Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: kajaja2 »

Wiecie co? same bajki u was do których chcę się przenieść,ale nie wiem do której się przenieść bo co wątek do jeszcze bardziej kolorowo się robi.A ja lubię kolorowe bajki.Piękna wiosna u ciebie w ogrodzie zawitała.
Powiedz mi czy jest możliwość aby złotlin mi zmarzł?? tak kiepsko wygląda.można go przyciąć.jest mały i ma jeden kwiatek a reszta gałązek wygląda na suche.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Kasiu możliwe, że podmarzł. Spokojnie możesz go przyciąć do zdrowej tkanki. Swojego po przekwitnieciu też będę cieła i usuwala zbędne odrosty. :mrgreen:
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Anka2803 »

Prześliczne ma kwiaty ta wiśnia :-P , tawuły śliczne, ile lat trzeba czekać na taki okaz :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Piękne i okazałe krzaki tawuł i złotlinu , a kępki białych hiacyntów pewnie z daleka widać nawet wieczorem ? Za to też polubiłam białe kwiatki .
Artystyczne fotki z zachodem słońca też Ci się udały Danusiu :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: gracha »

Urokliwa wiosna w twoim ogrodzie ,widzę że jest bardzo duży,dlatego masz duże krzewy ,ja nie mogę sobie pozwolić na mojej działeczce nie zmieszczę wszystkich roślin jakie bym chciała,ubolewam nad tym,
ostatnie zdjęcie mistrzowskie,pozdrawiam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Aniu, moje tawuły rzeczywiście rosną kilka lat ale co 2-3 lata je odmładzam. Czyli wycinam stare zdrewniale pędy i przycinam je.

Gosiu dziękuję za wszystkie pochwały. Białe hiacynty faktycznie są widoczne. Tym bardziej, że zrobiła się już dość duża kępka.

Grażynko, tawuły można przycinać i też ładnie kwitną na dolnych pędach. Ja też nie mam wszystkich kwiatów jakie mi się marzyły. I miejsca też już brakuje. Jedyne wyjście gdy inne kwiaty giną można sadzić inne. ;-) Ale okazuje się, że mąż znalazł także inne wyjście na nowe kwiaty :lol: Porządkuje miejsca dotychczas zaniedbane :niepewny:
sketch-1524738910492.png
sketch-1524738961975.png
Złotlin i tawuły Goldmound
Złotlin i tawuły Goldmound
sketch-1524739053192.png
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: goskamaja »

Danusiu widzę , że przybyło Ci miejsca na nowe roślinki. Co planujesz tam posadzić ?
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

goskamaja pisze:Danusiu widzę , że przybyło Ci miejsca na nowe roślinki. Co planujesz tam posadzić ?
Gosiu jeszcze nie wiem. Dzisiaj w nocy wymyśliłam złotlin i derenia, bo część tawuł posadziłam w ubiegłym roku przy wymianie płotu. Ale co jeszcze :?: Może niskie trawy, bo mam siewki turzyc. Ale muszę przemyśleć ;-)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Danusiu , to aż tyle miejsca mąż wygospodarował :orany: ?! Perfekcyjny porządek i ład . A gdzie te tawuły ? czy to może ten ładny żółty rządek małych krzaczków ?
No to masz pole do popisu :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Iga51 »

Zdjęcia piękne, artystyczne.
Tawuła ma wspaniały pokrój. Czy to jest tawuła szara, ta sama, co mam sadzonkę od Ciebie Danusiu? Moja jeszcze malutka, ale też pięknie kwitnie. Chciałabym aby w przyszłości tak wyglądała jak Twoja. Ciekawe ile lat trzeba na taką poczekać.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Danusiu , to aż tyle miejsca mąż wygospodarował :orany: ?! Perfekcyjny porządek i ład . A gdzie te tawuły ? czy to może ten ładny żółty rządek małych krzaczków ?
No to masz pole do popisu :-D .
Tak Gosiu :lol: aż boję się gdzie jeszcze zacznie robić porządek :zdziwko: Do tej pory to ja znajdowałam miejsca do zagospodarowania. W tym roku rola się odwróciła. ;-) Tawuły to te małe żółte plamy. :-D Nawet sąsiadom się podoba. Wcześniej rosły tam śliwki, które chorowały. Więc dwie usunęlismy całkowicie. Jedna częściowo została. I było to miejsce na wysypisko chwastów i rozrost podagrycznika. Pracy sporo ale mam nadzieję, że większość podagrycznika usunęlismy. I pozostała tylko próchnica z rozłożonego zielska.
Igo, to jest tawuła szara. Z czasem będziesz miała też tak duży krzaczek. Gdy się zadomowi to szybko rośnie. Fajnie, że już kwitnie. :mrgreen:
Ciepłego dnia życzę, bo u mnie tylko +5 stopni.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

+ 5 stopni ! :przestraszony: , oczywiście w nocy ,ale to i tak jak w zimie . U mnie w dzień w Palazzolo podają 25*, ale na balkonie południowym w cieniu mam z 28 stopni.
Danusiu , jak będziesz mogła ,zrób proszę z bliska fotkę Twoich żółtych tawuł , jakoś żółtych nie kojarzę ,szczególnie młodych :hyhy: , a w ogrodzie wszystko co żółte jest piękne :-D .
A mąż to chyba porządnego bakcyla złapał ,że tak powiększa zielony i kwitnący areał rodzinny :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: mmmm5 »

Taki porządek w ogrodzie mi się marzy..... pięknie .Podziwiam i zazdroszczę :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze: Danusiu , jak będziesz mogła ,zrób proszę z bliska fotkę Twoich żółtych tawuł , jakoś żółtych nie kojarzę ,szczególnie młodych :hyhy: , a w ogrodzie wszystko co żółte jest piękne :-D .
A mąż to chyba porządnego bakcyla złapał ,że tak powiększa zielony i kwitnący areał rodzinny :lol:
Gosiu na życzenia tawuła Goldmound
1373-crop.JPG
Co do męża to mam taką nadzieję :hyhy:
mmmm5 pisze:Taki porządek w ogrodzie mi się marzy..... pięknie .Podziwiam i zazdroszczę :padam:
Marysiu mi też :lol: Tak ładnie, bezchwastowo jest zaraz po usunięciu :-D A oprócz tego musimy uprzątnąć ubiegłoroczne zaległości (remont domu). Na uspokojenie pokazuję kwitnące floksy szydlaste... ale z dodatkami ;-)
1323-crop.JPG
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję za pokazanie tawuły Goldmount . Nie musi kwitnąć i tak jest piękna , pewnie rozjaśniają ogród i widać je z daleka . Czy ona kwitnie i gubi liście na zimę ?

Jaka olbrzymia plama floksów - super ! , no ale włości też olbrzymie :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