Obłędne wiejskie życie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Irku, Lilko dziękuję z miłe wpisy i odwiedziny.
Nazbierało się nowości do opisania, a czasu jakoś tak niewiele, zacznę od końca, otrzymałam dziś sadzoneczki od Igi, jeszcze raz serdecznie dziękuję, podziwiam szczere serduszko i wspaniałą realizację.
Doszła też paczka z reklamowaną azalią kermesiną Rosa, oraz przy "okazji, z oszczędności" kupionymi powojnikami. Sadzonki ze szkółki Smolin, jak zwykle wyglądają świetnie. To nie koniec ogrodowego szaleństwa, mama i Marynia obdarowały mnie kępami funkii, które porozdzielałam i posadziłam wczoraj z mężem na rabacie cienistej, mam tam jeszcze miejsce na żurawki, ale czekam aż mi Marynia porozsadza, zresztą mam tyle roboty, że aż nie wiem od czego zacząć. Ogródek zaczyna "wyglądać" coraz więcej kwiecia się pojawia. Wczoraj z okazji Dnia Matki, syn zaprosił mnie na sadzonkowe szaleństwo, kupiliśmy jeszcze 5 miniaturowych dalii i 2 pelargonie wielkokwiatowe, zachorowałam na nie jak zobaczyłam u Krysi na balkonie, na naszym forum. Tak, że następne doniczki uzupełnię. Jutro będę mieć mocno pracowitą środę :lol: .Teraz wrzucę kilka fotek sprzed tygodnia, oraz sadzonki od naszej miłej koleżanki. :D
Załączniki
surfinia pełna
surfinia pełna
pelargonia anielska
pelargonia anielska
pierwszy kwiat kermesina alba
pierwszy kwiat kermesina alba
a to różowa królowa, która miała być Kermesina Rosa, w sumie nie mam pojęcia jaka to odmiana.
a to różowa królowa, która miała być Kermesina Rosa, w sumie nie mam pojęcia jaka to odmiana.
różanecznik, obecnie już rozkwiata
różanecznik, obecnie już rozkwiata
funkia niespodzianka, nie wiedziałam że się tu znajdzie
funkia niespodzianka, nie wiedziałam że się tu znajdzie
pierwszy pączek na róży miniaturowej, wydaje mi się że to odmiana hobby
pierwszy pączek na róży miniaturowej, wydaje mi się że to odmiana hobby
powojnik Omoshiro, wchodzi na sosnę
powojnik Omoshiro, wchodzi na sosnę
lilia, prezent od przyjaciółki na urodziny, moje mają dopiero pąki
lilia, prezent od przyjaciółki na urodziny, moje mają dopiero pąki
Sadzonki od Igi, chryzantema, floks i jeżówka, widać w jakiej świetnej formie.
Sadzonki od Igi, chryzantema, floks i jeżówka, widać w jakiej świetnej formie.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Danka »

Urodzinowy prezent od przyjaciółki bardzo ładny. Lubię takie ostre barwy :-D
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Witajcie moi mili!
Powojniki, azalia kermesina rosa (teraz już bez pomyłki, było kilka zwiędłych kwiatuszków w paseczki)oraz sadzonki od Igi, mimo ulewnej aury ulokowane. Część zakupów z Dnia Matki też wsadzone, kwitną irysy (prawie wszystkie jednakowe, bardzo jasne) i różanecznik, zaczyna też rozkwitać pierwsza róża. Zaczęłam tworzyć 2 nowe rabatki. Najbardziej jestem zła, że w ogóle nie mam czasu na nowe fotki, uwijam się jak w ukropie, potem "ciemność widzę" i tak co dzień, albo też leje jak z cebra. Pomalowane roundup-em jeżyny zwijają się, co prawda widzę nowe, jak przestanie deszczyć, to muszę znów z pędzelkiem posiedzieć, ponoć nie ma innej rady. Na warzywniku pojawiły się ogórki i koperek, groszek kwitnie, czosnek muszę już wiązać, marchew wzeszła dość słabo, ale pietruszka bardzo ładnie. Selery i pory z rozsad najwyraźniej się przyjęły, ulewy sprzyjają. Pracy jest nie do przerobienia, ale za to widoki coraz lepsze. Mój przyszły trawnik pokrył się zielenią parasolek łubinu (zielony nawóz). Kupione na wyprzedaży korzonki w większości coś wypuszczają, mam jednak kłopot z rozróżnieniem niektórych sadzonek, widzę funkie, orliki, incarville, a reszta czekam aż urośnie, choć dwa rodzaje wcale nie ruszyły, ale nie ma co wybrzydzać, 35 bylin za 10 zł, myślałam że połowa będzie na straty. Dziś poszłam po chleb i wyszłam z dzwonkiem ogrodowym, 3 sadzonki w donicy za 3,5, prosiły "zabierz mnie z tego sklepu", no to zabrałam..
Sundavillę pięknie przezimowałam, ale zimny 3 maja jej zaszkodził, pomimo okrycia, zostały na niej 4 liście, pięknie odbija i pokrywa się zielenią. Ciągle dzieje się - jest fajnie. Pozdrawiam Was serdecznie i wrzucam kilka zdjęć takich trochę starszych, znaczy sprzed tygodnia :lol:
Załączniki
Truskawka ozdobna Panda
Truskawka ozdobna Panda
DSCF1163.JPG
złotlin japoński - Keria, pełny, mam też pojedynczy
złotlin japoński - Keria, pełny, mam też pojedynczy
różowa panienka / pomylona azalia
różowa panienka / pomylona azalia
orliki
orliki
DSCF1155.JPG
dalia anemonowa
dalia anemonowa
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: tadek »

