Działka Elizy po harówce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Grzebałam, grzebałam w necie i chyba ustaliłam odmianę tego mojego powojnika. Jestem prawie pewna na 100% , że to Arabella. Zgadzają się wszystkie informacje, które są w necie. Nie wiem tylko jakich rozmiarów liście ma Arabella. Mój ma ogromniaste tzn. 6 cm szerokości i 9 długości. To raczej spore rozmiary jak na powojnika. Fajnie też prezentuje się po przekwitnięciu.
Wczoraj znowu na chwilkę dorwałam się do kosy spalinowej i skosiłam mojej sąsiadce trawnik. To taka niespodzianka dla niej, bo tydzień temu "płakała" , że nie ma kto. Kobicinka ma ponad 80 lat, więc jest jej ciężko a i nie ma czym tego zrobić.
Zaczęły u mnie kwitnąć róże i lilie. Lada chwilka otworzą się też malwy i hosty. Naprawdę, aż miło furtkę otwierać :-D
Załączniki
Tak wygląda mój powojnik po przekwitnięciu. Pręciki ślicznie zawinięte pod spód
Tak wygląda mój powojnik po przekwitnięciu. Pręciki ślicznie zawinięte pod spód
DSC_0520.JPG
DSC_0523.JPG
DSC_0522.JPG
Lilie w tym roku mają bardzo małe kwiaty,ale nie otworzyły się jeszcze te górne, więc jest nadzieja,że pozostałe będą większe
Lilie w tym roku mają bardzo małe kwiaty,ale nie otworzyły się jeszcze te górne, więc jest nadzieja,że pozostałe będą większe
Róża Lincoln nie poczekała na mnie, zdążyła już stracić na urodzie,ale kwiat ma olbrzymiasty.Średnica 12 cm.
Róża Lincoln nie poczekała na mnie, zdążyła już stracić na urodzie,ale kwiat ma olbrzymiasty.Średnica 12 cm.
Firletki mocno otworzyły swoje kwiatostany-ślicznie wyglądają na żywo.
Firletki mocno otworzyły swoje kwiatostany-ślicznie wyglądają na żywo.
Mozga trzcinowata-ładnie wygląda, gdy kwitnie
Mozga trzcinowata-ładnie wygląda, gdy kwitnie
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: tadek »

.
Pięknie uchwyciłaś na fotografii przekwitnięty powojnik, różę... :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

Powojnik pięknie wygląda po przekwitnięciu.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: kajaja2 »

ładnie u ciebie
Użytkownik Usunięty

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Witaj Elizko. Poruszę już stary temat ale współczuję Ci z tymi dzikami...Niestety z dzikimi zwierzętami tak jest, łażą gdzie chcą i nie pytają się o zgodę, a jak trafią na coś pysznego...to ciężko je później wygonić..
Ale ..było, minęło i miejmy nadzieje, że się nie powtórzy..
Elizo czy ta żółta róża Ci pachnie, może znasz jej nazwę bo moja jest chyba taka sam, pięknie pachnie ale nie znam jej nazwy, kupiona była jako żółta róża za ok. 6 zł na bazarku..
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Bardzo Wam dziękuję za pochwały. Przepraszam , nie zabrzmi to skromnie, ale ta fota puszka powojnika też wyjątkowo mi się podoba.
Jaosiu, niestety nie znam nazwy tej róży. Skoro tak jest tzn, że kupiłam ją bez nazwy tak jak ty jako róża żółta. Ładna jest, pąki kwiatowe są wyjątkowo urodziwe a ich żółć nie przesadzona. Kwiaty ma średnicy ok 7-8 cm. , nie pamiętam czy pachnie.
Zresztą te diabelne dziki tak totalnie mi poprzewalały krzewy różane, że na nowo będę podczas kwitnienia ustalała, która odmiana i gdzie rośnie. I tak mam ogromne szczęście, że to przeżyły.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dzisiaj tylko na szybciutko fotki z wczoraj.... :D
Pozdrawiam wszystkich.
Załączniki
Pierwszy kwiat Kuklika Chilijskiego z własnego siewu
Pierwszy kwiat Kuklika Chilijskiego z własnego siewu
DSC_0531.JPG
Róża Double de Light
Róża Double de Light
Gloria Dei
Gloria Dei
Tanakinom
Tanakinom
Na razie NN :-)
Na razie NN :-)
Słonecznik szorstki
Słonecznik szorstki
Młodziutka Hakuro Nishiki cdnie zaczyn się przebarwiać
Młodziutka Hakuro Nishiki cdnie zaczyn się przebarwiać
Tojeść kropkowana
Tojeść kropkowana
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Bettiw »

