Działka Elizy po harówce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: tadek »

.
Poidełko dla ptaszków wygląda jak statek UFO :zawstydzony:
Korzystały już z niego ptaki?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Sylwia,Gosia »

Tak zrobię Elizo ,jak radzisz,a balkon mam ,nawet dwa i zapraszam ,jak niżej pod kreską :hyhy: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Mój Azyl znowu odwiedziły dziki :cry:
Nie mam już siły do ich wizyt. Ustaliłam w końcu którędy wchodzą i może coś da się zadziałać w tym temacie,ale póki co kolejna rozpierducha na działce była do sprzątania,straciłam kolejne rośliny a resztę musiałam ratować poprzez ponowne sadzenie. Dobrze,że poszłam na działkę to jeszcze było to możliwe.Gdyby poleżały tak nogami do góry dłużej to korzonki by wyschły i po ptokach.
Załączniki
Pierwszy kwiat Miss Bateman
Pierwszy kwiat Miss Bateman
Doczekałam się wreszcie - Firletka Chalcedońska z własnego siewu zaczyna kwitnienie
Doczekałam się wreszcie - Firletka Chalcedońska z własnego siewu zaczyna kwitnienie
Żurawka po wizycie dzików
Żurawka po wizycie dzików
DSC_0498.JPG
DSC_0499.JPG
DSC_0500.JPG
DSC_0501.JPG
Goździki brodate-szkoda,że zakwitną dopiero za rok
Goździki brodate-szkoda,że zakwitną dopiero za rok
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: krysta »

Nie wiem jakie zasady panują na waszych działkach ,ale czy nie da się
ogrodzić swojej działki ,tyle razy już straciłaś roślinki że za
te pieniążki kupiłby siatkę :zalamany:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: malina »

Elizo , współczuję , takie straty i tyle znowu pracy :kwasny:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

Jak nie urok to...przemarsz dzikow. Może wziąć licho :zly:
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Krystynko, odgrodzenie mojej działki to : siatka ( 40 metrów ) 450 zł + słupki + osprzęt + zrobienie szalunku. Wiąże się też ono z usunięciem części siatki i ze zrobieniem własnej furtki, więc to nie takie HOP. Obecnie mam wspólną z sąsiadką. Tak kiedyś poprzedni właściciele obu działek zrobili. W sumie trzy ostatnie działki do dziurawego płotu głównego nie są niczym odgrodzone od siebie. Granice wyznaczają ścieżki i tyle.
Nasze ROD są inne niż te wielkie aglomeracje ogrodów działkowych i za to właśnie je lubię. W sumie jest u nas tylko 38 działek. Klimat trochę jak w rodzinie i to też cenię. Z reguły jest cisza i spokój, więc odpoczywa się fajnie.
Cieszę się, że dziki wchodząc tym razem z wizytą dokładnie pokazały którędy weszły, więc już rozmawiałam na ten temat z Prezesem i będzie coś tam z chłopami łatał.
Jestem w Zarządzie i bardzo chcielibyśmy zrobić cały nowy płot główny , ale nie chcemy na darmo inwestować, bo nie wiadomo co z naszymi działkami będzie. Cały czas toczy się sprawa i termin decyzji wciąż jest przekładany. Nikt z nas w związku z tym nie inwestuje w swoją działkę ani też nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat na inwestycje.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Sylwia,Gosia »

Elizko,współczuję Ci. Tyle pracy i pięknych roślinek zniszczonych.Sytuacja faktycznie jest trudna ,życzę Ci dobrych pomysłów zarządu i skutecznego rozwiązania problemu dzików.
Ładny kolorek firletki i piękny kwiat Miss Bateman ,trzymaj się ciepło ! :-D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

W niedzielę koleżanki mąż nauczył mnie odpalać kosę spalinową i skosiłam wszystkie trawniki na działce bez mega wysiłku. Fakt tylko, że nadwyrężyłam trochę prawą rękę i długo nie byłam w stanie nic robić. Za to trawniki skoszone idealnie,aż miło patrzeć.

