Działka Elizy po harówce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Iga51 »

A ja chyba jestem już całkiem staroświecka. Na tatuaże i kolczyki (nie na uszach) też mam gęsią skórkę. Zupełnie tego nie popieram. Moje dzieciaki nie maja tatuaży, ale córce chyba się podobają, bo zięć ma. A wnuki to sobie robią takie zmywalne.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: mmmm5 »

Całkowicie nie pojmuję jak można dobrowolnie niszczyć sobie skórę tatuażami ! rozumiem sytuacje w obozie jenieckim czy koncentracyjnym gdzie tatuaż z nr służył oprawcom do indentyfikacji ale takie wątpliwe ozdoby nie wiadomo czemu służą ! A teraz moje forumowiczki wyobraźcie sobie tych wytatuowanych ludzi w wieku 70+ gdy skóra się pomarszczy :przestraszony: :przestraszony:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Krysia »

Widzę, że dyskusja o tatuażach się wywiązała. Mój syn ich nie ma, lat 26, szczupłej budowy. Ale gdy teraz patrzę, to każdy piłkarz ma ich od groma i prawie wszędzie, łydki, plecy, o ramionach nie wspominając. I już do tego przywykłam i wcale mnie to nie razi. Taka jest moda młodych ludzi i nic nam do tego. :-D
Pozdrawiam serdecznie. :-)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: mmmm5 »

Młodzi ludzie mają prawo robić z sobą co chcą tylko potem mówią sobie jaki "byłem głupi" przynajmniej ja tak mam bo byłam palaczką papierosów a teraz oddechu brak !
Odnośnie tatuażów to b.ciekawą ,negatywną wypowiedź dała Chylińska a u niej niewytatuowanej skóry nie uświadczysz !
I to koniec z mojej strony w dyskusji o tatuażach :zdegustowany:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Kawusia »

Cześć Elizko, młodych trudno oceniać, tatuują co się da i jak się da, takie czasy, jedni lubią tatuaże inni piwo a jak są dorośli - zrobią co chcą. Nie jestem za ani przeciw ;-) co się komu podoba. Kosiarkę elektryczną polecam, kabel ciut uciążliwy, ale jak się człowiek przyzwyczai do manewrowania, nie jest źle.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Krysiu, to fakt deser cudny i na prawdę bardzo smaczny i lekki.
Co do dyskusji o tatuażach to pragnę wytłumaczyć,że to jedyny tatuaż jaki sobie synal zrobił i jest na prawdę piękny.To kolorowa głowa tygrysa bengalskiego i nie jest duży.Nie razi a raczej zdobi.Ja osobiście nie jestem za tatuażami,ale takie pojedyncze ładnie wykonane całkiem mi się podobają.
Ewciu,słyszałam właśnie,że ten kabel trochę przeszkadza,ale ja nie mam wyjścia.Kompletnie nie radzę sobie z odpalaniem silnika mojej kosy spalinowej.Nie wychodzi,nie umiem i nic na to nie poradzę,dlatego marzę o kosiarce elektrycznej i wiem,że jak już spełni się moje marzenie i stanie owe urządzenie po raz pierwszy na mym trawniku to kosić będę do znudzenia.Będzie to kolejna zabawka Elizki :lol:
Pozdrawiam was serdecznie i przepraszam,że nie śmigam po waszych ogródkach.Obiecuję,że jak siła witalna wróci to nadrobię.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: lilia0405 »

Elizko wybaczone, ja też czasami tak mam, że pisanie mi dużo ciężej jak pielenie :lol: Niestety a może stety ale czasami nasz organizm domaga się przystopowania, bo inaczej to takie osóbki jak my to tyrałyśmy 24 godziny na dobę :oczami:
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Kawusia »

