A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Witam kochani w sobotę. Wiem, że teraz pora obiadowa i pewnie nikogo nie ma. U mnie od rana lało znowu a ok 13 chwilę przejaśniało więc pojechałam po mleko i makaron......i przytargałam to:
Załączniki
no cóż depresja pogodowa tak na mnie działa
no cóż depresja pogodowa tak na mnie działa
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Elzbieta M »

Na przekor deszczom u ciebie kolorowo :lol:
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: elza »

:rotfl: :rotfl: :rotfl: Edytko piękny gatunek makaronu.Obłędna jesteś-rozumiem 1 kwiatka kupić,ale 3 kartony??!!!
Może coś ci się pomyliło i ty pojechałaś po kwiaty a makaron i mleko przy okazji :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: lilia0405 »

Edytko na drugi raz wyślij męża po makaron i mleko :lol: U mnie teraz świeci słoneczko i mija mnie przygnębienie po przejściu tego frontu pogodowego. ;-)
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Witam wieczorkiem niedzielnym :D . U mnie wreszcie było słonecznie caluśką niedzielę huraaaa. W poniedziałek biorę się za wsadzanie pelargonii do skrzynek i sadzę cynie do gruntu. Pooglądałam też rok w ogrodzie bo opuściłam ostatnio parę odcinków i zachęcili mnie do uprawy drzewek owocowych kolumnowych na karłowych podkładkach czy jakoś tak. Ciekawa jestem czy któraś z Was ma takie i co o nich sądzicie. :oczami:
Elizko!!! te zakupy kwiatów to rzeczywiście może duże ale chciałam obsadzić tak jak w tamtym roku miałam więc na szybko licząc tyle wyszło. Jak facet sprzedał mi te same co w tamtym roku to naprawdę będzie warto - zrobię co miesiąc zdjęcie to zobaczycie sobie. Kwiaty miałam do jesieni non stop po 8-10 pomponów pelargonii na jednym krzaczku a do tego wsadzony ten liściasty seledyn zapomniałam nazwę. Kompozycja wychodzi fajna. Polecam.
Lecę już dziś. Pozdrawiam i życzę dobrej nocki.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: elza »

Edytko, nie mogę się doczekać już tych zdjęć.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: katy222 »

również z niecierpliwością czekam na zdjęcia :)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: elza »

Edytko a co z twoim jeżykiem w ogrodzie,bo jeśli dobrze pamiętam to planowałaś go do siebie zaprosić?
Zastanawiam się czy ci się udało i jak zamierzasz sprawić,aby sobie nie poszedł...
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Witam Kochani po niebycie :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony:
Te zakupy, co ostatnio dałam na zdjęciu -melduję, że powsadzane :D . Ale to jeszcze nic bo dokupiłam :przestraszony: jeszcze więcej kwiatków do wsadzenia do gruntu tych oczywiście letnich: dalie, szałwie , aksamitek i te ostatnie- nie mogę tersz na szybko sobie przypomnieć nazwy. Dam na zdjęciu to mi podpowiecie :zawstydzony: albo sobie przypomnę :zdziwko: Przytargałam nowego klematisa - nie wiem gdzie go wsadzić :przestraszony: pomysłu brak . Na razie stoi pod altaną, ale tam chyba gdyby był w donicy to nie bardzo będzie kwitł prawda??? Zaraz wrzucam zdjęcia tylko pójdę zrobić :rotfl:

-- Ostatnio dodano 2014-05-21, 15:50 --



-- Ostatnio dodano 2014-05-21, 15:56 --

Elizko kochana!!! co do jeżyka to najpierw muszę sobie jakieś zaciszne miejsce u mnie znaleźć dla niego a potem będę polować i przytargam w pudełeczku tekturowym. Już tak raz same się wprowadziły ale je mąż wypłoszył niechcący. Nawet nie wiedziałam wtedy, że mam jeża.
Załączniki
to nowo wsadzone cynie
to nowo wsadzone cynie
dalie - każda inna, ale mini rozmiar
dalie - każda inna, ale mini rozmiar
pelargonia z wilcem
pelargonia z wilcem
parapet  kuchni.jpg
pelargonia biala.jpg
pelargonia biskupia.jpg
zabijcie bo nazwy zapomniałam...
zabijcie bo nazwy zapomniałam...
takie mam 2 wsadzone
takie mam 2 wsadzone
to cudeńko kupiłam, ale nie wiem gdzie go wsadzę???
to cudeńko kupiłam, ale nie wiem gdzie go wsadzę???
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Iga51 »

