Ogród Osek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Ogród Osek

Post autor: elza »

Oleńko kochana, cieszę się niezmiernie , że zaczyna się wszystko u ciebie stabilizować.
Z radością witam cię z powrotem wśród nas.
Buziaki
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

Troszkę zeszło ,ale wywiązuję się z obietnicy i teraz zamieszczam trochę zdjęć .Na początek moja ukochana męczennica , w dosłownym tego słowa znaczeniu -męczyliśmy się dwa lata razem zanim zakwitła .Nie jest tak piekna ,jak z Krysinego balkoniku ,ale i tak jestem z niej bardzo dumna .
Załączniki
WP_20160819_08_26_08_Pro.jpg
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogród Osek

Post autor: Krysia »

Jest bardzo piękna. Moja jeszcze nie kwitnie. Są pączki, ale nie wiem jakiego rodzaju :lol: , bo wszystkie się poplątały.
Ta nazywa się passiflora caerulea.
Pozdrowionka Oleńko.
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

mój synuś pomaga mężowi robić wędzarnię .
mój synuś pomaga mężowi robić wędzarnię .
patisonki -ogórki w tym roku nie bardzo obrodziły ,ale kabaczki i patisony rosna jak na drożdżach
patisonki -ogórki w tym roku nie bardzo obrodziły ,ale kabaczki i patisony rosna jak na drożdżach
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

Dynia ,jak na razie jedyna w tym roku
Dynia ,jak na razie jedyna w tym roku
Dziękuję Krysiu za pochwałę -Twoja jest podwójnie ważna ,bo od Ciebie wiem jak pielęgnować te cudeńka .
A to pierwsze owoce jagody goji .Po dwóch latach po raz pierwszy zakwitła.Bardzo się rozrasta , kupiliśmy do niej płotek , tylko nie ma czasu aby go zamontować . Przy okazji czy ktoś może wie jak się suszy owoce goji.
A to pierwsze owoce jagody goji .Po dwóch latach po raz pierwszy zakwitła.Bardzo się rozrasta , kupiliśmy do niej płotek , tylko nie ma czasu aby go zamontować . Przy okazji czy ktoś może wie jak się suszy owoce goji.
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

wiszące truskawki - z powodu braku miejsca wybraliśmy ten rodzaj truskawek , ale jest z nimi dużo roboty-dwa razy trzeba je podlewać , nawozić , wtedy się odwdzięczają owocami .
wiszące truskawki - z powodu braku miejsca wybraliśmy ten rodzaj truskawek , ale jest z nimi dużo roboty-dwa razy trzeba je podlewać , nawozić , wtedy się odwdzięczają owocami .
A to nasz nowy kącik wypoczynkowy -piękny stół dostaliśmy w prezencie od syna, a ławka dotarła trochę potem :)
A to nasz nowy kącik wypoczynkowy -piękny stół dostaliśmy w prezencie od syna, a ławka dotarła trochę potem :)
Tu nasze winogronka ,jeszcze trochę niedopieszczone -nigdy nie hodowałam winogron i muszę trochę uzupełnić wiedzę na ten temat.
Tu nasze winogronka ,jeszcze trochę niedopieszczone -nigdy nie hodowałam winogron i muszę trochę uzupełnić wiedzę na ten temat.
Perukowiec w tym roku zima go trochę wymęczyła ,długo był bez listków ,ale odbił -nie jest może tak ładny jak kiedyś ,ale pióropusze ma:).
Perukowiec w tym roku zima go trochę wymęczyła ,długo był bez listków ,ale odbił -nie jest może tak ładny jak kiedyś ,ale pióropusze ma:).
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