Elizko, z tych samych względów nalegałam na elektryczną, nie muszę przygotowywać mieszanek, odpalać, a na naszą działkę 1000 m, kabel wystarcza idealnie.. jak matka potrzeba przymusi, to nawet sama skoszę. A niektóre tatuaże są rzeczywiście piękne. Odetchnij kobietko. Pozdrawiam.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Tak Ewuniu,musiałam zwolnić i za wyrozumiałość wszystkim dziękuję.Mam nadzieję,że rozumieją to tez moje kochane roślinki.Mam bardzo osłabiony organizm od nadciśnienia.Dziś o tym rozmawiałam z lekarzem.Mdleją mi strasznie ręce i kopyta.W ogóle w nich siły nie mam.Lekarz powiedział,że to minie,gdy ciśnienie się ustabilizuje.
U mnie kosi syn,ale chłopak ma 21 lat i często jest tak,że muszę go tydzień prosić,żeby pojechał i skosił a ponieważ tak jak nasza elakrztuk tego nie cierpię to chcę w kolejnej kwestii być niezależna.
Pragnę wam teraz pokazać moje dwa ostanie zakupy.
Edytko czy twoje fioletowe też tak się zwijają,gdy przekwitają??
Załączniki
DSC00187.JPG
a ten przepiękny skalniak to Felicja.Ma pięknie soczyste liście a kwiatuszki są delikatnie liliowe na bardzo choć cieniutkich to sztywnych łodyżkach
a ten przepiękny skalniak to Felicja.Ma pięknie soczyste liście a kwiatuszki są delikatnie liliowe na bardzo choć cieniutkich to sztywnych łodyżkach
Na razie Felicja zamieszkała ze mną w pracy.Czeka,aż ją zabiorę na działeczkę.Jest jak dla mnie obłędna.
Na razie Felicja zamieszkała ze mną w pracy.Czeka,aż ją zabiorę na działeczkę.Jest jak dla mnie obłędna.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

Gdy ciśnienie się ustabilizuje to będzie się rwała jak do pracy jak koń :lol: Walczę z nadciśnieniem od kilku lat ;-) A Felicja urocza :mrgreen:
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

No i już po pięknej pogodzie!Znowu naszły chmurzyska i będzie zaraz lało.Biedne te moje pomidorki w szklarni-kiedy ja im dać pić :zalamany:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Jan Twardowski »

Eliza trochę się dziwię ,że u Ciebie ciągle pada bo znów u mnie jest sucho jak pieprz a przecież to tylko 40 km. Ostatni deszcz był 24 maja chociaż wczoraj była lekka burza ale tylko pokropiło i nic więcej niestety muszę podlewać ogródek.
Dzisiaj było 21 stopni wczoraj 25 stopni a przedwczoraj też21 stopni więc według mnie też było dosyć ciepło.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: tadek »

Ciekawe kwiatuszki kupiłaś.
Znasz nazwę poniższego cuda ? Czy jest to roślina wieloletnia ? :zawstydzony:

A niebieska Felicja przypomina mi rumianek... :lol:

Obrazek


...................................Obrazek
Róże miniaturowe - odmiany, pielęgnacja
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Tadeuszku specjalnie dla ciebie pogrzebałam i podaję ci nazwę , jest to Osteospermum czyli stokrotka afrykańska.Dostępne są jeszcze w pięknym fioletowym kolorze i takie kupiła Edytka, i też zamieściła ich zdjęcie u siebie.Szczerze mówiąc te fioletowe bardziej mi się podobają,ale nie chciałam mieć takich samych jak moja sąsiadka.
W boskiej Felicji zakochałam się od pierwszego wejrzenia.Dla mnie jest prześliczna.Mi Tadziu w ogóle nie przypomina rumianku, bo kwiatuszki ma średnicy 2 cm.Co najwyżej tylko kształtem idzie w tym kierunku.

A teraz coś dla Goji.Gosiu zobacz jak mi urósł już Eschynantus.Przybyło mu 10 cm przez te chyba 2 m-ce.


Dodam jeszcze,że na zdjęciu ze stokrotką w tle widać moje hosty.Ta całkiem u góry to hosta mateczna a te dwie poniżej to sadzonki z tej matecznej zrobione 3 lata temu.Były nieduże :-D .Zwiększyły swoją objętość mniej więcej trzy-czterokrotnie.
Załączniki
Zaznaczyłam jakiej wysokości był,gdy sobie do mnie przyjechał.
Zaznaczyłam jakiej wysokości był,gdy sobie do mnie przyjechał.
To już te są prawie jak Rumianek.Nie wiem jaka to roślina,ale zamierzam ją pozyskać gdzieś i posadzić jej sporo na działeczce,bo bardzo długo trzyma kwiaty i nie jest chyba jednoroczna.
To już te są prawie jak Rumianek.Nie wiem jaka to roślina,ale zamierzam ją pozyskać gdzieś i posadzić jej sporo na działeczce,bo bardzo długo trzyma kwiaty i nie jest chyba jednoroczna.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Elizko kochana !!! Już jestem :D
Co do Twojego pytania o Osteospermum to odpowiedź brzmi tak. Też mi się takie zdechłe robią ale obrywaj to kwiatów będziesz miała coraz więcej. Jutro zrobię zdjęcia to Ci pokażę jak się rozkrzewiły i ile się ich namnożyło :zdziwko: tylko obrywaj systematycznie. Twój kolorek bardzo mi się podoba. U mnie takich nie widziałam :szok:
Sorki, że nie zaglądałam ale roboty miałam trochę za dużo. Życzę cudownego weekendu :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
ODPOWIEDZ