Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Dziękuję za miłe wpisy :padam:
Gosiu azalia to azalea, różanecznik to rododendron. Chociaż często oba kwiaty nazywają tak samo. Zakwitły holenderskie hiacynty
sketch-1494853811795.png
.
Woodstock
Woodstock
Tulipany podmarzly
Tulipany podmarzly
Blue Pearl
Blue Pearl
Purple Sensation
Purple Sensation
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Danusiu , trochę mi się mylą ,chociaż z bliska , na żywo potrafię rozróżnić ( tak mi się wydaje :hyhy: ).
Te Eli , cudnie i tłumnie kwitnące i chętnie oglądane przez nasze forum ,to azalie ? Przynajmniej tak zawsze czytałam.
Hiacynty piękne , ładne , mocne kolorki ,czy tak samo pięknie pachną jak wyglądają :hyhy: . Opłacało się je tachać z Holandii :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: tadek »

.
Fajne Twoje holenderskie hiacynty Danusiu.
Ja już zdążyłem zapomnieć, że takie kwiatki u mnie kwitły. :rotfl:

_____________________ :| ____

Danusiu, mam do Ciebie przyziemne pytanie, związane z przepięknie rosnącymi u ciebie floksami.

Napisz, czy we floksach które uwieczniłaś na poniższym zdjęciu, też zdarzają się chwaściki?
Czy u Ciebie w tych kwiatach po prostu już nie wyrastają? :hyhy:
A jak wyrastają, to jak się ich pozbywasz?

U mnie też zaczęły tworzyć się kwiatowe dywany, z których wyskakuje perz i podagrycznik.
Na bieżąco pozbywam się ich, wyrywając po kawałek po kawałku. :kwasny:

Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Gosiu, chyba azalie u Eli kwitną ale muszę się przyznać, że nie pamiętam co ma :oops: Pamiętam piękne kwitnące krzewy :mrgreen: Nigdy nie żałowałam, że przywiozłam kwiaty. :mrgreen: Akurat tych kolorów nie mam. Różowe, które u mnie rosną są jasne. Natomiast niebieski jest ciemniejszy. Ale żałuję, że nie kupiłam żółtych. Kiedyś miałam takie ale w tym roku nie zakwitły i nie wiem co się stało :-o
Tadziu perzu we floksach jest pełno i niestety nie tylko tam. Usuwam co roku i co roku jest go dużo. Podagrycznika tak samo ale jeszcze nie we floksach :rotfl:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Zakwitł różanecznik Kali. Ma niesamowity kolor. Trudno go było uchwycić.
sketch-1494963079979.png
Różanecznik Ludlowa ciągle zachwyca
sketch-1494962994090.png
Podwórkowe kolory
sketch-1494963256598.png
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Anka2803 »

Różanecznik Kali ma ciekawy kolor :-D ... ale podwórkowe kolory są nie do pobicia :-D , rewelacyjne zdjęcie :-P
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Różaneczniki piękne ! ,szczególnie ten Ludlowa - sam kwiat .Piękna kompozycja na ostatniej fotce , co ta za pomarańczowe kwiatuszki , których liście podobne są do żurawki ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Dziękuję Aniu :padam:
Czekam na kwitnięcie pozostałych rodków i azalii. W tym roku kwitną nieco lepiej. W ubiegłym miałam więcej czasu, żeby się nimi zająć i chyba jest efekt ;-)
Sylwia,Gosia pisze:Różaneczniki piękne ! ,szczególnie ten Ludlowa - sam kwiat .Piękna kompozycja na ostatniej fotce , co ta za pomarańczowe kwiatuszki , których liście podobne są do żurawki ?
Gosiu to jest kuklik. Nie odpowiedziałam na twoje wcześniejsze pytanie :-?
Sylwia,Gosia pisze: To zaorane pole to również Twoje ? , a co tam zazwyczaj rośnie ? :hyhy:
Tak Gosiu to także nasza część. Rosną tam warzywa, bo ten kawałek ma najlepszą glebę.

2 lata temu wymieniłam się białą miniaturową serduszką Alba na różową i myślałam, że zginęła. Długi czas nie wychodziła z ziemi :orany: ale jest :rotfl:
0131.JPG
Także irysy zaczynają kwitnięcie
0132.JPG
Przechodziłam obok kwiaciarni :lol:
lewizje
lewizje
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Anka2803 »

Piękny kolor irysów , w takiej ilości robią wrażenie :-P , lewizje piękne , u mnie jednoroczne niestety :)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Krysia »

Danusiu, te lewizje widziałam w OBI. Jeszcze w mocno różowym kolorku. Podobają mi się bardzo, ale u mnie nie przetrwałyby zimy, no to nie kupiłam. Twoje piękne.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Mam jedną lewizje od kilku lat ale w tym roku nie zakwitla. Mam nadzieję, że te także przeżyją na mojej skalnej rabacie.
"Kwaśna" rabata
sketch-1495397218248.png
Te są nieco wcześniejsze
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Sylwia,Gosia »

Bardzo ładne i ciekawe kolory kwasolubnych , lewizje Danusiu też śliczne kupiłaś . Urzeka mnie Twoja polna ,irysowa dróżka :-D .
To warzywne pole Danusiu , to chyba sama nie uprawiasz ? , bo to przecież ogrom roboty , plus ogród i pole kwiatowe :przestraszony: .

Kuklik - dzięki za przypomnienie :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Wiki »

Danusiu, te Twoje nowo zakupione lewizje przyciągają mój wzrok! Już sobie wyobrażam jak pięknie będą wyglądały na rabatce.
Moje od zeszłego roku są na skalniaku. W tym roku już zakwitły. Bardzo je lubię. Chciałam sobie dokupić nowe, ale nie spotkałam w żadnym sklepie.
Załączniki
P5230437.JPG
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Zenia »

Witaj Danusiu. :D Piękne kolory różaneczników, lewizje u mnie to jednoroczniaki. :-/ , mimo to uparcie kupuję. :oczami: Piękne kwiatowe poduchy, tych mi najbardziej brakuje. :padam: Pozdrawiam. :D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Asterka »

Witaj Danusiu,
od bardzo dawna nie zaglądałam na forum, ale dziś zajrzałam i nie żałuję. Masz piękny ogród, podziwiałam Twoje piękne kwiaty i dokonania. Szczególnie zachwycają mnie te najbardziej rzadkie rośliny: wiśnia Amanogawa, jabłoń Pom Zai, rododendron Wren. Ja też go miałam, ale cieszyłam się nim tylko dwa lata. Jest bardzo wrażliwy na mróz, pamiętaj o tym przed zimą.
Zazdroszczę pobytu w Keukenhof. Marzę o tym od lat. Jeżeli robiłaś zdjęcia, to wstaw je na forum, może w nowym wątku, tylko temu poświęconym. Wszyscy ucieszymy swoje oczy.
Pozdrawiam
Asterka
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
ODPOWIEDZ