Edytko, zakupy wspaniałe porobiłaś. Kwitnące cynie - moje mają dopiero po kilka centymetrów. Trochę im przymrozek dołożył. Pelargonie piękne, nie każdy je lubi, ale ja bardzo. Też mam ich sporo.

"zabijcie, bo nazwy zapomniałam"
Obrazek
Przepiękne, ale tez nie mam pojęcia co to za cudo.

Clematis śliczny. Czy znasz odmianę? Wiesz jak się nazywa?

Dzisiaj niestety nic w ogrodzie nie zrobiłam. Dla mnie za duży upał. Chyba po zimnych dniach, muszę się zaaklimatyzować.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: malina »

Edytko nie zabijaj się to Stokrotka afrykańska -Osteospermum,pozdrawiam Halina :lol:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Waldiwlodawa »

Witaj Edyto...:)))
To nie ogrodek, to wielkie, piekne Eldorado...:)))
Jestem pelen podziwu za Twoje zaangazowanie i pomyslowosc w tworzeniu ogrodu...Pieknie masz w swoim krolestwie.., a masz czas odpoczywac ?, mam nadzieje, ze maz Ci pomaga, chyba lubi prace w ogrodzie...?
Dziekuje za wizyte, za zaproszenie i obiecuje, ze bede zagladal do Twojego tematu... ;-)
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: Edyta1203 »

Dzięki wszystkim za to, że do mnie zaglądacie :padam: i podoba się Wam u mnie. Może mały jest ogródek ale kombinuję jak mogę, żeby mi nie było nudno jak z resztą widzicie :rotfl: :rotfl: :rotfl: Przeważnie mam problem, gdzie to upchnąć a przecież wiem, że dla roślin jak gęsto to choroby się z jednej na drugą przenoszą pieronem :przestraszony:
Iguś !!! co do klematisa to była tylko nazwa Dorota. Nie martw się, ja też za wiele nie dałam rady na tym słońcu zrobić :(
Wsadziłam wieczorem tylko papryki w kwiatki ( zobaczymy czy ten eksperyment przejdzie :oczami: ) i podlałam to co wsadziłam wczoraj bo przywiędło zanim z pracy przyszłam :zdegustowany: .

Ta pogoda to powariowała w tym roku : ponad tydzień lało i zimno a teraz upały afrykańskie - porażka

Halinko !!! Bardzo Ci dziękuję za podpowiedź. Tu można na Was liczyć po co szukać w google :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Waldii !!! dzięki za miłe słowa i docenienie mojej pracy ogrodnika-amatora. Mam nadzieję, że w razie kłopotów z różami będę mogła na Ciebie liczyć.

To kochani idę już dziś spać bo rano trza wstać :rotfl: :rotfl: :rotfl: .Pozdrawiam
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: malina »

Edytko znam nazwę bo co roku kupuję fiołki ,mocno się rozrastają ,w poprzednim tygodniu zniszczył mi je wiatr.Pozdrawiam Halina
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: A oto mój mały ogródek przy szeregówce-zapraszam

Post autor: wasilewska101 »

Też lubię pelargonie , stokrotki jeszcze nie kupowałam ale też mam ją zamiar jeszcze dokupić .. Dobry pomysł z papryką . marnie wchodzą jednoroczne to zamiast kwiatów można posadzić paprykę . Też spróbuję ja posadzić w kwiatach ..Pogoda do tej pory nas nie rozpieszcza ale wolę już takie upały jak deszczowe dni . Przynajmniej można posiedzieć pod lipką a nie w mieszkaniu .. Mnie słoneczko pomaga również w pieleniu , nawet chwastów nie muszę wytrząsać poruszane zaraz schną ..
ODPOWIEDZ