Ewuniu, przeczytałem że smarujesz roundup-em jeżyny. Nie było by łatwiej ich wykopać?
Jeżyna jest trochę inwazyjna, i ma dość głęboko zakotwiczone korzenie, ale myślę że nie powinna sprawiać aż tak dużego kłopotu, że trzeba było by ja zwalczać chemicznie. :zawstydzony:
Jaka to jest jeżyna zwykła, czy bez kolcowa?

Podobają się Twoje dzisiejsze zakupy. Zamiast chlebka kupiłaś kwiatki... :super:
A na śniadanko co postawiłaś, ciastka? ;) :rotfl:

Byliny na skalniaki słoneczne
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Waldiwlodawa »

Witaj...:)))
Ślicznie i kolorowo...:))) Sporo pracy kosztowało doprowadzenie działki do takiego stanu...
Wystarcza Ci czasu na życie towarzyskie ???
Działka i ogród ok...:)))
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Tadziu, chętnie bym te jeżyny wyrywała, ale ich korzenie to kilkumetrowe baty, na warzywniku.. im więcej wyrywasz, tym one robią się mocniejsze, "przebyłam internet wzdłuż i wszerz" aby skutecznie pozbyć się "dziadów" trzeba cierpliwie malować roundupem, choć staram się chemię ograniczać do niezbędnego minimum.
Myślę o jeżynie dzikiej, polnej czy leśnej, bo bezkolcową sama posadziłam i pielęgnuję :-)

Waldiwlodawa , nie jet łatwo zrobić coś z niczego, wymaga to wiele pracy i rzeczywiście nie ma za bardzo czasu na latanie na ploteczki. Satysfakcja jest ogromna, dużo pomaga mi teraz mąż więc jest łatwiej, co prawda większość zajęć jest dla mnie, ale mam wykoszone, podlane, biega z obornikiem pod krzaczki, kopie dołki pod nowe nasadzenia, nie jest źle. Może w przyszłym roku będzie już wyraźny efekt.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: elza »

Ewuniu, w to,że efekt będzie widoczny to nie wątpię skoro latasz jak szalona i pracujesz jak mróweczka-Elizka. Od takiej haróweczki to efekt pewnie będzie już w tym roku a potem z każdym rokiem coraz większy.
Życzę siły i werwy do pracy.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Ewuniu !!!
Widzę, że zarobiona jesteś w ogródku jak ja jak nie pada. A z robieniem zdjęć też mam podobnie jak je chcę zrobić to już ciemno :zdziwko: U mnie pada prawie non-stop więc jak wpadnę na ogród to mnie znów na forum nie będzie. Wszystkie nowe zakupy w doniczkach się męczą bo ja z takich jak ty co to po chleb posły i z rośliną wracają :rotfl: :rotfl: :rotfl: i się tego trochę nazbierało.
Fajnie, że Ci mąż pomaga w ogródku. Ja muszę sama bo żadne z moich dzieci tego z mlekiem nie wyssało tylko w ojca informatyka się wrodzili i klawiaturę szybko potrafią obsłużyć a na ogród rączki lewe :zalamany: Życzę zdrowych i wspaniałych zbiorów z warzywniczka i pięknych kwiatuszków dookoła Ciebie na działeczce. Pozdrawiam
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Krysia »