Ciąg dalszy ...
Tu fikuśna w kształcie truskawka , co trzeci dzień z naszych wiszących krzaczków miseczkę truskawek uzbieram.
Tu fikuśna w kształcie truskawka , co trzeci dzień z naszych wiszących krzaczków miseczkę truskawek uzbieram.
Papryka w gruncie -na razie nie doczekałam się jeszcze szklarni. Taka śmieszna jest ,bo z żółtej robi się czerwona jak dojrzewa:).
Papryka w gruncie -na razie nie doczekałam się jeszcze szklarni. Taka śmieszna jest ,bo z żółtej robi się czerwona jak dojrzewa:).
Turki w wersji mini -ogólnie nie lubię turków ,ale te z racji koloru -żółty - skradły moje serce i teraz co rok sieję je w ogródku .
Turki w wersji mini -ogólnie nie lubię turków ,ale te z racji koloru -żółty - skradły moje serce i teraz co rok sieję je w ogródku .
Moje ulubione cynie w tym roku niestety jako pojedyncze kwiatki , nie wykiełkowały mi z nasion -po raz pierwszy w życiu takie coś mi się przytrafiło:(.
Moje ulubione cynie w tym roku niestety jako pojedyncze kwiatki , nie wykiełkowały mi z nasion -po raz pierwszy w życiu takie coś mi się przytrafiło:(.
Jak zaczynają kwitnąć , to powolutku zbliża się jesień ...
Jak zaczynają kwitnąć , to powolutku zbliża się jesień ...
Na dziś się z Wami żegnam ,reszta zdjęć kolejnego dnia .
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Ogród Osek

Post autor: Sylwia,Gosia »

Bardzo ładne chryzantemy ,no tak powoli zbliżamy się do jesieni :( .
Piękny łan żółciutkich kwiatków , dorodne patisonydynia i papryka .Jak na brak doświadczenia Olu ,to te winogrona wyglądają naprawdę pięknie .Ładne,duże kiście i ani jednej plamki na liściach -zdrowe !
I moje gratulacje w stronę truskawek :padam: .Mnie nie za bardzo to wychodziło na balkonie .

A synek ,z wiertarką w ręku ,kiedyś umiejętnie zastąpi tatę :-P .

Olu,jak smakują świeże owoce goi ?,ja jadłam tylko suche,które nie za bardzo mi smakowały -trochę mdłe.A do suszenia warto jest mieć taką piętrową suszarkę (na grzyby),jeśli suszysz dużo i często.To elektryczne urządzenie.Myślę ,że można też suszyć na słońcu ,pod przykryciem,ale tego ostatniego nie praktykowałam na owocach.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogród Osek

Post autor: Danka »

Olu, męczennica nawet jeżeli wymęczona to bardzo ładnie zakwitła :mrgreen:
Synuś -super chłopak. A zbiory także spore. Co roku coś mniej obrodzi, a na drugi jest w nadmiarze :hyhy:
Użytkownik Usunięty

Re: Ogród Osek

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Olu masz piękny ogród, zadbany. Syn dzielnie pomaga - a to duży plus..bo nie wszystkie dzieci garną się do pomagania w ogrodzie..Dynia super a pomysł na truskawki fajny, trzeba sobie jakoś radzić w małej przestrzeni..tylko rzeczywiście co w doniczce to wymaga większej opieki.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Ogród Osek

Post autor: Iga51 »

Olu, fajnie, że wróciłaś. Ślicznie masz w ogrodzie. Ładna ławka i stół. Wędzarni trochę zazdroszczę. Oj i u mnie by się przydała.
Drobne aksamitki piękne. Ja je bardzo lubię, ale w tym roku jakoś o nich zapomniałam i nie posiałam. Po raz pierwszy od paru lat.
Passiflora ładnie zakwitła, perukowiec również. Ja mam go drugi rok z maleńkiej sadzonki, ale nie kwitł. Teraz zmieniłam mu miejsce, może w przyszłym roku zakwitnie, choć gdzieś czytałam, że on nie lubi przesadzania.
Truskawki w doniczkach to świetny pomysł, ja mam w workach i też co dwa, trzy dni mam trochę dojrzałych. Cały cza kwitną i owocują.
Synuś rośnie mamie na pociechę. Słodki jest.
Miłego niedzielnego wieczoru życzę.
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Ogród Osek

Post autor: OLAOSKA »