Najpiękniejszy okres co chwila zachwycamy się nowymi rozkwitłymi kwiatami, jest na co popatrzeć. Widać, że naharowałaś się strasznie, ja mam niedaleko swój ogródek i często zajeżdżam, na 3 godzinki do wieczora, zawsze coś skubnę, ale czasem też wracam na czterech zgięta w pół.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Sylwia,Gosia »

Piękna lilia i tojeść ,ładne kolory róż .Odżył chyba troszkę Twój ogród Elizo,po wiosennej nawałnicy dzików ? ;)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Staram się jak mogę dbać o swój Azyl. Czasem to wymaga bardzo ciężkiej pracy, którą muszę wykonywać etapami, bo fizycznie nie daję rady, ale potem bosko jest patrzeć na efekt. Pamiętam jak jesienią półtora roku temu tworzyłam rabatę wzdłuż całego ogrodzenia. Ma ok. 40-50 metrów. Oj ciężko było! Za to jak cudnie było patrzeć na taką czyściutką choć wtedy pustą. Teraz mieszka już tam mnóstwo roślinek i z każdym sezonem wygląda piękniej. Wiadomo, roślinki potrzebują czasu, aby dorosnąć i się rozrosnąć. Tego etapu nie da się przyśpieszyć, ale obserwowanie jak maluchy rosną też jest super. Szczególnie miłe jest powracanie do starszych zdjęć z działki i wspominanie jak to wyglądało wcześniej.
Dziki były ponownie pomiędzy niedzielą a wtorkiem, ale o dziwo nic nie ryły. Szok!
Od wtorku na działce nie byłam to nie wiem co tam się dzieje. Może dzisiaj pojadę o ile deszcz nie lunie znowu, bo jak wczoraj przyszła burza ok. 16 tak lało do nocy. Wielka coroczna impreza naszego miasta spaskudzona, ale i tak było fajnie. Wszyscy siedzieliśmy na plaży pod parasolami w mokrym piachu, słuchaliśmy muzy i od czasu do czasu śpiewaliśmy na cześć naszej reprezentacji. Oczywiście przy piwkach :mrgreen:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

Początki przeważnie są trudne ale po jakimś czasie efekt zachwyca. Mam to samo gdy patrzę na swoje pole. Nie spodziewałam się takiego efektu po kilku latach :lol:
Ja także kibicowalam ale bez piwka. Za to później były okrzyki radości :rotfl: aż mąż mnie uspokajal :hyhy:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Sylwia,Gosia »

Nie lubię meczów piłki nożnej,ale jak zobaczyłam gdzieś w dzienniku (TVP ),że nasi pną się powoli do góry ,a zwłaszcza po wygraniu ze Szwajcarią ,to byłam dumna jak paw :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Witajcie!
Weekend oczywiście spędzony na działce. Niestety w sobotę prawie nic nie zrobiłam,bo miałam niespodziewanego gościa,który zajął mi kilka godzin a potem zaczęło padać. W niedzielę trzeba było postarać się nadrobić a było co robić,bo na działce nie byłam półtora tygodnia. Znowu trawa była do koszenia. Ukochani goście znowu narozrabiali na działce i ponownie musiałam sprzątać po dzikach. Krokosomi w tym roku raczej nie ujrzę,bo non stop jej cebulki są wykopywane z ziemi.
Za to róże i lilie swoim pięknem łagodzą moją złość.
Co chwilkę coś rozkwita i cieszy oczy.
Załączniki
Dzwonek brzoskiwiniolistny
Dzwonek brzoskiwiniolistny
Lilie białe-dzięki naszej Edytce w końcu je mam.
Lilie białe-dzięki naszej Edytce w końcu je mam.
Malwa
Malwa
DSC_0534.JPG
Róża Kronenburg
Róża Kronenburg
Róża Papageno
Róża Papageno
Róża Rumba
Róża Rumba
Lilia Cancun
Lilia Cancun
Piękne i olbrzymie lilie NN
Piękne i olbrzymie lilie NN
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Sylwia,Gosia »

Cudne kwiaty masz na działce Elizo ,całe szczęście, dziki sporo zostawiły do podziwiania.Dzwonki,lilie i róża dwukolorowa piękne ! :-P
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Anka2803 »

Nie zazdroszczę takich odwiedzin, ...ale kwiaty potrafią poprawić najgorszy humor :-P
ODPOWIEDZ