Działka Elizy po harówce

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

Elizo współczuję. Przykre są takie zdarzenia. Ja na razie cieszę się,że na moje nieogrodzone Pole przychodzą tylko sarny ;-) Mam nadzieję, że nic nie ukradli.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Danusiu nie tyle przykre co kosztowne, bo oprócz pierdół,które zostawiłam(resztę zabrałam do piwnicy na zimę po poprzednich dwóch włamaniach) ukradł mi jeszcze opryskiwacz wart 130 zł a drzwi nie przeżyły 3 włamania i są do wyrzucenia,więc kilkaset zł muszę wywalić na nowe.Miałam to w planie,ale nie w tym roku.Teraz muszę choć mnie na nie nie stać,bo już kompletnie nie mam gdzie trzymać rzeczy przed złodziejami.Nie mam auta,więc nie mogę wozić w te i nazad narzędzi itp.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Elzbieta M »

Współczuję , Elizo. U mnie ostatnio spokój , ale np drzwi od komórki mam z ogromną dziurą jako pozostałość po przechodzącym taką drogą złodzieju. Dziura z jednej strony zaklejona plakatem . Nawet jeśli nic nie zabiorą , to zniszczone drzwi czy wybita szyba w oknie - to juz spore koszty
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dokładnie tak Elu.Ci,którzy mają auto zabierają wszystko na zimę i zostawiają otwarte domki,żeby właśnie nie zniszczyli drzwi.Ja pierwszego roku nie zabrałam i straty miałam ogromne a oni zysku tyle co na dwa-trzy tanie wina.
Teraz poza spryskiwaczem nie mieli co wziąć,więc wzięli szkło,zresztą nikt się nie spodziewał,że przyjdą w marcu,gdzie już dużo działkowiczów bywa na działkach.Do sąsiadki obok też się włamali.Nie wiem jak u reszty.Dziś idę po pracy na działkę to się dowiem.Mnie niestety narazili na ogromny jak dla mnie koszt zakupu i montażu drzwi antywłamaniowych,bo przecież nie mogę nie mieć zamkniętego pomieszczenia.Idzie sezon i trzeba zawieźć na działkę narzędzia,grilla itp.Teraz kompletnie nie mam gdzie tego schować,bo i magazynek i domek są otwarte i już zamknąć się nie da.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: lilia0405 »

Elizko tak mi przykro co Ciebie spotkało, :( ja dla takich gadów nie mam litości, musiałabym napisać masę niecenzuralnych słów :evil: U mnie o dziwo takie włamania się nie zdarzają ale za to są amatorzy gotowych produktów, kompletują sobie menu.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Iga51 »

Elizko, współczuję. Mnie też cisną się na usta niecenzuralne słowa. Jak myśmy się wprowadzili na wieś, to po paru tygodniach włamano nam się do domu okienkiem od łazienki (już go nie mam - zlikwidowałam). Straty były ogromne, a po paru dniach ukradziono nam betoniarkę, która była łańcuchem przymocowana do drzewa. Teraz mamy już spokój, ale ja przeważnie jestem w domu. Wtedy oboje pracowaliśmy w mieście i wracaliśmy do domu koło 17.00 - 18.00.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dziękuję Wam za wsparcie psychiczne.Tym bardziej,że spotykają mnie dosłownie co chwila jakieś małe i duże nieszczęścia.Powoli zaczyna mi brakować sił do znoszenia tego.Byłam wczoraj po pracy na działce, po ocenie sytuacji,że nie byli to "złomiarze" wezwałam policję. Był kryminalny, potem wezwał technika, który zebrał DNA.Jeżeli byli już notowani to wpadli jak śliwka w kompot.Jeżeli nie to ich DNA już jest w policyjnej bazie.Chociaż tyle mogłam zrobić.
Wczoraj przycięłam wrzosy i zdjęłam otulinę z róż.Powinny już sobie poradzić-tak myślę.
Zniknął już biały kwiat przebiśniegu,ale z tej samej kępki listków wyłoniły się dwa niebieskie.Podpowiedzcie o co chodzi,bo nie rozumiem a nie znam tych kwiatuszków.Liście wyglądają identycznie a kwiaty się różnią.
Załączniki
Oto one.Po prawej stronie był 1 kwiatuszek przebiśniegu,który przekwitł.
Oto one.Po prawej stronie był 1 kwiatuszek przebiśniegu,który przekwitł.
Tulipany nieśmiało już wychylają główki
Tulipany nieśmiało już wychylają główki
Żonkile i orliki już bardziej odważne
Żonkile i orliki już bardziej odważne
A łubiny szaleją na całego
A łubiny szaleją na całego
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: wasilewska101 »