Ponownie zakwitła ostróżka , miałam dwie ,ale jedną pies mi wykopał .
Ponownie zakwitła ostróżka , miałam dwie ,ale jedną pies mi wykopał .
Trochę ponadrabiałam zaległości w czytaniu co ciekawego słychać i widać w Waszych ogródkach .Pięknie wszędzie i kolorowo tak ,że teraz mam kolorowy zawrót głowy. Dziękuję gościom za odwiedziny :padam: i cieszę się ,że mnie jeszcze pamiętacie.
Trochę czasu mnie już tu nie było i strasznie się stęskniłam za Wami wszystkimi. Nie mam jeszcze takiego patentu ,żeby prowadzić dom ,dbać o ogród ,zaprawiać wszystko na zimę , no i niedługo znów odrabiać lekcje z moim urwisem i jednocześnie na bieżąco śledzić co się dzieje w Waszych ogródkach ......ale postaram się kontakt wzrokowy zachować :lol: .
Udało się i tym razem przezimowały i nawet zakwitły -dokupiłam dwa fioletowe do kolekcji :)
Udało się i tym razem przezimowały i nawet zakwitły -dokupiłam dwa fioletowe do kolekcji :)
Z wielu cebulek ostała mi się tylko ta jedna frezja -chyba moje mrówki je za bardzo uwielbiają....
Z wielu cebulek ostała mi się tylko ta jedna frezja -chyba moje mrówki je za bardzo uwielbiają....
Jedna z niewielu róż ,która zakwitła ,W tym roku to chyba róże najbardziej zaniedbałam .Pożarły je mszyce , potem jakieś gąsienice dopadły się liści , na odchwaszczanie zawsze zostawały na koniec i w rezultacie tylko duże chwasty były usuwane naprędce.Nawet nawozu w tym roku nie dostały, sama jestem na siebie zła.
Jedna z niewielu róż ,która zakwitła ,W tym roku to chyba róże najbardziej zaniedbałam .Pożarły je mszyce , potem jakieś gąsienice dopadły się liści , na odchwaszczanie zawsze zostawały na koniec i w rezultacie tylko duże chwasty były usuwane naprędce.Nawet nawozu w tym roku nie dostały, sama jestem na siebie zła.
A to mój nowy nabytek -razem z płotem ,który stawialiśmy z jednej strony ogrodu zamówiłam trzy donice betonowe , które stoją teraz przed wejściem do domu .Jest tam trochę cienia ,begonie pięknie się rozrosły na przemian z gazaniami .
A to mój nowy nabytek -razem z płotem ,który stawialiśmy z jednej strony ogrodu zamówiłam trzy donice betonowe , które stoją teraz przed wejściem do domu .Jest tam trochę cienia ,begonie pięknie się rozrosły na przemian z gazaniami .
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1442
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Ogród Osek

Post autor: alokazja7 »

:) Witam Cie Oleńko-przeglądnęłam Twój profil,wynika z niego jak bardo masz ładny i fajnie rozplanowany ogród ,wszystko w nim jest dorodne.Świetny pomysł stawu na starej łodzi,bogata kolekcja bratków,widze,że winogrona są już dojrzałe-ja mam białe ale jeszcze rosną-kolorowych snów,pozdrawiam. :) :) :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Ogród Osek

Post autor: wasilewska101 »

Pożyteczna rzecz wędzarnia , zaraz są smaczniejsze wędliny i mięsa z własnej wędzarni ..
Znajoma posadziła zwisające truskawki w dużej beczce w której mąż zrobił jej z boku kilka otworów ,mniej podlewania a i truskawki ładnie kwitły i rosły .. U mnie nie ma winogron, dopiero w tym roku kupiłam dwie sadzonki z których tylko jedna się przyjęła ale na drugi rok znowu dokupię . Twoje mają chyba za dużo liści i słonko do nich nie dochodzi .Trochę ich przytnij ..
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Ogród Osek

Post autor: mmmm5 »

Pospacerowałam,pooglądałam ,niektóre fotki nawet w powiększeniu.Podobało mi się ale nie będę oryginalna ,najbardziej chłopiec z wiertarką :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ODPOWIEDZ