Działka Elizy po harówce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

elza pisze:Danusiu w pięciorniku zakochałam się,gdy zobaczyłam go w dwóch miejscach.W obu rośnie od dawna i nie zauważyłam,aby tam się rozsiał,więc jestem zdziwiona tym co piszesz.
Kiedyś kupiłam dwa żółte, a teraz mam kilka :rotfl: Także byłam tym zaskoczona, bo nigdzie nie spotkałam się z taką informacją ;-) Mam jeszcze białego i pomarańczowego. Przy nich nie zauważyłam nowych siewek albo za słabo kwitną ;-)
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Elizo :D Ślicznie kwitną te Twoje ulubieńce żółte :D ( będę pamiętać). Powojniczki takie jak moje Nike a afrykany u mnie też odbiły i zaczynają od nowa kwitnąć. Twoje są cudowne :padam: Jeszcze ćmi mnie ta głowa więc uciekam robić okład następny na kark :( Pozdrawiam serdecznie :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dziękuję Edytko,za odwiedziny pomimo hrabiowskiej choroby.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: OLAOSKA »

Ze stokrotek afrykańskich pozbierałam w zeszłym roku nasionka i dziś mam fioletowe kwiatuszki ,a z nasion wysianych jeszcze białe i lekko -różowe , te pomarańczowe są świetne -mają taki intensywny kolor . Jak będziesz zbierać nasionka ,to pamiętaj o mnie :lol: .
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dobrze Oleńko,tylko powiedz mi jak,bo one już raz przekwitały i nie widziałam nasion :shock:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Iga51 »

Cześć Elizko. Jeżeli chodzi o godecje, to będziesz miała więcej kolorów, jak wszystkie już się otworzą. Ja te pierwsze też miałam w dwóch czy trzech kolorach. Dopiero jak już prawie wszystkie rozkwitły, to widać, że jest ich przynajmniej sześć lub nawet więcej.
Ja jakoś nie spotkałam stokrotek afrykańskich w żadnym sklepie. Czy one rzeczywiście tak się nazywają? Jak już wspominałam, bardzo mi się podobają. Twoje są śliczne.
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: OLAOSKA »

Iga Stokrotki afrykańskie często są w Lidlu ,ale w tym roku można było je spotkać także w innych sklepach .
Elizko -nasiona są po przekwitnięciu w tych szypułkach ,trudno je wydobyć -ja zrywałam suche końce jak przekwitły ,suszyłam i dobierałam się do środka do nasionek . :)
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Waldiwlodawa »

Pięknie Elizo... :-)
Widzę, że masz podobną, lub nawet taką samą różyczkę jak ja... :-D
Lilia też mi się podoba, szkoda, że tak krótko kwitnie...
Pięknie i Miło u Ciebie...:)))
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dziękuję Waldi.Byłoby jeszcze piękniej,gdyby nie jedna pensja.Mam ogromne pomysły i plany..... dotyczące nasadzeń i upiększania "technicznego" działki.
Olu dzięki.Zrobię z nimi tak jak z orlikami czyli zetnę i w pończoszkę wsadzę do suszenia.Zobaczymy co Elizce z tego wyjdzie. Pamiętaj o sasankach białych dla mnie :-D .
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: OLAOSKA »

Pamiętam ,pamiętam -niedługo sie za nie wezmę .
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Oj Oleńko już nie mogę doczekać się następnej wiosny ;-)
Mam coś dla ciebie.Byłam dziś na działeczce podlać pomidorki i troszkę inne roślinki i zrobiłam zdjęcia m.in. kwitnącej Ixii.Pisałaś,że tobie nie kwitnie 3 rok tylko liście wypuszcza.Mi zakwitły od razu w pierwszym roku.Może masz za głęboko posadzone albo inny jakiś błąd zrobiłaś.Dla ciebie chociaż zdjęcia moich.Jeszcze nie do końca się otworzyły,aby pokazać swoje piękno.
Załączniki
Ixia-w tym zestawie 3 kolory:żółty,burgund i najwyższa biała.
Ixia-w tym zestawie 3 kolory:żółty,burgund i najwyższa biała.
A ten zestaw ma tylko 2 kolory : żółty i burgund
A ten zestaw ma tylko 2 kolory : żółty i burgund
Moje pierwsze w życiu frezje.Oczywiście cebule zakupiłam żółtych :-)
Moje pierwsze w życiu frezje.Oczywiście cebule zakupiłam żółtych :-)
Drugi kwiat róży Gloria dei
Drugi kwiat róży Gloria dei
I kolejna lilia zakwitła.
I kolejna lilia zakwitła.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Kawusia »

Elizko ile się u Ciebie dzieje, ojoj! Moje godecje jeszcze nie kwitną, posiałam w kilu miejscach i jakieś zapóźnione są, ale pewnie lada chwila ruszą. Dawno mnie nie było, ale koleżanka na urlopie i jakoś mi czasu brakuje, od poniedziałku ja wypoczywam.. roboczo w ogrodzie. Pozdrawiam serdecznie, kwiatuchy pierwsza klasa.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

A ty też u mnie byłaś Ewciu.Dziękuję!
Oj dzieje się , dzieje Ewciu,ale póki co jakiekolwiek wydatki na działkę wstrzymane,bo syn stracił pracę.Coś tam złapał na umowę o dzieło,ale za czerwiec od byłego pracodawcy pensji nie dostał a w obecnej jest od połowy lipca,więc lipa będzie przez dwa miesiące straszna. Chyba zaplanowanego zadaszenia w tym roku nie zrobię choć mam materiały.Brak kasy dla pracowników za wykonanie.Rośliny zaplanowane do zakupu w tym roku chyba też odpadają i doopa jest.Żal,bo wiadomo jak to jest posadzisz w tym roku to potem czekasz 2-3 lata,aż się coś pięknie rozrośnie,więc im szybciej się posadzi tym szybciej piękniej na działce.
Pozdrawiam
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Kawusia »

Przykra sprawa z pracą syna, teraz takie głupie czasy, ale może jakoś uda się coś znaleźć na zamianę, mój też właśnie zmienił firmę i też był miesiąc bez wypłaty.. Życzę wszystkiego dobrego, myślę, że się wszystko ułoży, truskaweczki Ci wyślę, przyjrzę się czy już coś można odciąć, czy dopiero w sierpniu.. Całuję i pozdrawiam cieplutko.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: OLAOSKA »

Elizko -przykro mi z powodu syna :zalamany: .Mam nadzieję ,że załapie się na jakąś pracę ,chociaż to nie takie łatwe-córka po maturze szuka pracy na wakacje i oprócz takich dorywczych godzinek nie może nic znaleźć .A roślinkami się nie martw -przynajmniej jakieś marzenia na zimową porę Ci zostaną .Z biegiem czasu dasz radę kupić to ,co wymarzone .
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
ODPOWIEDZ