To chyba śnieżynka wychodzi z przebiśniegów , możesz ją teraz odłączyć i przesadzić w inne miejsce bo ci zniknie w tłumie przebiśniegów a w innym miejscu będzie się rozrastać .. ..
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Asterka »

Według mnie te niebieskie kwiatki to cebulica, właśnie teraz zaczyna kwitnąć. Jak się dokładnie przyjrzysz, to kwiatki trochę różnią się wyglądem. Może cebulki były pomieszane (a są podobne) i stad to Twoje zdziwienie.
Współczuję włamania na działkę. Mnie też kilka lat temu włamano się przez okno. Ostatnio były inne rodzaje kradzieży. W zimie kradziono mosiężne krany lub niespostrzeżenie wchodzono do otwartych domków, jak właściciele byli zajęci pracą w ogródku. Ginęły pieniądze z torebek lub pozostawione na stole telefony komórkowe.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: wasilewska101 »

Pewnie znowu pomyliłam nazwy ,to jest tak jak się nie chce zajrzeć do ściągi ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: Danka »

Potwierdzam zdanie Asterki-Danusi to cebulica syberyjska ;-) Cebulica lubi się rozsiewać. U siebie znajduję w najróżniejszych miejscach :-o
miriamo
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2014-02-02, 14:51

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: miriamo »

Elizo: ja również twierdzę, że na zdjęciu - po przebiśniegu, na niebiesko kwitnie cebulica syberyjska. U mnie też sporo samosiewek cebulicy się pojawia, niekoniecznie obok samych cebulic. To spora zaleta, bo można też przypilnować, zebrać nasiona, wysiać i rozmnożyć te śliczne lazurkowe ozdoby. A ja po prostu za niedługo rozsadziłbym całą kępkę odławiając w/w cebulice. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Dzięki, tak zrobię. I tak zamierzałam przesadzić przebiśniegi,bo rosną w złym miejscu.
Asterko - tak kwiatki bardzo się różnią w budowie.Jedyne co mają wspólne to wielkość.
Co do złodziei to rok temu byli typowi złomiarze-kradli wszystko co było metalowe i aluminiowe.Wykręcali krany itp.
To było zimą.Latem ktoś ukradł sąsiadce torebkę,gdy była w szklarni.Nie wiemy jak to się stało,bo my mamy zawsze główną furtkę zamkniętą a wszyscy się znamy,bo raptem z 12 osób ma działkę za naszą furtką.Nie jest,więc to wielkie skupisko działek,gdzie przewija się kupę ludzi i swoich i gości.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: lilia0405 »

Jest to cebulica bo jak Elizko przyjrzysz się liściom to cebulicy liście są bardziej zielone i trochę szersze nawet widać na fotce. Teraz mi się przypomniało, kiedyś na starej działce uciachali mi miejscowi złomiarze metalową rurę , która slużyła za podporę na winogrono. Och tych wandali to wszędzie pełno :zdegustowany:
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Elizy po harówce

Post autor: elza »

Niestety Liluś. Ja i moja sąsiadka mamy powojniki,którym przydałaby się porządna stalowa podpora.Przez tych delikatnie mówiąc drani, nie możemy metalowej wstawić tylko słabszą drewnianą,bo i tak ukradną gnoje.Gdyby nie złomiarze to kupiłabym raz stalową i miałabym ją na najbliższe 20 lat.O tyle to kłopot,że mojego gatunku powojnika się nie przycina i jak obrośnie podporę to potem będzie ciężko ją wymienić.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
ODPOWIEDZ