Gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Na szczęście spadł deszcz. Spóźniony ale mimo to się przyda, bo można coś w ogrodzie przesadzić. Ja od razu zmieniłam miejsce dzielżanowi.
Obrazek
tak się prezentują moje wyschnięte astry
Obrazek
w ubiegłym roku w październiku tak wyglądały
Obrazek
rok wcześniej -2013
Obrazek
Oczywiście nie obyło się bez zakupów. Skromne, bardzo skromne, bo tylko jedna ketmia ;-) Ale biała.
Obrazek
Już rośnie w miejscu przeznaczenia czyli zamiast sosny Smocze Oko, bo ta uschła :-/
Czeka mnie dalsze pielenie, przesadzanie. Czyli nowe porządki w ogrodzie i na moje szczęście cześć róż odżyła :-)
Użytkownik Usunięty

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Danusiu ketmia boska, taka czysto biała..tez mi się ketmie podobają i chyba będę bardziej się za nimi oglądać, mam 3 odmiany a jest ich dość sporo i ostatnio widziałam na moim osiedlu mega kwiaty ketmi - takie jak dłoń i okazało się ,że to ketmia bagienna lub bylinowa...ciekawostka którą chyba bym chciała mieć...
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Anka2803 »

Piękną ketmię kupiłaś Danusiu ,astry rzeczywiście ucierpiały patrząc na poprzednie lata, dobrze,że one startują co roku od zera to w przyszłym może też będą takie jak dawniej :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Elzbieta M »

Piękna jest biała ketmia , wiem , co mówię , bo u mnie kwitnie. :-D Z przykrością przeczytałam , że uschła Ci sosna Smocze oko. Co się stało? Szkoda , bo już kilka latek miała. Moja na szczęście ma się dobrze
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Elu, sośnie już w ubiegłym roku coś dolegało. Myślę, że jednak moja sucha ziemia jej nie pasowała. Już jedną sosnę straciłam w podobny sposób. Inne iglaste się trzymają. A białą ketmią się nie chwaliłaś. Chyba, że ja ją przegapiłam :-o
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: malina »

Dobiłaś setki , gratulacje :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Jan Twardowski »

Wyrazy współczucia Danusiu przepraszam ,że tak późno ale ostatnio nie miałem czasu aby posiedzieć przy laptopie. U mnie również dużo się działo przez ten czas. Mimo suszy masz Danusiu piękny kolorowy ogród prawdopodobnie główna praca w ogrodzie w sierpniu to podlewanie.
I tak jak Halinka zauważyła doszłaś już do setki stron we wątku. Gratulacje.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: wasilewska101 »

Piękna ketmia ,też mam białą i liliową ale marnie w tym roku kwitną ,chyba że teraz gdy popada to jeszcze wypuszczą pączki kwiatowe ..
U mnie też sporo roślinek podeschło , myślę jednak że może po tym deszczu odbiją bo takiej suszy to nawet ja nie pamiętam .. Widać już jak niektóre pokazują malutkie listki ..
Danusiu moja jarzębina też jeszcze ma korale bo ptaki chyba w takie gorąco nie przylatują , tylko małe widzę przy poidełku ..
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Anka2803 »

Gratuluję seteczki Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Janku, dziękuję.
Dziękuję także za gratulacje z okazji setki :rotfl: Nawet nie spostrzegłam kiedy to przeleciało :hyhy:
W przedogródku kolorów daje dziwaczek. Świetny kwiat, bo nawet susza go nie rozłożyła :hyhy:
Obrazek
Obrazek
Na podwyższonej rabacie roślinki także dały radę ale od czasu do czasu dostały wody, bo mąż rzucał tam wąż i podlewał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

Ponieważ dzisiaj jest niedziela to jedyną pracą jaką wykonałam w ogrodzie to było sprawdzenie doniczek z ubiegłorocznymi wysiewami. Byłam ciekawa czy coś rośnie, bo na wierzchu były pustki. I okazało się, że prawie wszystkie nasiona przepadły. Ale zaczęły kiełkowac piwonie drzewiastwe. Na początek mają tylko korzonki, a w następnym roku pokażą listki. Tylko
obawiam się czy niektórym zbytnio nie skrócilam tych delikatnych korzonkow. Teraz będę z ciekawością oczekiwała następniej wiosny. Gdy będę w mieście wkleje zdjęcia nasionek z korzonkami.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: mmmm5 »

Chciałabym przejśc szkolenie z wysiewu nasion i hodowania roslinek z własnego siewu . Do tej pory prawie zawsze przy takich próbach daje plamy.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Lol@ »

Również gratuluje stu stron :). U mnie tez susza, jak widzę, ile mnie nie było, i ile mam do nadrobienia. Przypomina mi to powrót do domu po tygodniu nieobecności, roślinki się pozmieniały, podrosły, ale tez podsuszyły, bo nie miały wody, w ten bezdeszczowy czas. we wrześniu trochę lepiej z deszczem, a tutaj, kiedy wejdę zawsze znajdę coś zielonego, i kogoś dbającego o swoje dobrodziejstwa.
Wyrażam tez ubolewanie, ze Smocze oko nie przetrwało, pamiętam początki tej Sosny u Ciebie i wiem ile było wtedy radości. Pozdrawiam Cię Danusiu
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Krysia »

Danusiu, ten dziwaczek świetnie się prezentuje. Śliczny, bardzo kolorowy.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko - pokłosie

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:Chciałabym przejśc szkolenie z wysiewu nasion i hodowania roslinek z własnego siewu . Do tej pory prawie zawsze przy takich próbach daje plamy.
Marysiu ale tak już bywa z nasionami, że nie wszystkie wschodzą. Napisałam, że z dość dużej ilości różnych nasion ukorzeniły się tylko piwonie. Wszystkie nasionka przywiozłam z Anglii i liczyłam chociaż na jedną sadzonkę :-? Dobrze, że piwonie wypuściły korzenie. Teraz tylko będę musiała poczekać kilka lat na kwiaty, bo nie wiem jakie kolory. Nasiona zbierałam u już przekwitniętych. I obiecane ukorzenione nasionka. Znalazłam ich jeszcze kilka ale niestety poderwałam im cieniutkie korzonki. Jedno nasionko jest z całkowitym korzonkiem, a obok leży siewka trzmieliny.
Obrazek
Zimowity
Obrazek
Obrazek
Album
Obrazek
powinny być jeszcze Giant.
Lespedeza w tym roku kwitnie bardzo obficie.
Obrazek
Obrazek
kalina Compactum w tym roku zakwitła i pokazała czerwone owocki
Obrazek
kalina wczesna jest dwubarwna
Obrazek
Obrazek
natomiast dereń postanowił jeszcze zakwitnąć, bo późną wiosną mocno go przycięłam, wraz z pąkami kwiatowymi ;-)
Obrazek
Rośliny jednak najlepiej rosną gdy same sobie znajdą miejsce. Już nie jednego kwiatka tu sadziłam i nic z tego nie było :/ A głowienka sama się tam wcisnęła :hyhy:
Obrazek
ODPOWIEDZ