Ogród Maliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Ogród Maliny

Post autor: Anka2803 »

Piękne słoneczniki , dzwonek i u mnie kwitnie bez przerwy , twoja pigwa gruszkowa ja mam jabłkową , pierwszy rok ma owoce i już się zastanawiam czym ja je pokroję :->
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Ogród Maliny

Post autor: Anka2803 »

moja pigwa taka
Obrazek
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Aniu to zależy na co chcesz je zastosować . Ja przekrawam na pół łyżeczką do taką z brzegiem ostrym do wykrawania kulek z ziemniaków lub owoców , wykrawam środek z pestkami , a później tnę na plastry cienkie na krajalnicy do chleba . /uwaga na palce / te plasterki suszę na zimę do herbaty lub do słoja na nalewkę .
Załączniki
CAM01609.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Ogród Maliny

Post autor: Mandragora »

Jestem tego zdania co Krysia, mnie się nawet ten skalniak podoba :mrgreen: zwłaszcza płożące iglaki fajnie się teraz komponują. A można przecież dla mniejszych roślinek założyć drugi. Tyle masz miejsca Halinko, może coś wygospodarujesz ;) Chyba mi się coś obiło o uszy, że pigwa powinna przemarznąć, wtedy się lepiej kroi. Moja dopiero w tym roku posadzona i raczej nie za dobrze zniosła suszę, ale żyje. Już nie mogę doczekać się owoców.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Justynko miejsca jest trochę , ale kamieni już mi nie przywiozą i roboty nie chcę sobie dodawać bo nie nadążam z tym co mam :]
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Ogród Maliny

Post autor: Anka2803 »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dziękuję Halinko, mam taką łyżeczkę; przy ostatniej burzy złamała się jedna gałązka z owocami , to na nich popróbuję :padam: .. jak byś jeszcze wyjaśniła kiedy będą dobre do zbioru , bo ja zielona w tym temacie jestem :zawstydzony:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Aniu , pigwa dojrzewa do końca października i to zależy od odmiany , ma mieć kolor żółty , jeżeli nie dojrzeje do przymrozków trzeba zerwać i przetrzymać w warunkach pokojowych aż dojrzeje .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pigwa inaczej Cydonia - miąższ pigwy zawiera dużo pektyn i w jelitach tworzy galaretkę , która wiąże i usuwa z organizmu toksyny , metale ciężkie , zmniejsza kaloryczność pokarmu i wchłanianie cukrów , obniża ciśnienie krwi .Ma działanie bakteriobójcze , zawiera żelazo , potas i miedź.
Owoce pigwy stosuje się do żelowania przetworów .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Ogród Maliny

Post autor: Jan Twardowski »

Halinko pięknie u Ciebie rosną nie tylko kwiaty ale i drzewka. Jak na takie małe drzewka owoców masz dużo i ładne widać dobrą gospodynię. Ja pigwy nie mam ale za to mam pigwowca w sam raz na nalewkę. Halinko jeśli chodzi o krety to jest bardzo fajna łapka na krety o której pisałem w moim wątku w zeszłym roku na stronie 15. Miałem zawsze dużo kretów a w tym roku co tylko jakiś kopiec pokazał wstawiałem łapkę i tego samego dnia po krecie. Ogólnie w tym roku złapałem 6 kretów głównie wiosną a teraz nie mam problemu.
Ze wszystkich pułapek na krety ta jest najlepsza a próbowałem wcześniej wszystkiego.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Janie dziękuję za odwiedziny tak znakomitego gospodarza , Twój ogród zawsze podziwiam . Owoce pigwowca są bardziej aromatyczne , ja mam pigwowca już parę lat ale nie miał jeszcze owoców . Zobaczę na tą pułapkę na krety .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Ogród Maliny

Post autor: Anka2803 »

Dziękuję Halinko za informacje :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Ogród Maliny

Post autor: Danka »

malina pisze:
mmmm5 pisze:Halino, co to takie ładne w garnku uprawiasz ?
To na 83 str . te końcowe zdjęcia , zapomniałam , pomogą nam dziewczyny ;) to się rozrasta samo niesamowicie :orany:
Obrazek
To są rojniki. Tylko nie znam odmiany ;-)
I ja doczekałam się kwiatów i sporo zdjęć z ogrodu. A pracy rzeczywiście sporo ale zmiany wskazane :rotfl: Chociażby po to, żeby lenistwa nam się nie zachciało :lol:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Dzięki Dana , ja sobie zaraz przypomniałam jak tylko zakończyłam pisanie postu i odpowiedziałam Marii ,telepie się nieraz nazwa po głowie i pustka :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Ogród Maliny

Post autor: Iga51 »

U Ciebie Halinko, jakby nie było suszy. Kwiaty cudnie kwitną, drzewka świetnie owocują. Wspaniałe kompozycje w koszach. Masz cudowny ogród.
U mnie kret zaatakował mój nowo posiany trawnik. Jestem załamana. Muszę dzisiaj coś z tym zrobić.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Ogród Maliny

Post autor: mmmm5 »

Halino,zbieram ci nasionka dziwaczków jest ich już 108 a dążę do 188. Wyślę niebawm,chociaż nie spieszy się bo wysiewa się je wiosną ..
Aptenia od Ciebie ...cudo ,przeniosę ja do domu aby nie doznała zimna !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Maliny

Post autor: malina »

Mario byłaś może księgową , albo chcesz nią być , taka dokładność w liczeniu . Mnie wystarczy 88 szt , a nawet mniej :niepewny:
Mamy czas z dziwaczkami , a ja włożyłam kawałki aptenii do wody i nie chcą za ch.......ę wypuścić korzonki , muszę zrobić drugie podejście , dobrze że porozdawałam bo będzie od kogo wziąć :lol: /to żart /
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Zablokowany