakopę w prezencie. Dokupiłam też kilka milion
bells, bo to rośliny niezawodne.
nowe kompozycje
nowe kompozycje
DSCF1296.JPG
koleus i skrętnik
koleus i skrętnik
W donicach innych też wszystko ładnie się rozrasta, na fuksje nie mam dobrego miejsca, a uwielbiam te kwiaty, jednak dla jednej wygospodarowałam dobre siedlisko i odwdzięcza się ładnym kwieciem
DSCF1300.JPG
DSCF1301.JPG
inne doniczki też robią się coraz piękniejsze
DSCF1299.JPG
DSCF1302.JPG
odżyła biała pelargonia angielska
odżyła biała pelargonia angielska
różowa, też wraca do życia
różowa, też wraca do życia
DSCF1303.JPG
Pelargonia anielska pięknieje w oczach.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Krysia »

Róże masz śliczne. Najbardziej w tym roku mi się podoba koralowy odcień, no to ta różyczka Twoja też bardzo. Fuksje uwielbiam, cudne baleriny, ale u mnie im za gorąco. Raz tylko miałam cały sezon, nawet dość duża wyrosła, cudnie kwitła, ale nosiłam ją w południe do domu, do środka by się nie ugotowała. Twoja śliczna.
Wilce też miałam, w tym roku jakoś nie kupiłam. Lubię je.
Pozdrawiam słonecznie. :-D
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Dzięki Krysiu za ciepłe słowa, u mnie też działka z wystawą południową, mam ogromne drzewkowe fuksje, które chowam po katach, bo na patelni nie rosną, ta ma szansę, bo rośnie pod daszkiem i trochę w południe jest osłonięta, bardzo żałuję, ale tu nie mogę mieć takich cudnych okazów jak na starym miejscu..
ot choćby kilka takich drzewek na tarasie
ot choćby kilka takich drzewek na tarasie
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Iga51 »

Ewuniu, pięknie. Kompozycje śliczne. Róże tak samo. Ja dopiero w tym roku zainteresowałam się różami. Natomiast fuksje miałam co roku, a w tym przerzuciłam się na begonie i miejsca na fuksje już zabrakło. Moja pelargonia angielska biała też pięknie kwitnie.
Kwiatki w skrzynkach i donicach szybciutko się rozrastają. Masz coraz piękniej i kolorowo. Na tarasie też tak lubię.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: tadek »

Ewuniu, a czy Twoje śliczne różyczki chorują w tym roku?
U mnie w porównaniu z zeszłym rokiem są dość marne.
Liście dostały czarną plamistość, i są podgryzane przez szkodnika. :kwasny:

Po za tym dość mocno podmarzły...
Czarna plamistość liści róży. W przypadku porażenia krzewów tą chorobą w okresie wiosennym na liściach widoczne są liczne, jasnobrązowe plamy, kształtu owalnego lub okrągłego. Wokół plam tkanka żółknie, na powierzchni obumarłych tkanek widać czarne punkty będące skupieniami zarodnikowania grzyba. Liście masowo opadają.
Wiecej - link
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Danka »

Lubię fuksje. Mają przepiękne barwy :mrgreen:
ODPOWIEDZ