Tak jak Danusia napisała, jak nie urok to....... tym razem kolejna niespodzianka na jabłonce,o której zdrowie walczę już długo,bo jest to jakaś odmiana, której jabłek za diabła nie ujrzysz teraz w sklepach.
Smakiem owoców trafia ona idealnie w mój gust i cieszę się, gdy choć jedno jabłuszko mogę skosztować z tego drzewa. Twardawe,soczyste do bólu i do tego ten smak słodko-kwaśny. Mniaaam.
Tym razem zaatakował ją namiotnik jabłoniowy :-( Zamieszczam Wam foty jak to wygląda w realu.
Załączniki
Tak wyglądają liście po jego żerowaniu
Tak wyglądają liście po jego żerowaniu
A to on z bliska i jego "dom"
A to on z bliska i jego "dom"
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

Niestety taki jest urok ogrodowania :kwasny:
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Krysia »

Musisz jakoś usunąć te robale :-(
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Iga51 »

Elizko, ktoś wprowadził Cię w błąd w sprawie clematisa "Miss Bateman"
On wygląda tak:
20140103_135833 'Miss Bateman'.jpg
Powojnik "Miss Bateman"zachwyca dużymi, białymi kwiatami o gwieździstym kształcie, które czasami są ozdobione jasno-zieloną pręgą. Kwiaty te posiadają wyjątkowe, duże, czerwono-brązowe pręciki. Clematis ten kwitnie od maja do czerwca i po raz drugi między sierpniem a wrześniem.
U mnie kwitł tak w zeszłym roku w maju i później aż do listopada
2015-05-29 19.29.40 clematis 'Miss Bateman'.jpg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kosisz trawę kosą spalinową, a tamta ręczna kosiarka, która kupiłaś w zeszłym roku, się nie spisuje? Bo ja cały czas przymierzam się do niej, żeby mieć do koszenia pobocza i lasku, bo moją spalinową nie wszędzie wjadę (teren nie jest płaski). A podkaszarki elektryczne już trzy wykończyłam, poza tym musiałam ciągnąć "kilometry" kabla. Z kolei kosę spalinową nie bardzo mi się opłaca kupować na te niewielkie, niedostępne kawałki.
Współczuję Ci z powodu dzików. Mnie odwiedzają sarny, okoliczne psy i kury sąsiadów.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: malina »

elza pisze:W niedzielę koleżanki mąż nauczył mnie odpalać kosę spalinową i skosiłam wszystkie trawniki na działce bez mega wysiłku. Fakt tylko, że nadwyrężyłam trochę prawą rękę i długo nie byłam w stanie nic robić. Za to trawniki skoszone idealnie,aż miło patrzeć.


Zuch dziewczyna , już Cię lubię :padam:
Na prawą rękę ubieraj opaskę szeroką ściągającą , a po pracy wmasuj jakąś maść np.Diklofenak lub jakiś okład. Powodzenia :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Halinko, a ja myślałam,że ty mnie lubisz od dawna :lol:
Masz bardzo dobry pomysł z tą opaską. Wypróbuję.
Krysieńko, gałązki z tym paskudztwem od razu zgodnie z zaleceniami ścięte i spalone. Oprysk w tej fazie już nic nie daje.
Iguś w temacie kosiarki ręcznej to sprawa wygląda tak,że pożyczyłam ją swojej bratowej i ona mi ją stępiła,bo skosiła nie trawę a podagrycznika pospolitego. Gdy ja się wzięłam za koszenie okazało się,że za nic nie chce mi kosić i płakać mi się chciało jak widziałam,że trawa coraz wyższa a ja nie mogę jej skosić.
Noże trzeba naostrzyć,nie ma komu i zanim to nastąpi musiałam działać,aby nie zaniedbać trawników.
Stąd powrót do kosy spalinowej.
Bardzo ci dziękuję za korektę odmiany powojnika. Kupowałam go w sprawdzonej szkółce i do głowy mi nawet nie przyszło,że może być jakaś pomyłka. Najgorsze jest to,że teraz nie mam pojęcia jaka to odmiana a w związku z tym diabli wiedzą jak go przycinać.
Napiszę chyba do szkółki @ z załączoną fotą i może ustalą odmianę. Sprawdzałam,ale w ich ofercie aktualnie nie ma takiej odmiany.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: malina »

To taki skrót myślowy :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