Kawusiu, wreszcie zaglądam do Twojego wątku. Domek śliczny, jak marzenie. A wokół domku powolutku się zazieleni i wszystko tak jak sobie wymarzysz wyrośnie. Fajnie, że mąż Ci pomaga. Mój też, choć informatyk, to już o roślinach wie tyle co ja, bo to po prostu lubi. Widzę Twoją pelargonię, no taka sama jak moja. I wiesz co ja bażanty też mam obok domu i teraz to się tak fajnie drą w trawach i ich nie widać. Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznego tygodnia :-D
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Dzięki Krysiu za odwiedzinki i ciepłe słowa, akurat nie o tą pelargonię mi się rozchodziło, to jest miniaturowa anielska :), chodziło mi o angielskie rabatowe
tu różowa z białą dalią, jeszcze musi się zabrać
tu różowa z białą dalią, jeszcze musi się zabrać
a tu taka jak Twoja biała, też jeszcze wątła, w kompozycji z dorodną dalią czerwoną
a tu taka jak Twoja biała, też jeszcze wątła, w kompozycji z dorodną dalią czerwoną
niemniej jednak uwielbiam te maluszki i zwykle je kupuję, ogrodnictwo tarasowe mnie fascynuje od wielu lat, teraz odkryłam Ipomea - wilec ziemniaczany, który skomponowałam z werbeną, koleusem, milion bell i i lantaną, jak się rozrośnie będzie uroczo i kolorowo
DSCF1221.JPG
DSCF1223.JPG
Na altance też uprawiam rośliny doniczkowe, to chyba takie przyzwyczajenie z bloków.. Syn kupił mi dalie i te rabatowe pelargonie na Dzień Matki
DSCF1167.JPG
ruszyły wreszcie petunie z aldika, połowa niestety padła,  przymrozek z 3-go maja im dał radę
ruszyły wreszcie petunie z aldika, połowa niestety padła, przymrozek z 3-go maja im dał radę
DSCF1169.JPG
pelargonia anielska miniaturowa
pelargonia anielska miniaturowa
pelargonia z surfinią pełną
pelargonia z surfinią pełną
fuksja
fuksja
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Krysia »

Wiesz Kawusiu, pelargonia fajna, ale masz jedną rzecz, którą uwielbiam i jest to lantana. Różowa z żółtym środkiem, bo werbenka różowo biała. Pasowałoby by na nie duży deszcz się nie lał, bo one tego nie lubią. Ta lantana jest do przechowania na Twoim stryszku. Mam już kilka lat i teraz to jest krzaczek pachnący. Z rejonu śródziemnomorskiego, oglądałam jak one rośną na Wyspach Kanaryjskich i sentyment mam wielki do tych kwiatuszków.
Pozdrawiam serdecznie. :-)
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Krysiu u Ciebie ją zobaczyłam po raz pierwszy :padam: , poszukałam i znalazłam będzie ładnie pasować z werbeną z różowym środkiem. Super że zimuje na strychu :lol: , bardzo mi się podoba, postaram się aby mnie też cieszyła przez wiele lat. Fajnie, że masz ten balkonowy wątek i tyle cudownych roślin. A co do padania deszczu nie ma obawy, stoją pod dachem, u mnie wystaje z 1,5 m. W tych donicach, bliżej okna mam pomidory, one też nie lubią deszczu, wystawa południowa. Dziękuję za porady i pozdrawiam.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Jak zwykle ostatnio było pracowicie, ale o tym, żadnego ogrodnika wiosną nie trzeba przekonywać. Plewiłam, siałam nasionka kwiatków na rozsadniku, nawet chaber już wysiałam.. a powinnam za miesiąc zgodnie z instrukcją, ale wzięła mnie wena, 13 odmian posiane, 3 paczki nasion z jakichś starych zasobów, ale co tam, buraki i rzodkiewka stare wschodziły bez przeszkód. Ciekawa jestem co wzejdzie i jakie, zasiałam moje ukochane bratki rokoko, jakieś wielkokwiatowe (stare), naparstnicę też starą, pierwiosnki 2 rodzaje, 2 kolory sasanek, żagwin i dzianwę (gailardię), zawsze była u mamy w ogródku, oraz rudbekię purpurową. Różnie to z nasionkami bywa. Pięknie po raz pierwszy zakwitła moja pstra krzewuszka, oraz bardzo skromnie miniaturowa o bordowych liściach ma 2 kwiatuszki.
DSCF1206.JPG
DSCF1207.JPG
DSCF1208.JPG
Pięknie kwitła nowa biała azalia Kermesina Alba
DSCF1174.JPG
Zachwycił kwieciem różanecznik przewieziony ze starego ogródka, chyba mu tu dobrze
DSCF1185.JPG
DSCF1186.JPG
Kwitną też iryski, mam wszystkie jasne i jeden ciemny
DSCF1182.JPG
DSCF1183.JPG
założyłam też cienistą rabatę, teraz oprócz funki wsadziłam tam jeszcze fuksie, kiedyś będą żurawki, a teraz kawałek rozsadnika.
DSCF1194.JPG
DSCF1195.JPG
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: malina »

Ewciu bardzo podoba mi się Wajgela o pstrych listach tylko kwiaty ma lekko różowe i mało je widać,ale jak się ją zestawi z innymi gatunkami pięknie się odznacza.Mam 4 rodzaje ale jak to bywa na nowej działce sadzi się byle zapełnić,w jesieni posadzę je obok siebie.Pozdrawiam Halina :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Halinko posadziłam w grupie, ale na razie to takie patyczki, tą o pstrych liściach dostałam jak miała z 15 cm, teraz ma 6-7 lat i nadal nie jest zbyt duża.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
ODPOWIEDZ