Ogród Maliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Ogród Maliny

Post autor: Zenia »

Halinko nie strasz. Aż się boję aby na wiosnę nie było całej armii co to sprowadziła bliższą i dalszą rodzinę.. :lol: Nic to, założę więcej łapek. ;)
Pozdrawiam Zuzia
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Ogród Maliny

Post autor: kajaja2 »

moj sasiad probowal na sledzia bo one tego zapachu nie lubia ja wolalam ta drastyczniejsza metode zastosowac
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Ogród Maliny

Post autor: wasilewska101 »

Ja też mam inwazję kretów na trawniku ale się tym nie przejmuję bo mam ziemię czystą bez chwastów do siewu . Natomiast na rabatach mało mi psotują bo ja zielsko wykładam małymi kopkami na ścieżce i tam buszują . Chyba że któryś zmienia miejsce to przekopie trochę rabaty . Wtedy lekko znowu uciskam ziemię aby roślinki mi nie wyschły ..
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Ogród Maliny

Post autor: Anka2803 »

Krety chyba u wszystkich buszują :-| , u mnie wielkie kopce powstają na trawie :-/
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Przed chwilą padał śnieg z mocnym wiatrem , ale już wychodzi słoneczko . Dostałam od Igi nasionka , urodzinowe kwiaty - prymulki i hiacynt , a w ogrodzie śnieżyczka przebiśnieg
Załączniki
20160221_120118.jpg
20160222_101723.jpg
20160224_124800.jpg
20160218_113305.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Ogród Maliny

Post autor: Anka2803 »

Wszystkiego najlepszego : Obrazek
U mnie też spadło kilka płatków śniegu i słonko też się pokazywało , przecięliśmy z mężem jedno drzewko i wróciliśmy do domu bo zimno :(
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Ogród Maliny

Post autor: Sylwia,Gosia »

Śliczne przebiśniegi i urodzinowe kwiatki.Właśnie miałam zapytać czy dostałaś celozję od Igi ,bo Ci jej nie przesyłałam ,gdyż Iga pisała,że Ci przekaże i widzę ,że są.Ładnych kwiatów nasionka dostałaś,nie mogłam odczytać tylko tych nad celozją :-P Ja z obolałym sercem, zdecydowałam,że celozji w tym roku nie sieję ,bo zajmują za dużo miejsca .Te w pełnym słońcu,jak już pisałam dochodzą do rozpiętości 1m i może pod nimi rosłyby w lekkim zacienieniu niecierpki,ale boję się nowych eksperymentów.Zawsze mam trochę doniczek z kwiatkami(zazwyczaj wysiane przeze mnie) ,na podłodze balkonowej i stanowią one zapas na wymianę ,w razie jak w innych donicach padną.Z moich obserwacji wynika,że celozja nie należy do kwiatów żarłocznych,ale duży kwiatek mógłby być zbyt zaborczy dla niecierpka.
Wybacz Halinko,że się rozpisałam u Ciebie na temat moich kwiatków ;)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Nad Celozją , Dzielżan czerwony , każde zdjęcie możesz powiększyć klikając na nie łapką :]
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Ogród Maliny

Post autor: Krysia »

Halinko, u nas podobna pogoda. I śnieg i wiatr i słońce.
Przebiśnieg ładny, no i te urodzinowe kwiatuszki też. Celozje potrzebują mieć cieplutko gdy kiełkują, później też.
Mam je od Gosi i pierwszy raz wysiałam. Trzy już się pokazują i wyszły mi werbeny patagońskie z nasionek. Gosia pisze, że ta celozja taka ekspansywna i olbrzymia. Kiedyś miałam i to był taki malutki wiecheć :lol:
Pozdrowionka :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Ogród Maliny

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu,ta celozja to zależy jak kogo lubi... :lol:

Halinko,klikałam,ale mimo okularów na nosie,nie dojrzałam .Dzięki,ciekawa jestem tego kwiatka ,to sobie poczytam potem,bo go nie znam.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Danuta-Maria
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2016-02-11, 20:15

Re: Ogród Maliny

Post autor: Danuta-Maria »

Bardzo ładne obrazki z ogrodu. Mnie też urzekł kosz. Myślę, że skalniak tez jest piękny, żal, że brak szczegółów.
W grupie ze strzyżonym iglakiem b. pomysłowa podstawa z plastra pnia. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Dzięki Danuto-M że zaglądnęłaś do mnie , nie opisuję co i jaką ma nazwę bo nie wysilam się na zapamiętywanie , jak kogoś to interesuje -pyta , a ja szukam i odpowiadam , zazwyczaj odpowiada Dana bo to chodząca encyklopedia ogrodowa lub Iga . Iglak na pniu nie jest strzyżony - to Bonzai :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Ogród Maliny

Post autor: mmmm5 »

Mnie też możesz Halino dziekować ,bo zagladam do Twojego ogrodu często ,tylko nie zawsze chce mi sie pisać,że pięknie,kolorowo itp.,itp..... bo żadne oryginalne przymiotniki jakoś nie przychodzą mi do głowy :-)
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Wiem , wiem Mario , że nie tylko mój ogród lubisz , ale mnie też ;) :P :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Ogród Maliny

Post autor: mmmm5 »

Moje uczucie do Ciebie jest trwałe i niezmienne :serce: dletego wydziergałam je już na drugiej "jajecznej" serwetce a pierwszą właśnie pruję bo nie wystarczająco odzwierciedlała stan mojej sympatii :hyhy: :hyhy:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Zablokowany